traktörde ek ağırlık 4*4

arkadaşlar merhaba, yurtdışı videolarda nerdeyse hiç ek ağırlık yok bizimkiler ağırlık dolu babama arka ağırlıkarı sökecem dedim sen mühendislerden dahami iyi biliyon dedi :( şimdi sizlere soruyorum arka ağırlıkları söksen nasıl olur önler çok ağır kalıp dengesizlik söz konusu olurmu?? traktör 4*4 önlerde40*10+ 60kg arkada 4*50 yoksa hepsini söksem serilik ve yakıt konusunda artı olurmu?? şimdiden herkese teşekkürler

Ynt: traktörde ek ağırlık 4*4

BOZKURT07 link=topic=60643.msg664175#msg664175 date=1355406227' Alıntı:
arkadaşlar merhaba, yurtdışı videolarda nerdeyse hiç ek ağırlık yok bizimkiler ağırlık dolu babama arka ağırlıkarı sökecem dedim sen mühendislerden dahami iyi biliyon dedi :( şimdi sizlere soruyorum arka ağırlıkları söksen nasıl olur önler çok ağır kalıp dengesizlik söz konusu olurmu?? traktör 4*4 önlerde40*10+ 60kg arkada 4*50 yoksa hepsini söksem serilik ve yakıt konusunda artı olurmu?? şimdiden herkese teşekkürler

önlerin pullukta ve arkaya takacağın kepçe işlerinde faydası var diğer zamanlarda söker isen bir vites daha artar ok-*-s
biraz daha zıplar filan bir şey olmaz diyorsan sök tabiki

sabri201986 link=topic=60643.msg664183#msg664183 date=1355407163' Alıntı:
bizde new holland t5060 var 4300 kg john deere 6330 pro var 6200 kg hangisi iyi çekiyo desen john deere.

çekiş olarak bi sıkıntımız yok. söktüğüme değecek kadar serilik ve yakıtta faydası olurmu? ve sadece arkaları söksem bir dengesizlik söz konusu olurmu???

BOZKURT07 link=topic=60643.msg664175#msg664175 date=1355406227' Alıntı:

agırlıkları sokunce yakıt azalagacagını dusunme. BU sefer patınaja tutulacaktır yada tekerler dengesız bastıgında tektarafa kaydıracaktır gubu bu da tektaraflı padınaj yaptıracaktır agırlıgın buyuk avantajları ve onemı var arkadakıler aslında bır valon gorevıde gormekte onler zaten tarlada cok muhım bır gorev yapıyor manevrada ve cekıste. Kısa bır anı yazın bıcercı anlatıyordu L95 almıslar yenı 90 lıyıllarda. traktor gelmıs tek ceker bırde. 13 lı kaz ayahı takıyoz tarlaya gıdıyor motor yerınden kalkmıyor dıyor sag sol patınaj yapıyor. Neyse servıs gelıyor bakıyor bı eksık yok hersey normal ama motor kaz ayagını tarlada goturemıyor. daha sonra ankaradan NH den bır ekspermı servısmı dedı gelmıs bakmaya bının yuruyun demıs yıne motor cırpınıyor hemen kayserı ddekı servıse gıdıp 2 tane arka agırlık almıs gelmıs traktorun arkada 4 agırlık varmıs 2 sı eksıkmıs bayı mı aldı oylemı geldı bellı deyıl taktırmıs sımdı yuru demıs motor sankı canavar kesıldı dıyor yok gıbı gıtmeye baslamıs 100 kılo agırlık okadar fark etmıs. Buna gore artık sen kararını ver

erdal600 link=topic=60643.msg664215#msg664215 date=1355408908' Alıntı:
agırlıkları sokunce yakıt azalagacagını dusunme. BU sefer patınaja tutulacaktır yada tekerler dengesız bastıgında tektarafa kaydıracaktır gubu bu da tektaraflı padınaj yaptıracaktır agırlıgın buyuk avantajları ve onemı var arkadakıler aslında bır valon gorevıde gormekte onler zaten tarlada cok muhım bır gorev yapıyor manevrada ve cekıste. Kısa bır anı yazın bıcercı anlatıyordu L95 almıslar yenı 90 lıyıllarda. traktor gelmıs tek ceker bırde. 13 lı kaz ayahı takıyoz tarlaya gıdıyor motor yerınden kalkmıyor dıyor sag sol patınaj yapıyor. Neyse servıs gelıyor bakıyor bı eksık yok hersey normal ama motor kaz ayagını tarlada goturemıyor. daha sonra ankaradan NH den bır ekspermı servısmı dedı gelmıs bakmaya bının yuruyun demıs yıne motor cırpınıyor hemen kayserı ddekı servıse gıdıp 2 tane arka agırlık almıs gelmıs traktorun arkada 4 agırlık varmıs 2 sı eksıkmıs bayı mı aldı oylemı geldı bellı deyıl taktırmıs sımdı yuru demıs motor sankı canavar kesıldı dıyor yok gıbı gıtmeye baslamıs 100 kılo agırlık okadar fark etmıs. Buna gore artık sen kararını ver

bilgiler için teşekkürler işlerimiz çok ağır değil inan daha tam tur patinaj yapmamıştır belkide 4*4 de iken.. ara işlerinde kullanabileceğimiz küçük traktör olmadığı için bi en azından söküp denemeyi istiyorum. geçenlerde kantara çıktım depo full 3960 geldi +ben dahil:)75kg

arka ağırlıkları sök birdahada hiç takma sadece tala sürerken ön ağırlıkları tak konu nun başındakı yazını okudum çok doğru teşhiş yapmışşın bizler traktörü alınca üzerinde gelen ağırlıkları traktör hurda oluncaya kadar cıkarmayız 4x4 100 beygire kadar traktörler için arka agırlıklar çoğu zaman gereksizdir

traktörü sadece asfaltta kulanıcaksan ağırlıların hiç birine gerek yok ama tarlada arka ağırlıkarın pek bi faydası yok traktörün hızını yükseltir çıkartınca ama ön ağırlıkarı çıkarma bence sürümde ekipman kaldırnca çok faydası oluyo önleri sökersen ön lastik aşımı daha fazla olcak çabuk bitecek lastikler özellikle tarlada habire boşa eşeliycek sökeceksen arkalarda sök ama onlardada 1 er tane bırak bence .

ağırlık traktörün gördüğü işe göre önemlidir eğer boş işlerde çalışan bi makina ise ağırlıklar için fazladan enerji kaybetmesine gerek yok ama pulluk sürümü çok bi hayatı varsa bence ağırlıklar ona patinajdan kar ettirip yakıtave lastik aşınmalarının önüne geçecektir ..:)

Ben bugun kudret in agirliklarindan kurtuldum onlerden toplam 4 adet arkalarda mevcut olan 2 agirliklari soktum traktor 102 hp kantarda ben haric 4820 kg geldi simdi toplamda 300 kg agirlik motor uzerinden kalkti tarlada deneme sansim olmadi daha yalniz bugun ünlü pullugu aldim erkunt arkamda pulluk var demiyo onunu tartmadi yani avrupa traktör lerde arka agirlik hic yok fendt in sitesinde kutlucan in yani hp basina 35 kg diyor 135 hp traktor 4750 kg