+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
30 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1
  Ağır Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  28 Aralık 2007
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  22,633
  Adı geçen
  6 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO

  CHP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ÖĞÜT, GENEL KURUL KÜRSÜSÜNE GETİRDİĞİ SAMANLA, SAMAN FİYATLARINA TEPKİ GÖSTERDİ
  - ÖĞÜT: “OT YOK SAMAN YOK; BU MEMLEKETİ OTA, SAMANA MUHTAÇ BIRAKTINIZ”
  - “SAYIN BAKAN ZAMAN GELECEK SİZİN MAAŞINIZ BU SAMANI ALMAYA YETMEYECEK”
  - “FRANSA’DAN ARPA, ET, HAYVAN İTHAL EDİYORSUNUZ; KENDİ KÖYLÜNÜZE BAKMIYORSUNUZ, GİDİP ORADA ŞÖVALYE OLUYORSUNUZ. BU MANTIK MI?
  - “SAYIN BAŞBAKANDAN, BAKANDAN RİCA EDİYORUM; HAYVANCILIK YAPAN BÖLGELER AFET KAPSAMI İÇİNE ALINSIN; ORADA VATANDAŞLARA SAMAN YARDIMI YAPILSIN”
  - ÖĞÜT, İNEKLERİN YAZDIĞINI SÖYLEDİĞİ ŞİİRİ OKUDU  ANKARA (İHA) - CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, saman fiyatlarının yüksek olmasına tepki göstermek için Meclis kürsüsüne saman getirdi. Öğüt, “Ot yok saman yok; bu memleketi ota, samana muhtaç bıraktınız. Sayın Bakan zaman gelecek sizin maaşınız bu samanı almaya yetmeyecek” dedi.

  TBMM Genel Kurulu’nda, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmeleri devam ediyor. Tasarı üzerine söz alan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, kürsüye getirdiği küçük bir balya samanla, saman fiyatlarına tepki gösterdi. Öğüt, 12 Aralık 2012 saat 12 ‘de uğur getirmesi için bir arkadaşının ahırına gittiğini, o sırada ineklerin konuşmaya başladığını belirten Öğüt, ineklerin kendisine ‘Sen hep konuşuyorsun ama bir de bizim dilimizden konuş, belki bizim dilimizden konuşursan anlarlar’ dediğini söyledi.


  İNEKLERDEN SAMAN ŞİİRİ

  Öğüt, ineklerin bir şiir yazdığını belirterek, “Şiir söyle; ‘Kış geldi kar yağdı kapandık ahıra, ot yok saman yok tezek de yapamıyoruz. Sahibimiz bizden et istiyor, süt istiyor, kışın ısınmak için tezek istiyor. Ot yok saman yok kar yağdı aç kaldık, kapandık ahıra. Köylünün kalkınmasına Fransız kaldılar, gittiler Fransa’da şövalye oldular. Banka köylüyü canından etti. Canlı ineğin kilosu 5TL’ye indi. İki inek bir ton samana indi. Elde kalanlar da kasaba gitti. Köylünün kalkınmasına Fransız kaldılar, gittiler Fransa’da şövalye oldular. Fransa’dan hayvan getirdiler, bizi bitirdiler. Dışarıdan arpa getirdiler, otu bitirdiler. İki inek bir ton samana indi. Elde kalanlar da kasaba gitti. Köylünün kalkınmasına Fransız kaldılar, gittiler Fransa’da şövalye oldular. Atalarımız at sırtında muhteşem yüzyıl yazdılar. Bunlar kurbanlık için angus getirdiler, hastalıklı hayvanı millete yedirdiler. İki inek bir ton samana indi, elde kalanlar samana gitti. Köylünün kalkınmasına Fransız kaldılar, gittiler Fransa’da şövalye oldular” şeklinde konuştu.

  Gülerek, artık ineklerin konuşmak zorunda kaldığını belirten Öğüt, “Artık insanların konuşmasını dinlemiyorsunuz, anlamıyorsunuz ne yapayım? İnekler konuşmak mecburiyetinde kalıyor” dedi. Öğüt’ün şiirini CHP’liler alkışlarken, AK Parti sıralarından ‘Olmadı, olmadı’ şeklinde sesler duyuldu.

  İneklerin aç olduğunu, Doğu’da havanın gece eksi 25-30 derecelere düştüğünü belirten eksi gece 25-30 derece olduğunu belirterek, “Ot yok saman yok; bu memleketi ota, samana muhtaç bıraktınız. Fransa’dan arpa, et, hayvan ithal ediyorsunuz; kendi köylünüze bakmıyorsunuz, gidip orada şövalye oluyorsunuz. Bu mantık mı?” dedi.


  “10 İNEK, BİR VEKİL MAAŞI ETMİYOR”

  Öğüt, Ardahan Gölgeli Köyü muhtarının kendisine bir mektup yazdığını ve 20 ineğinden 10’unu satmak zorunda olduğunu ve 10 ineğin 7-8 bin TL ettiğini yazdığını aktararak, “10 tane inek bir milletvekili maaşı etmiyor. Düşünebiliyor musunuz?” dedi.
  Çiftçi ve köylülerin perişan durumda olduğunu ifade eden Öğüt, Başbakan Erdoğan ve Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e şöyle seslendi:
  “Sayın Başbakanım Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanısınız, Sayın Mehdi Eker Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bakanısınız. Bir yeri sel vurursa, dolu yağarsa afet kapsamına alıyorsunuz. Sizden rica ediyorum; Doğu Anadolu’yu afet kapsamına alın, yoksa 100 yıldan beri ilk defa hayvancılık dibe vurdu. Susuz Belediye Başkanı beni aradı, ‘bir canlı ineğin kilosu 3.5 liraya inmiş. Doğu Anadolu şu anda kar ve kış altında. Eksi 25-30 derece, yani erkekseniz orada bir hafta kalın. Sayın Başbakandan, bakandan rica ediyorum. Doğu Anadolu’yu, Kars, Erzurum, Ağrı, Iğdır’ı, hayvancılık yapan bölgeler afet kapsamı içine alınsın. Orada vatandaşlara saman yardımı yapılsın. Canlı hayvanın kilosu 3.5 lira. Kasapta 30 lira” dedi.
  Bütçeye 9 milyar TL’ye yakın sosyal yardımlar için para ayrıldığını, hayvancılık ve tarımı geliştirmek için de aynı miktarda para ayrıldığını belirten Öğüt, “Milleti kendinize muhtaç etmek için sosyal yardımlara ayırdığınız kadar parayı hayvancılığa para ayırıyorsunuz. Dışarıya 3 milyar lira para ödediniz, kendi köylünüze ödemiyorsunuz” dedi.
  Konuşmasının sonunda yanında getirdiği paketten küçük bir balya saman çıkaran Öğüt, kürsüye saygısı olduğu için bu samanı kürüye koymayacağını söyledi. Öğüt, “Sayın Bakan zaman gelecek sizin maaşınız bu samanı almaya yetmeyecek” dedi.
  Öğüt’ün ardından kavaslar yere dökülen samanları temizledi.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2008
  Şehir
  Çanakkale
  Yaş
  26
  Mesajlar
  9,045
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  o mecliste herşeye evet yanıtı veriyorsunuz sonra bagırın..
  yakında ithal saman getirisiniz merak etmeyin..

 3. #3
  ENES4422 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2012
  Şehir
  ISPARTA
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,965
  Blog Girişleri
  5
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Saman para etti buralarda çiftçinin yüzü güldü. Antalya ' ya bile saman satıldı. Bu yıl balyalar peşin para ve tarlada satılınca milletin cebi para gördü ve borçlarını ödediler.

  Haaaa bu arada kıçını gezdirip siyaset yapanlar ise şimdi hayvanlarına saman arıyor.... ))) Yok Amerika suçluymuş, yok hükümet yüzünden olmuş... Akıl yaşta değil baştadır...

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  13 Haziran 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  18,734
  Adı geçen
  61 Mesaj
  Etiketlenme
  2 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Saman var, biraz pahalı, hatta geçmiş yıllara göre baya pahalı. Yalnız samanı alacak olanlarda para yok, bak hacımmet bu saman kıtlığında yonca balyasını satamamış.:S

 5. #5
  ENES4422 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2012
  Şehir
  ISPARTA
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,965
  Blog Girişleri
  5
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı nailyetek link=topic=60760.msg667305#msg667305 date=1355823938 Nickli Üyeden Alıntı
  Saman var, biraz pahalı, hatta geçmiş yıllara göre baya pahalı. Yalnız samanı alacak olanlarda para yok, bak hacımmet bu saman kıtlığında yonca balyasını satamamış.:S
  Geçen sene mahvolmuştuk. İnsanların malları tarlalarda kaldı beş para etmedi hatta eskiden ortakçılık yaptığım bir tanıdık arazilerine balya makinası sokmadı maliyetin yüksek fakat balyaların para etmemesinden dolayı.

  Tabi geçen sene çevrede bulunan sürü sahipleri bayram etti bir sezon beleş sürüler beslendi.... Rabbim sen büyüksün.... alk-*s

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2007
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  13,626
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Bu vekil sanırım meclise tosun götürmüştü Herşey kararında olmalı ama ne yazık bizim insanımızın ölçüsü yok.Çok olduğu sene yüzüne bakan olmaz,az olduğu sene az olacağını bile bile kimse kılını kıpırdatmaz,diğer yandan da sapı satacaklar kanırta kanırta sapı altın haline getirir.Yapacak bişey yok

 7. #7
  ENES4422 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2012
  Şehir
  ISPARTA
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,965
  Blog Girişleri
  5
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı Çağrı link=topic=60760.msg667334#msg667334 date=1355827718 Nickli Üyeden Alıntı
  Bu vekil sanırım meclise tosun götürmüştü Herşey kararında olmalı ama ne yazık bizim insanımızın ölçüsü yok.Çok olduğu sene yüzüne bakan olmaz,az olduğu sene az olacağını bile bile kimse kılını kıpırdatmaz,diğer yandan da sapı satacaklar kanırta kanırta sapı altın haline getirir.Yapacak bişey yok
  İnsanlar ' Önce tevekkül sonra tefekkür.' Kaidesini unuttukça böyle dalgalanmalardan her zaaman darbe alan olur. Yani bir insan, yaptığı her işte önce bilinçli olarak yapar ve emniyetini alır. Sonra o işin olurunu Allah ' a bırakır. Buralarda gözlemim şu; İnsanlar da çok büyük paralar var ve iyi para kazanıyorlar. Özellikle en çok Eğirdir çiftçileri muazzam sermaye kullanıyor.

  Bir traktör bayii bana 20 gün kadar önce elinde 250 civarında ikinci el traktör olduğunu söyledi. Başka bayii ise açıkça insanları AHMAK olmakla suçladı. Örnek verdi; Adamların yeni traktörleri var daha bir yıllık gelip onu yarı parasına verip sıfır traktör alıyor!

  Tabi sizin oralarda durum nasıl bilmem.

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  10 Ocak 2012
  Şehir
  ANTALYA
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1,179
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı ENES4422 link=topic=60760.msg667303#msg667303 date=1355823601 Nickli Üyeden Alıntı
  Saman para etti buralarda çiftçinin yüzü güldü. Antalya ' ya bile saman satıldı. Bu yıl balyalar peşin para ve tarlada satılınca milletin cebi para gördü ve borçlarını ödediler.

  Haaaa bu arada kıçını gezdirip siyaset yapanlar ise şimdi hayvanlarına saman arıyor.... ))) Yok Amerika suçluymuş, yok hükümet yüzünden olmuş... Akıl yaşta değil baştadır...

  abi tamam saman para etti çiftçi 3 kuruş para kazandı güzel ama hayvancılık bitti alan satan yok.. ben 18-19 dana kessem ballenin tanesini 15 liraya da alırım gerçekten işimiz zor. 3yıl önce 19 dana kestik evet kabul 19 çoktu 16-17 olmalıydı ama şimdi de en azından 16-17 olması lazım zarar etmemeki için 3 yıl önce nar bahçesini 30,000tl sattık mazot 2,500tl idi bu yıl 5,000tl ye sattık mazot 4,16 gidişat hiç iç açıçı değil

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  27 Ocak 2009
  Şehir
  Kayseri
  Yaş
  29
  Mesajlar
  4,248
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Ekinlerin veya mahsulün kötü olmasından dolayı saman üretiminin azalması sonucu, tabiri caizse samanın karaborsaya düşmesinde hükümeti suçlamak bence yersiz ve haksızca.
  Yani geçen yıl, mevsimsel olaylar yüzünden ekinlerin istenen seviyede olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu yüzden de sap olmadı tarlalarda veya çok az oldu.
  Yani hükümetten olmayan bir şeyi çiftçilere dağıtması veya, olmayan bir ham maddeden bir ürün üretmesini bekleyemeyiz değil mi ?
  Bence bekleyemeyiz çünkü samanın ham maddesi olan sap şu anda yok.
  Velhasıl ülkemizde stokçuluk faaliyetleri her zaman olmuştur. İşte bu bir hükümet zaafı olabilir ama saman yok, veya saman pahalı diye kimse hükümeti suçlayamaz.
  Hükümet bu konuda kesinlikle bir önlem almalı ve bunun yolu da saman ithal etmekse ve adamlar bunu yapacaksa neden ona da karşı çıkılıyor ?
  Peki ne yapsın bu adamlar ?

  Hükümet süte beyazdır dese, sırf muhalefet olalım diye yok süt siyahtır diyen bir muhalefet oldukça bu ülkede bazı çok önemli konularda bir arpa boyu bile yol gidemeyiz.
  Şimdi bre dangalak herif diyecem olmayacak.
  Madem o kadar düşünüyorsun, çiftçinin halini oraya saman götürüp şov yapacağına gel kardeşim bak benim böyle bir fikrim var de, adamlar yapmazsa, sunduğun çözüm yolunu kabul etmezse işte o zaman konuş...

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  17 Ağustos 2010
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  30
  Mesajlar
  1,614
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı Ahmed Gülsu link=topic=60760.msg667341#msg667341 date=1355830460 Nickli Üyeden Alıntı
  Ekinlerin veya mahsulün kötü olmasından dolayı saman üretiminin azalması sonucu, tabiri caizse samanın karaborsaya düşmesinde hükümeti suçlamak bence yersiz ve haksızca.
  Yani geçen yıl, mevsimsel olaylar yüzünden ekinlerin istenen seviyede olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu yüzden de sap olmadı tarlalarda veya çok az oldu.
  Yani hükümetten olmayan bir şeyi çiftçilere dağıtması veya, olmayan bir ham maddeden bir ürün üretmesini bekleyemeyiz değil mi ?
  Bence bekleyemeyiz çünkü samanın ham maddesi olan sap şu anda yok.
  Velhasıl ülkemizde stokçuluk faaliyetleri her zaman olmuştur. İşte bu bir hükümet zaafı olabilir ama saman yok, veya saman pahalı diye kimse hükümeti suçlayamaz.
  Hükümet bu konuda kesinlikle bir önlem almalı ve bunun yolu da saman ithal etmekse ve adamlar bunu yapacaksa neden ona da karşı çıkılıyor ?
  Peki ne yapsın bu adamlar ?

  Hükümet süte beyazdır dese, sırf muhalefet olalım diye yok süt siyahtır diyen bir muhalefet oldukça bu ülkede bazı çok önemli konularda bir arpa boyu bile yol gidemeyiz.
  Şimdi bre dangalak herif diyecem olmayacak.
  Madem o kadar düşünüyorsun, çiftçinin halini oraya saman götürüp şov yapacağına gel kardeşim bak benim böyle bir fikrim var de, adamlar yapmazsa, sunduğun çözüm yolunu kabul etmezse işte o zaman konuş...
  Saman pahalı dıye suclu degıl hayvan cok ucuz dıye suclu adam bos yere hayvanına saman alıp yedırecekse ne yapsın sımdı onunu goremıyor para etsede pahalı alsa kısı gecırse 3 ay kalmıs ama hayvan bedavaya gıtmıyor oderece kotu dahada kotu olacak.

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  17 Ağustos 2010
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  30
  Mesajlar
  1,614
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Vekılede helal olsun devlet bakanlık adını anmazken adam almıs gıtmıs meclıse çifçinin sesi olmuştur bunları unutmayız umarım seçim zamanında

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  27 Ocak 2009
  Şehir
  Kayseri
  Yaş
  29
  Mesajlar
  4,248
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı erdal600 link=topic=60760.msg667343#msg667343 date=1355830789 Nickli Üyeden Alıntı
  Saman pahalı dıye suclu degıl hayvan cok ucuz dıye suclu adam bos yere hayvanına saman alıp yedırecekse ne yapsın sımdı onunu goremıyor para etsede pahalı alsa kısı gecırse 3 ay kalmıs ama hayvan bedavaya gıtmıyor oderece kotu dahada kotu olacak.
  Saman yok, saman o yüzden pahalı.
  Saman pahalı o yüzden kimse alamıyor.
  Herkes saman alamadığı için hayvanlarını satıyor.
  Hayvanlar satıldığı için hayvan fiyatları düşüyor.
  Ve bu böyle sürüp gidiyor hacım.

  Krizler olur, krizler bazen kaçınılmaz olur. Önemli olan, oluşan krizlerden en az zararla çıkmasını bilmek. Ama biz alışmışız başımız ağrıyınca nerde bu devlet diye bağırmaya.
  Bilmiyorum ama ben biraz haksızlık ettiğimizi düşünüyorum.

  Sorarım sana Erdal kardeşim, sen 150 ton samanın üzerine naylon çekip şimdi tonu 300 lira 2 ay sonra 500 lira olur, ben en iyisi şimdi satmayayım da dursun 500 lira olunca satarım dersen, bunda hükümetin ne suçu var ?

  Ben de saman 500 lira olunca alamam ve sonucunda 20 tane düvem var, besleyemiyorum satmam lazım dediğimde, başka bir tüccar gelip de kardeşim 300 er liraya alıyorum işine gelirse ver gelmezse açlıktan öldür hayvanlarını derse ve ben de satmak zorunda kalırsam bunun da sonucunda hayvan fiyatları düşerse bunda hükümetin suçu ne ?

  Hükümet nasıl ki sana gelip de bu samanı stoklama Erdal kardeşim, şimdi ucuzken sat ki piyasa kızışmasın diyemiyorsa.
  O hayvanı alan tüccara da kardeşim adamın malını ederinden al ki perişan olmasın diyemez.

  Hayvan fiyatına kota koysun, fiyat belirlesin falan filan ayrı konu tabi.
  Ama biz buğday için belirlenen en alt fiyat 50 kuruşken 35 kuruşa buğday sattık. Velhasıl o da pek bir işe yaramayacak.

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  20 Mart 2011
  Şehir
  göynük kas. avanos nevşehir
  Yaş
  39
  Mesajlar
  1,223
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı Ahmed Gülsu link=topic=60760.msg667341#msg667341 date=1355830460 Nickli Üyeden Alıntı
  Ekinlerin veya mahsulün kötü olmasından dolayı saman üretiminin azalması sonucu, tabiri caizse samanın karaborsaya düşmesinde hükümeti suçlamak bence yersiz ve haksızca.
  Yani geçen yıl, mevsimsel olaylar yüzünden ekinlerin istenen seviyede olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu yüzden de sap olmadı tarlalarda veya çok az oldu.
  Yani hükümetten olmayan bir şeyi çiftçilere dağıtması veya, olmayan bir ham maddeden bir ürün üretmesini bekleyemeyiz değil mi ?
  Bence bekleyemeyiz çünkü samanın ham maddesi olan sap şu anda yok.
  Velhasıl ülkemizde stokçuluk faaliyetleri her zaman olmuştur. İşte bu bir hükümet zaafı olabilir ama saman yok, veya saman pahalı diye kimse hükümeti suçlayamaz.
  Hükümet bu konuda kesinlikle bir önlem almalı ve bunun yolu da saman ithal etmekse ve adamlar bunu yapacaksa neden ona da karşı çıkılıyor ?
  Peki ne yapsın bu adamlar ?

  Hükümet süte beyazdır dese, sırf muhalefet olalım diye yok süt siyahtır diyen bir muhalefet oldukça bu ülkede bazı çok önemli konularda bir arpa boyu bile yol gidemeyiz.
  Şimdi bre dangalak herif diyecem olmayacak.
  Madem o kadar düşünüyorsun, çiftçinin halini oraya saman götürüp şov yapacağına gel kardeşim bak benim böyle bir fikrim var de, adamlar yapmazsa, sunduğun çözüm yolunu kabul etmezse işte o zaman konuş...
  Komşum tam da düşüncelerimi dile getirmiş.Bu yılki fiyatlar gerek kuraklık,gerek fazla talep vede karaborsacılar sop-*-sa tarafından oluşturulmuştur. ok-*-s

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  17 Şubat 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  35
  Mesajlar
  4,667
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  saman bu yıl kuraklıktan böyle oldu devletin bunda ne suçu var millet işini kolaylaştırmak için için biçerdövere ekini biçtirip sapınıda yakarsa olacağı bu sadece bizim köyde 1000 remork saman yapılmıştır buna komşu köyleride katarsak 10000 remorku geçer saman işlenmiştir ama yinede yetiştiremedik şu an 1000 ton saman olsa yine satılır ama yok bu da kuraklık tan oluştu....
  devletin şöyle suçu var buğday 10 yıldır aynı fiyat olduğu için kimse doğru düzgün buğday ekmiyor herkes nohut ve arpaya yöneliyor devletin buğday için teşvik paketleri hazırlaması gübre fiyatlarını ve mozot fiyatlarını aşağı çekmesi buğday için pazar oluşturması gerekiyor yoksa millet vekilimizinde dediği gibi baan maaşı saman almaya yetmiyecek bu gidişle

 15. #15
  ENES4422 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2012
  Şehir
  ISPARTA
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,965
  Blog Girişleri
  5
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Şimdi ah vah edenleri anlamıyorum. Bu devirde ulaşım kolay, iletişim kolay.... Eskiden büyüklerimiz nasıl başarmışlar.?

  İnsanlar kendi başarızlıklarını kabullenmiyor.

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  08 Mayıs 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  3,295
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı ENES4422 link=topic=60760.msg667352#msg667352 date=1355832756 Nickli Üyeden Alıntı
  Şimdi ah vah edenleri anlamıyorum. Bu devirde ulaşım kolay, iletişim kolay.... Eskiden büyüklerimiz nasıl başarmışlar.?

  İnsanlar kendi başarızlıklarını kabullenmiyor.
  senin hemşeri ne demişti bi zamanlar mazot kıtlığında: mazot vardıda bizmi içtik binaleneyhh.

 17. #17
  ENES4422 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2012
  Şehir
  ISPARTA
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,965
  Blog Girişleri
  5
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı keykubat link=topic=60760.msg667354#msg667354 date=1355833348 Nickli Üyeden Alıntı
  senin hemşeri ne demişti bi zamanlar mazot kıtlığında: mazot vardıda bizmi içtik binaleneyhh.
  Ya ne demessin, bir başka sözü daha vardı.....'Benim memurum işini bilir'

  O günler gitsin ve bir daha o günler gelmesin. Allah bu halka bir daha ihtilal yaşatmasın. Şu bir hakikat; Bizim ülkemiz bir cennet ve dünyanın en huzurlu-güvenli yeri....

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  08 Mayıs 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  3,295
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  Alıntı ENES4422 link=topic=60760.msg667359#msg667359 date=1355833691 Nickli Üyeden Alıntı
  Ya ne demessin, bir başka sözü daha vardı.....'Benim memurum işini bilir'

  O günler gitsin ve bir daha o günler gelmesin. Allah bu halka bir daha ihtilal yaşatmasın. Şu bir hakikat; Bizim ülkemiz bir cennet ve dünyanın en huzurlu-güvenli yeri....
  Amin

 19. #19
  bartu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Mart 2010
  Şehir
  Kırklareli-Lüleburgaz
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,551
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  burada muhalefet ve besiciler süte siyah demek istemiyor, daha 1,5 yıl önce et fiyatları 18-19 tl leri gördüğünde
  bu ülkenin 11 yıldır tek başına ikdar olan başbakanı tarım bakanını bu et fiyatını düşüreceksin diye tehdit ederek
  Avrupa, ABD ve Avustaralya dan angus, koyun, keçi getirerek halkına ucuz et yedirten hükümet
  yem, ot, saman fiyatları yükseldiğinde niçin besicinin yanında olmadığından şikayetçi.
  hayvan kesimleri 4 ay daha böyle devem ederse 1 yıl sonra yine et fiyatları aşırı yükselebilir,
  ozamanda hükümet şuanki saman piyasasında olduğu gibi yükset et fiyatı karşısında kaçınılmaz deyip müdahele etmemeliki
  oazamanda üreten besicimiz kazansın.

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  25 Eylül 2012
  Şehir
  kızılcahamam
  Mesajlar
  87
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: MECLİS KÜRSÜSÜNDE SAMANLI PROTESTO  burada hükümetin filan sucu yok ta
  böyleside biraz iyi gecen sene 25 ton potoz samanı yaptık romorkunu 300 ,325 , 350 ye sattık pahalı dediler ee bu sene noldu romorkunu 750 850 ye nasıl aldılar 350 ye pahalı diyenler yazın kaba gölgede oturuyolar saman yapmıyolar yapanın da emegine pahalı diyolardı böylelerine iyi oldu ama mal para etmez oldu kötü yanıda bu tabi

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. GDO'lu ürünler Berlin'de protesto edildi
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 19.Ocak.2014, 11:57
 2. Milletvekilinden İlginç Protesto
  Konu Sahibi ufukk Forum Süt Hayvanclığı
  Cevap: 16
  Son Mesaj : 26.Mart.2013, 10:44
 3. Çiftçi protesto etti, 50 kuruşa saman yolda...
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Diğer Tarla Bitkileri
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 06.Şubat.2013, 00:04
 4. Danimarkalı Çiftçilerden Traktörlü Protesto
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 25.Mart.2011, 23:13
 5. Erdoğan'a İsrail ve Obamalı soruyla protesto
  Konu Sahibi manas Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 12.Mart.2009, 11:40

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status