traktörde HURDA TEŞVİĞİ bekleyenler; haydi ilk adımı biz atalım...

12.11.2010
16,295
22,523
48
Erzurum

madem bu işi geciktiriyorlar bizde tarımtürk ve bereket tv yi kullanarak bu önemli beklentiyi ekranlarda dile getirelim ve her iki tv kanalınada iletişim kutularından mesaj atalım. elbet bu kadar milletin sesini biri duyacaktır ilk mesajları ben attım haydi hayırlısı..

Ynt: traktörde HURDA TEŞVİĞİ bekleyenler; haydi ilk adımı biz atalım...

BU olacak bir iş değil arkadaşlar dedikodu. 400 000 traktor sahıbının yarısı başvursa devlet 40 000 hibe veya indirim yapsa 200 000 X 40 000 bu da yapar 8 milyar dolar buda bakanlığın bütçesi zaten :)

erdal600 link=topic=60863.msg669314#msg669314 date=1356082883' Alıntı:
BU olacak bir iş değil arkadaşlar dedikodu. 400 000 traktor sahıbının yarısı başvursa devlet 40 000 hibe veya indirim yapsa 200 000 X 40 000 bu da yapar 8 milyar dolar buda bakanlığın bütçesi zaten :)
dedikodu değil direk tarım bakanlığının bir projesiydi ama mart ayında beklemeye aldılar yani ağzımıza balı çalan arıcının ta kendisi ayrıca kademe kademe alınacağı için yük binmiyor bütçeye haberlerine bakabilirsiniz.ayrıca eski traktörlerin bütçeye verdiği zarar daha fazla bunlar uzman hesaplarıyla belgelendi...

evet bu hurda indirimini bekliyoruz bizde kaç zamandır çıksada artık değiştirsek traktörü. bu kanalların mesaj yollarınıda söylersen daha etkili olur..

kRnbL_59 link=topic=60863.msg669320#msg669320 date=1356083705' Alıntı:
evet bu hurda indirimini bekliyoruz bizde kaç zamandır çıksada artık değiştirsek traktörü. bu kanalların mesaj yollarınıda söylersen daha etkili olur..
her iki kanalında sayfasında iletişim yada mesaj bölümünden yollayabilirsiniz..

ben bu işe karşıyım arkadaş kim ne derse desin destek fln deyip dümen yapıyorlar..
sonra faizden tut malın fiyatı artmasına kadar gidiyor bu iş..
adamlar boş yere yatmıyor hiçbir zaman..

Ben de bu işe karşıyım,2009 senesinde hibe destekleri çıkmadan önce konuştuğumuz 4,5 milyarlık mibzeri 6 milyara aldık.Yarısı olan 3000+1000 lira vergisi cebimizden 4000 lira çıktı.Güya destek işimize yaradı :) .Traktörde de olacağı budur,fırsatçılara gün doğacak.Onun yerine kredi faizlerindeki indirim artsın,hemen hemen anaparaya taksitle traktör alırmış gibi olsun daha iyi.Zaten inanın elinizdeki eski traktör ederinden fazla etmeyecek hurda indirimi olsa da.

Çağrı link=topic=60863.msg669335#msg669335 date=1356087462' Alıntı:
Ben de bu işe karşıyım,2009 senesinde hibe destekleri çıkmadan önce konuştuğumuz 4,5 milyarlık mibzeri 6 milyara aldık.Yarısı olan 3000+1000 lira vergisi cebimizden 4000 lira çıktı.Güya destek işimize yaradı :) .Traktörde de olacağı budur,fırsatçılara gün doğacak.Onun yerine kredi faizlerindeki indirim artsın,hemen hemen anaparaya taksitle traktör alırmış gibi olsun daha iyi.Zaten inanın elinizdeki eski traktör ederinden fazla etmeyecek hurda indirimi olsa da.
ok-*-s

Çağrı link=topic=60863.msg669335#msg669335 date=1356087462' Alıntı:

Çok doğru, aynen dediğin gibi. :)

ENES4422 link=topic=60863.msg669393#msg669393 date=1356091511' Alıntı:
Aldığımız traktör sattığımızı aratmasın da.... :)
dogru noktaya değindin abi..
yeni diyoruz ama sorunları da ayrı oluyor kimi 4.5 litre yakar kimi dişli kırar kimi ortadan bölünür bunlar daha masraflı oluyor eskiler kolay halloluyor ama yeniler hep daha masraflı hale geliyor ..

bu iş öyle kolay degil.hükümet bu işe sıcak bakmaz.amaç tarlada pulluk sokusunu 5-6 ya çıkarcak karar da seçim sonrası olacak işler var.
küçük çiftçi degil büyük çiftçi şirket olmuş çiftçi sistemine geçilecek.
çiftçi sayısı 400-800 bin aralıgında olcak... bu iş zor..