Nolucak bu buğdayla ayçiçek fiyatları?

Haziranın son haftası tarladan doldurup ofise gönderdiğimiz kamyon temiz 671e alınmıştı ve şuanda da fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı aynı kaç ay geçti yükselme yok. Depoya atıcağıma hepsini satıp bankaya faize yatırsam daha iyiydi. Ayçiçek fiyatlarıda yerinde sayıyor bir ara yükselme oldu 2hafta kadar sonra tekrardan 1.500 civarına düşmeye başladı.

Ynt: Nolucak bu buğdayla ayçiçek fiyatları?

768 link=topic=60648.msg664332#msg664332 date=1355416510' Alıntı:
Bu yıl,depolara buğday ve ayçiçeği yerine saman doldurmak çok daha karlı olacakmış. :)
Biz olanı doldurduk Levent Abi, satamadıktan sonra kıymeti yok, haftada bir remork gübreye dönüştürüyo bizim hayvanlar.:)

buğday ayçiçeği fiyatları artık kışın filan kolay kolay yükselmez tır ile nakliye işine girdiğimiz için limanda ne işler olduğunda haberimiz oluyor 4 bin- 5 bin tondan aşağı buğday çiçek çeltik gemisi gelmiyor dışarıdan felaket derece mal geliyor

nailyetek link=topic=60648.msg664336#msg664336 date=1355416845' Alıntı:
Biz olanı doldurduk Levent Abi, satamadıktan sonra kıymeti yok, haftada bir remork gübreye dönüştürüyo bizim hayvanlar.:)

Kendi adıma ben de olanı doldurdum ama bu gidişle zor yetecek gibi, satılması gereken hayvanlar var, ne para ediyor ne de arayan soran var. Elinde fazla saman olanlar da para ettiği için sattılar. Onun için konu komşudan da bulma olayı yok gibi. 45 plakalı bir kamyon iki oldu gelip tanesini 12 liradan kamyonu sarıp gidiyor...

http://d1212.hizliresim.com/14/f/gvjzt.jpg

bende söylüyorum depoculuk bitti diye ama en az 3 seneden beri haklı çıktığım halde hala babam ısrarla depoya atma taraftarı :) gerçi bizim sistem kurulu büyük bir buğday depomuz var 2 motor ve 2 tane damperli römork var biri gidiyor biri geliyor deponun tavanına helezon koyduk aşağdada üste besleyen bir helezon var. alttaki helezonun ağzında buzdolabı kasası var römorkun ufak kapağını açıyoruz direk buzdolabının kasasına dökülüyor. bizde nasıl dökülüyor diye karşıdan izliyoruz :D

harmanda buğdayı ofise 685-700 arası verdim.hambara doldurduklarımıda ağustos sonunda ofis kapanmadan önce çıkartıp onlarıda temizledim çok iyi oldu.borsada 600 lira para veriyolardı harmanda.içeri koyanlar şimdide 670 e zor satıyo.en güzeli ofis aldığı zaman temizlik yapmak.

Depo olayı sizlerinde yazdığı gibi bitti , azda olsa buğday fire verir ambarda. Buda ettiğimiz zarar. Kışın para yapsa bile tüccar ve TMO bize yedirmez.
Yazdan TMO ya satıp parayı cebine koyup başka yatırım yapanlar en iyi kazancı elde ediyor. Geçen sen ekışın bir ara TMO mal almıştı , yine öyle birşeyler olursa belki 3-4 kuruş pahalanır. Tüccarlar bile TMO nun önünde sıraya dizilmişlerdi geçen kışın.

Şuda bir gerçekki çiftçinin elinde ne varsa para etmez oldu , elimizde hayvan var para etmiyor , buğday var para etmiyor vs vs.
Bizde mi var bir hata , yoksa baştakilerden mi kaynaklanıyor anlamadım.

bu yıl bakan buğday taban fiyatını açıklarken bir söz söylemişti hala aklımda babama bir türlü inandıramadım bu sözü.
bakan fiyat açıkladıktan sonra diyorki fiyatlar yükselirse müdale ederiz diyor, be bakan yükseldiğinde ekmek yiyecek vatandaşını
düşünüyorsunda düştüğünde niye üreten vatandaşı düşünmüyorsun?

bartu link=topic=60648.msg664580#msg664580 date=1355436232' Alıntı:
bu yıl bakan buğday taban fiyatını açıklarken bir söz söylemişti hala aklımda babama bir türlü inandıramadım bu sözü.
bakan fiyat açıkladıktan sonra diyorki fiyatlar yükselirse müdale ederiz diyor, be bakan yükseldiğinde ekmek yiyecek vatandaşını
düşünüyorsunda düştüğünde niye üreten vatandaşı düşünmüyorsun?
Tarım bakanlığı , Tarımı yöneten kuruluş. Lakin tarım kesimindeki bu sıkıntıları neden görmez , neden önlem almaz anlamış değilim. Önlem alsa bile bu önlemler neden çiftçiden yana olmaz anlamış değilim.

ufukk link=topic=60648.msg664988#msg664988 date=1355466149' Alıntı:
Tarım bakanlığı , Tarımı yöneten kuruluş. Lakin tarım kesimindeki bu sıkıntıları neden görmez , neden önlem almaz anlamış değilim. Önlem alsa bile bu önlemler neden çiftçiden yana olmaz anlamış değilim.
ufuk bey alınan önlemler üreten kesim için deyilde nedense hep tüketen kesim için o yüzden bizler ne desek ne yazsak boş.şuanki durumdan tüketen kesim memmunya herşey yolunda onlar için.