çin malı tümo

Ynt: çin malı tümo

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=6876.msg73218#msg73218 date=1220780271' Alıntı:
Bu çin malı değil Tümosan ın ürettiği bir traktör tümosanın sitesinde bunu bulamazsınız ama Sanırsam bunlar Tümosan ın bahçe serisi..
yok birader fuar da çekilmiş ama çinliler üretmiş haberde öle yazıodu

dergi-reklam-tr-04.jpg

Bu motor Tümosan'ın bahçe serisi arkadaşlar. Genellikle bunun siyahını Tümosan fuarlara çıkarıyor. Tümosan'ın prensibi de kendi motorlarını kendi üretmek olduğu için Çin'de üretildiğini düşünmüyorum. Yanılıyorda olabilirim ama mantıken böyle düşünmek gerekir.

Çin firmasıyla Ar Grup Çankırı Çerkeş te traktör üretecek.Traktörler 2007 sonlarında piyasaya verilecek..

Fark edildiği üzere Hindistan ve Çin firmaları yasak veya engelleri kırmak için üretim (ve/veya montaj) yoluyla pazara girmeye çalışıyorlar..

Tümosan ın yeni traktörü; Avrupa daki bir fuardan..
(ilk resim en son piyasaya sürülen model)

işte bu haber

isimsiz02 link=topic=6876.msg73225#msg73225 date=1220782075' Alıntı:
Çin firmasıyla Ar Grup Çankırı Çerkeş te traktör üretecek.Traktörler 2007 sonlarında piyasaya verilecek..

Fark edildiği üzere Hindistan ve Çin firmaları yasak veya engelleri kırmak için üretim (ve/veya montaj) yoluyla pazara girmeye çalışıyorlar..

Tümosan ın yeni traktörü; Avrupa daki bir fuardan..
(ilk resim en son piyasaya sürülen model)

işte bu haber
hiç alakası yok tümosanın tamamen kendi üretimi traktörü,haberin kaynağını versene kardeş...

böyle bir olay yok,fotodaki traktör tümosanın konyadaki tesislerinde ürettiği bahçe serisi traktörlerinden birisidir.yöneticilerden konu düzenlemesi bekliyorum...

nt@hmet link=topic=6876.msg73675#msg73675 date=1220882579' Alıntı:
böyle bir olay yok,fotodaki traktör tümosanın konyadaki tesislerinde ürettiği bahçe serisi traktörlerinden birisidir.yöneticilerden konu düzenlemesi bekliyorum...

Ben mesajımda belirttim Tümosan ' ın kendi ürünü olduğunu, yine siz de belirttiniz. Konuda herhangi bir şeyin düzenlemesine gerek yok diye düşünüyorum.

Daha fazla bilgi edinmeniz açısından.

Üretim
Ürün ve Hizmetler
TÜMOSAN, dizel motor ve traktör üretimi, pazarlama ve satışı ile müşterilerine etkin satış sonrası hizmet sunmaktadır.TÜMOSAN tarafından üretilen dizel motorlar, Türkiye ve yurt dışındaki müşterileri tarafından traktör, jeneratör, otomotiv, temizlik ekipmanları ve deniz araçları üretiminde kullanılmaktadır.

Pazarlama
TÜMOSAN,ürünlerini yurt içinde ve yurtdışında kurmuş olduğu bayilikler aracılığı pazarlamakta olup,pazarlama teşkilat merkezi İSTANBUL ' da bulunmaktadır.

Üretim
TÜMOSAN, dizel motor ve traktör fabrikası KONYA ' da bulunmaktadır. Üretim tesisleri 1 600 000 m2 alan üzerine kurulmuş olan 80.000 m2 kapalı alan içerisinde faaliyet göstermektedir.

TÜMOSAN için üretim yapan yan sanayi firmaları TÜRKİYE ' de KONYA, BURSA, ANKARA, İZMİR,BALIKESİR ve KAYSERİ ' de ve yurtdışında üretim yapan firmalar ise ALMANYA, İTALYA, BELÇİKA, DANİMARKA, İRAN ve HİNDİSTAN ' da bulunmaktadır.

Üretim Kapasitesi
TÜMOSAN, tek vardiyada 25.000 adet dizel motor ve 15.000 adet traktör üretim kapasitesine sahiptir.

AR-GE
TÜMOSAN,ürünlerinde müşteri memnuniyetini artırmak,üretim maliyetlerini azaltmak,uygulanabilir yeni teknolojileri ürünlerinde kullanmak amacıyla araştırma ve geliştirme faaliyetlerine önemli kaynak ayırmakta ve özel önem vermektedir.Fabrika,bünyesinde bulundurduğu mühendislik organizasyonu aracılığı ile üretilen motor ve traktörlere ilişkin modernizasyon ve geliştirme çalışmalarını yapmaktadır.Araştırma ve geliştirme çalışmaları,İSTANBUL merkezli olarak sürdürülmektedir.

Teknoloji
TÜMOSAN,müşterilerine mükemmel ürünler ve hizmet sunabilmek amacıyla en son teknolojik gelişmeleri üretiminde kullanmak ve tüm çalışmalarında güncel ve kabul görmüş bilgi işlem yazılımlarından faydalanmak için yatırımdan kaçınmamaktadır.Yeni ürünlerin geliştirilmesinde,prototip ürünler sanal ortamda oluşturularak seri üretime kısa zamanda geçilmesi sağlanabilmektedir

DEĞERLİ TÜMOSAN KULLANICILARI BUNLARIN HEPSİ KARALAMADIR.TÜMOSAN ÇİN MALI DEĞİLDİR.

HİDROLİK = MİTA
POMPA =BOSCH
DT 4X4 ÖN DÜZEN =HİNDİSTAN. DİĞER GERİ KALAN TARAFLARI TÜRKİYENİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİİNDEN GELMEKTEDİR. ARKA,ŞANZUMAN ,MOTOR TÜMOSANA AİTTİR.MERAK ETTİKLERİNİZİ BANA SORABİLİRSİNİZ.

KISACA MADE İN KONYA

hiç bir alet %100 bir ülkenin üretimi olamaz örnğin dizel araçlarda enjektör markası bosch dur italyan markalı dizel bir araç %100 italyan malı değildir enjektörü bile almandır o zaman ne oluyor %100 italyan olmuyor ...

filozof link=topic=6876.msg158899#msg158899 date=1235573229' Alıntı:
DEĞERLİ TÜMOSAN KULLANICILARI BUNLARIN HEPSİ KARALAMADIR.TÜMOSAN ÇİN MALI DEĞİLDİR.

HİDROLİK = MİTA
POMPA =BOSCH
DT 4X4 ÖN DÜZEN =HİNDİSTAN. DİĞER GERİ KALAN TARAFLARI TÜRKİYENİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİİNDEN GELMEKTEDİR. ARKA,ŞANZUMAN ,MOTOR TÜMOSANA AİTTİR.MERAK ETTİKLERİNİZİ BANA SORABİLİRSİNİZ.

KISACA MADE İN KONYA
unutmadan bide direksiyon beyni ORBİTROL DANFOOS