fendt 106s dört çeker yaptırmak

Ynt: fendt 106s dört çeker yaptırmak

ford çu kardeşim fendt favorit 614 1980 küsür model 2010 mode değil bikere fendt her açıdan ford danda mf dende jd dende üstündür fendt kaitesini ve üstünlüğünü konuşturur allah için ford da elle tutulacak gözle gösterilecek sıradışı bir özellik göstersene bana göstermezsin çünki yok ford bildiğin bir demir yığını

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

z.p link=topic=60671.msg665376#msg665376 date=1355509030' Alıntı:
ford çu kardeşim fendt favorit 614 1980 küsür model 2010 mode değil bikere fendt her açıdan ford danda mf dende jd dende üstündür fendt kaitesini ve üstünlüğünü konuşturur allah için ford da elle tutulacak gözle gösterilecek sıradışı bir özellik göstersene bana göstermezsin çünki yok ford bildiğin bir demir yığını
evet kardeşim 70 bg lik fendt çamurda 30 ton pancarı çeksin o zaman sen haklısın

• Beğen

çeker kardeşim sen hayatında fendtin neler yaptığına daha şahit olmamışın benim 103 bile neler yapıyo be cep herkülü mübarek canavar canavar

Arkadaşlar Fendt Farmer 100 Serilerinde genelde şanzıman sistemi aynı ön çeker yapmak okadar zor değilde;Türkiye ' ye gelen fendt farmer 100 seri traktörlerinde debriaj kısmının altında dört çekerin çıktığı yer kapakla kapatılmış düz arazi için, dişli ve mili şanzımanın içine (istavroz değil) hiçbirine koyulmamış yani yeri boş ön çekeri harekete geçirecek,şaftın bağlandığı dişli yok önce bunun tedarik edilmesi lazım.Bu dişli olduğu zaman istediğin dört çekerin önü koyulabilir.

• Beğen
Tepkiler: LS90PLUS

Bugün ilçede Fendt i çiftçekere dönüştüren arkadaşlara rastladım. Dediğim gibi,askeri hurdadan ünümogun ön şanzımanını almışlar ve onu kullanmışlar. Bu işi yapanın Çorlu da tornacı Kadir usta olduğunu, herşey dahil maliyet fiyatının 5-6 bin lira arasında olduğunu söylediler. mohawk nicli arkadaşımızın da dediği gibi kapakla kapatılmış olan dört çekerin çıktığı yere yerleştirilecek olan dişliyi de tornacı hallediyor dediler.Sistem, Mf 285 4x4 ler gibi sol taraftan şaft ile bağlanıyormuş. :)

• Beğen

768 stery cı kardeş yani o usta ön defransiyeli falan buluyormu hurdalıktan unmok defransiyeli bulmak zor olurya bir soruversen yada dört çekeri varsa satın alcam ben

• Beğen
Tepkiler: fthaymer

z.p link=topic=60671.msg672312#msg672312 date=1356449059' Alıntı:
768 stery cı kardeş yani o usta ön defransiyeli falan buluyormu hurdalıktan unmok defransiyeli bulmak zor olurya bir soruversen yada dört çekeri varsa satın alcam ben

Ankara-Ostim ' de rahat bulursun. Hatta internet üzerinden Ostim firmalarının telefonları var.(Çıkma yedek parçacılar olarak).
Birde Konya ' da VERİM Traktör çıkma-hurda-orjinal parçaları satan ve büyük oranda bütün traktörlerin çıkma parçalarını Türkiye geneline satan bir firma var. İnternette arattırdığında bu firmalara hemen ulaşırsın. Telefon ile gitmeden görüşmen mümkün.

• Beğen

z.p link=topic=60671.msg672312#msg672312 date=1356449059' Alıntı:

Değerli arkadaşım; ben Çorluya çok yakın sayılmam,yani o usta ile buluşmam biraz zor. Ayrıca, usta sadece o işin ustalığını yapar, gerekli parçaları senin temin etmen gerekir gibi geliyor bana. Zannedersem unimog denen araçlar çok zor bulunan birşey değil, bizim köyde iki tane var. Hatta birisine 480 fiat traktörün motorunu taktılar, o şekilde kullanıyorlar... İhaleden askeri hurdaları alanların ellerinde mutlaka vardır,onları bir araştır :)