Arkadaşlar Tafsiyelerinize İhtiyacım Var Yardımcı Olursanız Teşekkür ederim

01.01.2010
1,182
0

Arkadaşlar 2005 2009 Arası Megan 2 Almayı Düşünüyoruz Bu aracı Kullananlar Veya Bilenler Bu araç Nasıldır yanı performansı Konforu Tafsiye Edermisiniz Yorumlarınızı Beklıyorum ?

Ynt: Arkadaşlar Tafsiyelerinize İhtiyacım Var Yardımcı Olursanız Teşekkür ederim

bizde 2005 de 2005 megane vardı şimdi de 2009 megane var çok güzel araçtır tavsiye ederim bizimki benzinli çok yakıyor tüm benzinliler gibi.ama konforu yerinde performansı sağlam. fakat şu sıralar ben artık benzinli alınmaması gerektiğini düşünüyorum. bizde bir de dizel 2012 clio grandtour var meganenin yarısını yakıyor konforu da yeterli düzeyde performansı gerçekten harika. ama bir megane değil meganenın virajlarda verdiği güveni veremiyor ama rampada meganedan bile ciğerli. megane sınıfında çok iyi bir arabadır. fakat dizel b sınıfı araçlar yakıt konusunda en ideal araçlar hel bu clio grandtourlar bir harika inşallah martta yenisi çıkarsa gelecek seneye clio 4 lerin grandtouru ile megane ı değiştirebiliriz.

Ynt: Arkadaşlar Tafsiyelerinize İhtiyacım Var Yardımcı Olursanız Teşekkür ederim

phantomerkunt link=topic=60831.msg668636#msg668636 date=1355947436' Alıntı:
bizde 2005 de 2005 megane vardı şimdi de 2009 megane var çok güzel araçtır tavsiye ederim bizimki benzinli çok yakıyor tüm benzinliler gibi.ama konforu yerinde performansı sağlam. fakat şu sıralar ben artık benzinli alınmaması gerektiğini düşünüyorum. bizde bir de dizel 2012 clio grandtour var meganenin yarısını yakıyor konforu da yeterli düzeyde performansı gerçekten harika. ama bir megane değil meganenın virajlarda verdiği güveni veremiyor ama rampada meganedan bile ciğerli. megane sınıfında çok iyi bir arabadır. fakat dizel b sınıfı araçlar yakıt konusunda en ideal araçlar hel bu clio grandtourlar bir harika inşallah martta yenisi çıkarsa gelecek seneye clio 4 lerin grandtouru ile megane ı değiştirebiliriz.
Çok sağol Kardeşim :)

2004 ten beri bende kullanıyorum gayet hoş araç ama yakıyor benzini. yakıyor ama gidiyor da. 1.6 220 yapıyor rahat. ama lpg de sıkıntı yok cok güsel. dynamic olanında yani son donanımında veya privilege şuan ki arabaların tüm özellikleri var hemen hemen

2009 megane 2 extreme sahibiyiz.bizimki dizel.yakıt çok az.performans kesinlikle yeterli.konfor yeterli düzeyde ama kesinlikle çok iyi diyemem. dizel olmasından dolayı yüksek bir torku var.kalkışlar falan seri.iç hacim ve bagaj geniş.altı çok engin deyil.ufak tefek yerlerde asla vurmaz.iç döşemelerinin kalitesi plastik aksamlar zayıf ama oturak döşemeleri onlara nazaran nispeten iyi.savurmanın olduğu doğru.çok oturaklı bir araba deyil.yol tutuşu da zayıf.ama gel gelelim dizel olanından bahsediyorum yakıt olarak alınabilecek bir araba.eğer dizel alacaksanız kilometrenin az olmasına çok dikkat edin.dizellerin motor ömrü benziliye göre daha kısa vede bakımsızı çok masraflı. benzinli alacaksanız da lpg zaten şart diyorum.ama eğer imkanınız varsa 30 bin civarında az kilometrede bir dizel almanızı tavsiye ederim.bagajın genişliğine ve depoyu her 1000 km de bir doldurma olayına mest olacaksınız :) saygılar.

2002 megane eski kasa 1.6 16valf 110bg benzinlisini kullandım yıllarca yakıtı çok azdı tüp falan taktırma geregi duymadım hiç köye gidiş geliş normal kullanımda 5.5ltre benzin yakıyordu 57km köyümüzün uzaklıgı çok şaşırıyorduk ozamanlar ..
2009 model privillage 100bg dizel megane dedem kullanıyor araba çok guzel yakıtı zaten yok gibi daha az yakan aynı segmentte araç olacagını sanmıyorum . performansıda gayet tatminkar rampalarda falan çok iyi .. ben en cok 195km/h ı gördüm düz yolda. 0-100km/h hızlanmasıda yeterince iyi. gaz 170km/h hıza kadar çok iyi tepki veriyor hızla sürat kalkıyor. Virajlarda hiç savurmadı ama korkutuyor biraz hızlı girince bazen çok az arkadan kaydıgını hisseder gibi oluyorum sert virajlarda.Yol tutuşu yine segmentine göre idare eder..Frenleri çok iyi. privilage modelinde guvenlikte baya iyi 8 hava yastıgı mevcut. hız sabitleyici ,yol bilgisayarı,dijital klima falan var.. Dizel alacaksan az km lisini bulursan 100bin i aşmamış hiç kaçırma bence pişman olmassın yakıtı muthiş.. ben tavsiye ederim.. zaten bu segmentte iki araç alınabilir bana göre ya toyota 1.4d 90hp corolla ya megane 1.5dci 100hp alacaksın az yakıtlı ve tutulan araçlar baya.. şuana kadar sıfır aldık 2009 model megane ı hiç arıza veya sorun çıkarmadı..

ceya023 link=topic=60831.msg668799#msg668799 date=1355989670' Alıntı:
2002 megane eski kasa 1.6 16valf 110bg benzinlisini kullandım yıllarca yakıtı çok azdı tüp falan taktırma geregi duymadım hiç köye gidiş geliş normal kullanımda 5.5ltre benzin yakıyordu 57km köyümüzün uzaklıgı çok şaşırıyorduk ozamanlar ..
2009 model privillage 100bg dizel megane dedem kullanıyor araba çok guzel yakıtı zaten yok gibi daha az yakan aynı segmentte araç olacagını sanmıyorum . performansıda gayet tatminkar rampalarda falan çok iyi .. ben en cok 195km/h ı gördüm düz yolda. 0-100km/h hızlanmasıda yeterince iyi. gaz 170km/h hıza kadar çok iyi tepki veriyor hızla sürat kalkıyor. Virajlarda hiç savurmadı ama korkutuyor biraz hızlı girince bazen çok az arkadan kaydıgını hisseder gibi oluyorum sert virajlarda.Yol tutuşu yine segmentine göre idare eder..Frenleri çok iyi. privilage modelinde guvenlikte baya iyi 8 hava yastıgı mevcut. hız sabitleyici ,yol bilgisayarı,dijital klima falan var.. Dizel alacaksan az km lisini bulursan 100bin i aşmamış hiç kaçırma bence pişman olmassın yakıtı muthiş.. ben tavsiye ederim.. zaten bu segmentte iki araç alınabilir bana göre ya toyota 1.4d 90hp corolla ya megane 1.5dci 100hp alacaksın az yakıtlı ve tutulan araçlar baya.. şuana kadar sıfır aldık 2009 model megane ı hiç arıza veya sorun çıkarmadı..

ilaveten.toyotalar içeriye çok fazla lastik sesi alıyor.çok fazla uzun yol kullanma durumunuz yoksa bütceniz de 35-40 bin e çıkabiliyorsa toyota corolla da tercih edebilirsiniz.uzun yolda lastik sesi çok rahatsız edici çünkü.diyer bir seçenekte yine 30 bin civarın da toyotanın benzin lpg lisinide alabilirsiniz.toyotanın yol tutuşu meganedan kesinlikle üstün.hatta sadece yol tutuşu deyil bir çok şeyi üstün.konfor,güven,sağlamlık,yol tutuş,tüm bunlarda toyota bir adım önde.bunu bir megane sahibi olarak söylüyorum.ama şimdi şöylede bir durum var ortada.eğer bütçe 30 bin civarı ise lpg li toyota corolla almaktansa sanırım dizel megane almak çok daha mantıklı.artık bu aşamadan sonrası tamamen size kalmış.karar sizin.saygılar.

bede kullanıyorum ıy fena degıl 2006 dızel ama arkadasların dedıgı vırajlara avrupa araclar gıbı gırmesınıde beklemıyorum yakıtı az ıdeal araba ıkıncı elıde ıyıdır reno gurubunun

phantomerkunt link=topic=60831.msg668636#msg668636 date=1355947436' Alıntı:
Bende megane I var 2000 model 115000 km de .Çok kaliteli malzemeler ile yapılmış.Şimdiye kadar periyodik bakım hariç bakıma gerek duymuyorlar.Süspansiyonları konfora yönelik olduğu için.Amortisörleri yumuşak.Çok memnunum.Ayrıca emsallerine göre en az benzin yakıyor. Yine emsallarina göre 0-100 km hıza çıkışı daaha az sürededir.Deneyebilirsiniz. Vitesi 4 atıp gaza dayanın nasıl hızlandığınızı ve araçları çabucak solladığınızı hissedersiniz,emsallerinde araba toparlayamaya bilir.Motor K4M tipinde yariş arabaları teknolojisi kullanılmıştır.Gövdeden çok nokta enjeksiyonlu benzin beslemelidir.Ortalama 100km de 6,5 lt benzin.Benzinli araçları dizel gibi kullanmamak gerekiyor.Vitesleri düşük devirlerde arttırabilirsiniz.Ve 2500 devirde yüksek viteslerde kullanım ile,tüp taktırmağa ihtiyaç duymazsınız.Şehir içi 4 vitesle dahi çeker, kullanabilirsiniz.115 BB gücünde yokuşları 5 vitesle çıkarken diğer araçlara bakarak sollayabilirsiniz.Muhakkak deneyin .İyi yol tutuş için kaliteli lastik kullanın. Mesela bulunlursa Goodyear Exelans lastik kullanıyorum ben.En iyi rengi megane I in kiraz kırmızıdır.Ayrıca Yeni NewHolland almağa gitmek için en uygun araçtır.