Birisi ''OSMANLI'' mı dedi ?

[size=18pt]Eyyy TÜRK genci, nerden geldiğini unutma !!![/size]

01. TÜRKİYE (......)
02. Bulgaristan (545 yıl)
03. Yunanistan (400 yıl)
04. Sırbistan (539 yıl)

05. Karadağ (539 yıl)
06. Bosna-Hersek (539 yıl)
07. Hırvatistan (539 yıl)
08. Makedonya (539 yıl)
09. Slovenya (250 yıl)
10. Romanya (490 yıl)
11. Slovakya (20 yıl) Osmanli ad:Uyvar
12. Macaristan (160 yıl)
13. Moldova (490 yıl)
14. Ukrayna (308 yıl)
15. Azerbaycan (25 yıl)
16. Gürcistan (400 yıl)
17. Ermenistan (20 yıl)
18. Güney Kıbrıs (293 yıl)
19. Kuzey Kıbrıs (293 yıl)
20. Rusya ' nın güney toprakları (291 yıl)
21. Polonya (25 yıl)-himaye- Osmanlı adi: Lehistan
22. İtalya ' nın güneydoğu kıyıları (20 yıl)
23. Arnavutluk (435 yıl)
24. Belarus (25 yıl) -himaye-
25. Litvanya (25 yıl) -himaye-
26. Letonya (25 yıl) -himaye-
27. Kosova (539 yıl)
28. Voyvodina (166 yıl) Osmanlı adi: Banat

Asya ' da

29. Irak (402 yıl)
30. Suriye (402 yıl)
31. İsrail (402 yıl)
32. Filistin (402 yıl)
33. Urdun (402 yıl)
34. Arabistan (399 yıl)
35. Yemen (401 yıl)
36. Umman (400 yıl)
37. Birlesek Arap Emirlikleri (400 yıl)
38. Katar (400 yıl)
39. Bahreyn (400 yıl)
40. Kuveyt (381 yıl)
41. Iranın batı toprakları (30 yıl)
42. Lübnan (402 yıl) Afrika ' da
43. Mısır (397 yıl )
44. Libya (394 yıl) Osmanlı adi:Trablusgarp
45. Tunus (308 yıl )
46. Cezayir (313 yıl)
47. Sudan (397 yıl ) Osmanlı adi: Nubye
48. Eritre (350 yıl ) Osmanlı adi: Habes
49. Cibuti (350 yıl)
50. Somali (350 yıl ) Osmanlı adi: Zeyla
51. Kenya sahilleri (350 yıl )
52. Tanzanya sahilleri (250 yıl)
53. Çad ' ın kuzey bölgeleri (313 yıl ) Osmanlı adi: Reşade
54. Nijer ' in bir kısmı (300 yıl) Osmanlı adi: Kavar
55. Mozambik ' in kuzey toprakları (150 yıl)
56. Fas (50 yıl ) -himaye-
57. Bati Sahra (50 yıl) -himaye-
58. Moritanya (50 yıl) -himaye-
59. Mali (300 yıl ) Osmanlı adi: Gat kazası
60. Senegal (300 yıl)
61. Gambiya (300 yıl )
62. Gine Bissau (300 yıl)
63. Gine (300 yıl )
64. Etiyopya ' nin bir kısmı (350 yıl) Osmanlı adi: Habeş

Osmanlı Kara hudutları sınırları içinde resmen bulunmamakla birlikte fiilen Hilafete bağlı yerler

65. Doğu Hindistan Müslümanları -Bangladeş-
66. Singapur
67. Malezya
68. Endonezya
69. Türkistan Hanlıkları
70. Nijerya
71. Kamerun
72. Hindistan Müslümanları -Pakistan-
Denizlerde ise;
Akdeniz ' in tamamında 1 asır boyunca
Akdeniz ' in bir kısmında 3 asır kadar
Karadeniz ' in tamamına 4 asır kadar
Ege nin tamamına 4 küsur asır kadar
67823_486928574684932_692484539_n.jpg

Ynt: Birisi ''OSMANLI'' mı dedi ?

demir45 link=topic=60684.msg665534#msg665534 date=1355528158' Alıntı:
Ne kurum kaldı ne mera arazisi Türkiye ' nin yarısı gitti unuttuk,unutulmuş vallahi..
Kardeşim japonyada okul çağındaki çocuklara nasıl hiroşimadaki kalıntılar gösterilip bilinçlendiriliyosa, bizdede ilk önce Osmanlı tarihimiz yeni başlayan okul çağındaki çocuklarımıza kazıya kazıya gösterilmesi lazım ... Ben o yaştaki çocuklara öğretilsin demiyorum, ama nesil yaşken tarihi hakında fikir sahibi olsunki gelecek adımlarını ona göre alsın

Avrupa ' da Rahipler minik ilkokul çocuklarına kilise ve vaftiz eğitimi verir. Onlara tarih eğitimi de verir. Hemde çocuklara kilisede uygulamalı olarak. Buraya bir video koyacaktım ama vazgeçtim.

Eğer bizim imamlarımız çocukları camiye götürse kıyamet kopar!.... Bir milletin ahlakı bozulursa her şey bozulur.

'Ahlak-ı Milli, Ruhi Milli dir. Onun ilkası en büyük ölüm, mevti küllidir' M. AKİF ERSOY

Şimdi güzel kardeşim ben burada birşeyler yazardım ama... Yinede şunları söylemekten vazgeçemeyecem. Hangi millet vardır ki bir gecede tüm halkı cahil kalsın. Hangi millet vardır ki geçmişine bu kadar sövsün. Hangi millet vardır ki dinden bu kadar soğutulmak istenmiş... Daha bir sürü şey. Kurulan istiklal mahkemeleri ile asılan insanlarımızın sayısı, savaşta verdiğimiz şehitlerden bile daha fazla. Bunları tarih tarih diye öğrendiğimiz yalanlardan ibaret, bazı kimselerin istediği gibi öğretilen tarihten değil, gerçek tarihten biliyorum. Kendi atasının, devletinin arşiv belgelerini, devlet yazılarını kilo ile hurda kağıt niyetine dış ülkelere ( bulgaristan vb.) satsın. Bu ülke bazı kimselerin yaptıklarını asla unutmayacak...

doganbey1 link=topic=60684.msg665561#msg665561 date=1355557793' Alıntı:
Şimdi güzel kardeşim ben burada birşeyler yazardım ama... Yinede şunları söylemekten vazgeçemeyecem. Hangi millet vardır ki bir gecede tüm halkı cahil kalsın. Hangi millet vardır ki geçmişine bu kadar sövsün. Hangi millet vardır ki dinden bu kadar soğutulmak istenmiş... Daha bir sürü şey. Kurulan istiklal mahkemeleri ile asılan insanlarımızın sayısı, savaşta verdiğimiz şehitlerden bile daha fazla. Bunları tarih tarih diye öğrendiğimiz yalanlardan ibaret, bazı kimselerin istediği gibi öğretilen tarihten değil, gerçek tarihten biliyorum. Kendi atasının, devletinin arşiv belgelerini, devlet yazılarını kilo ile hurda kağıt niyetine dış ülkelere ( bulgaristan vb.) satsın. Bu ülke bazı kimselerin yaptıklarını asla unutmayacak...

Malesef kardeşim.....Fakat gençlerimiz artık bilinçli ve tarihçiler-yazarlar eskisi gibi hapse atılmıyor. İnsanlar yakın tarihlerinde kendi halkımıza yapılan katliam ve işkenceleri bir bir öğreniyorlar. Evet malesef yakın tarihimiz sadece yalanlardan ve yasaklardan ibaret. Fakat artık gerçekler öğretiliyor. İskilipli Atıf Hoca ve diğer alimlerin nasıl asıldıklarını, Mehmet Akif Burdur milletvekili iken neden Mısır ' a sürgün edilip orada hayatını kaybettiğini..... Neyse kültürlü nesil her şeyin farkında Elhamdülillah...

ENES4422 link=topic=60684.msg665658#msg665658 date=1355585328' Alıntı:
Malesef kardeşim.....Fakat gençlerimiz artık bilinçli ve tarihçiler-yazarlar eskisi gibi hapse atılmıyor. İnsanlar yakın tarihlerinde kendi halkımıza yapılan katliam ve işkenceleri bir bir öğreniyorlar. Evet malesef yakın tarihimiz sadece yalanlardan ve yasaklardan ibaret. Fakat artık gerçekler öğretiliyor. İskilipli Atıf Hoca ve diğer alimlerin nasıl asıldıklarını, Mehmet Akif Burdur milletvekili iken neden Mısır ' a sürgün edilip orada hayatını kaybettiğini..... Neyse kültürlü nesil her şeyin farkında Elhamdülillah...
Evet bir nesil yetişiyor inşaallah. Ve bu nesil inşaallah güzel ve kaliteli bir nesil olacak. Bizlerin çaba ve gayretleri ile...

Ya arkadaşlar son yıllarda şu moda oldu
osmanlıyla cumhuriyet dönemini kıyaslamalar
bazıları osmanlı padişahlarını övüp atatürkü karalıyor bazıları tam tersini yapıyor.Be cahiller onların hepsi bizim atalarımızken ne diye birbirleriyle kıyaslanıyor.Biri dünyaya hükmetmiş biri bu günki güzel vatanımızı kurtarmış.Daha yazacak çok şey var ama neyse.

(Bu arada cahiller kelimesini kimse üzerine alınmasın)

Osmanlı ve Cumhuriyet dönemleri tabiki karşılaştırılamaz, her kez akıllı olsun. Yeni yetme devletler bile bize şu anda Tarih sorgulaması cürretinde bulunur oldu...
vale link=topic=60684.msg665577#msg665577 date=1355559393' Alıntı:
güzel paylaşım .fatih sadece yorum olarak şunu söyleyeyim .osmanlının torunu olmaktan gurur duyuyorum
ok-*-s Aynen öyle Aycan abim

doganbey1 link=topic=60684.msg665561#msg665561 date=1355557793' Alıntı:
aynen katılıyorum, trakyada senin gibi düşünen pek fazla çıkmaz toprağım dikkat et dışlamasınlar sonra..

Bazı yorumları inanın gülerek okudum :) Konuyu açan arkadaşı hariç tutarak söylüyorum ama nedense şöyle saçma bir kamplaşma sevdası var ülkemizde ben de buna üzülüyorum.Bir dönemi çok beğenebilirsiniz,tamam eyvallah kalkar beğendiğini ifade edersin ama yok bizde böyle değil.O dönemi överken muhakkak ondan sonrakini veya onun haricindeki başka bir dönemi kötülemek zorundasın yoksa olmaz.Nankörlük etmemek lazım diye düşünüyorum.Tarihi çok bildiğini iddia edenler,öncelikle bilmeli ki tarihi dönemler kendi şartları içerisinde değerlendirilir.Bugünkü şartları göz önünde bulundurarak 100 yıl 200 yıl her neyse öncesini değerlendiremezsiniz.Her dönemim kendi şartları vardır.

wood link=topic=60684.msg665792#msg665792 date=1355599674' Alıntı:
Ya arkadaşlar son yıllarda şu moda oldu
osmanlıyla cumhuriyet dönemini kıyaslamalar
bazıları osmanlı padişahlarını övüp atatürkü karalıyor bazıları tam tersini yapıyor.Be cahiller onların hepsi bizim atalarımızken ne diye birbirleriyle kıyaslanıyor.Biri dünyaya hükmetmiş biri bu günki güzel vatanımızı kurtarmış.Daha yazacak çok şey var ama neyse.

(Bu arada cahiller kelimesini kimse üzerine alınmasın)
tam da demek istediklerimin bir kısmını şöylemişsin,tebrik ediyorum.Bunu anlamaktan acizlere cahil demek en güzeli :)

osmanlıda
sagcı-solcu
kominist-devsolcu-pkk-kck- yoktu.
türkiyenin büyümesi hayal çünkü idoloji tek olmalı..
özgürlük demokrasi dediler ülkeyi yediler...

osmanlıda canı sıkılan devlete küsen anaya babaya sevdigine hocasına dersine kızıpda daga çıkan yoktu...........

ben inanmıyorum.........osmanlıya.............