Yüzbinlerce tüketiciyi ilgilendiren karar!

Beden eğitimi öğretmeni Ali Benli, Konya ' da bir GSM şirketinin ' Her yöne sınırsız 55 TL ' kampanyasından yararlandı. Benli, firmanın ' limit aşımı ' cezası ile karşı karşıya kaldı.

İcra yolu ile Benli ' den 3 bin 740 lira tahsil edildi. Benli, avukatı aracılığı ile durumu Tüketici Mahkemesi ' ne taşıdı. Mahkeme, GSM şirketini haksız bulduğu gibi yaptığı uygulamayı ' ayıplı hizmet ' saydı. Benli ' den alınan paranın da iadesine karar verdi.

Konya ' da bir GSM şirketinin ' Her yöne sınırsız 55 TL ' kampanyasından yararlanan, ancak firmanın ' limit aşımı ' gerekçesiyle kendisinden icra yoluyla 3 bin 740 tahsil ettiği beden eğitim öğretmeni Ali Benli, Tüketici Mahkemesi kararıyla firmayı mahkum ettirdi.

Benli ' nin başvurduğu Konya Tüketici Mahkemesi, yapılan uygulamayı ' ayıplı hizmet ' sayarak, fazladan tahsil edilen 3 bin 552 liranın dava tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte şirketten alınarak Ali Benli ' ye iadesine karar verdi.

Konya ' da bir okulda beden eğitim öğretmenliği yapan Ali Benli, kullandığı ' GSM ' operatörünün 2009 yılında radyo ve televizyonlarda yayınlanan ' Her yöne sınırsız 55 TL ' kampanyasından etkilenerek şirketin müşteri hizmetlerini arayıp üye oldu.

Herhangi bir sözleşmeye imza atmadan kampanyaya üye olan Ali Benli, bir ay boyunca cep telefonunu ile 15 bin 343 dakika görüşme yaptı. Ancak Ali Benli ' ye 10 bin dakika sınırını aştığı iddiasıyla 2009 yılı mart ayı faturasında KDV dahil 2 bin 655 lira borç çıkartıldı.

Benli, reklamlarda belirtildiği gibi ' Her yöne sınırsız 55 TL ' kampanyasına dahil olduğu için çıkarılan faturaya itiraz etti, ancak sonuç alamadı. Şirket icra takibi başlatarak Ali Benli ' den fatura bedelini 3 bin 740 lira olarak tahsil etti.

DAVA AÇTI KAZANDI

Ali Benli, yaşadığı olay üzerine kampanya ile ilgili kendisini tam olarak bilgilendirmediği ve ayıplı hizmet sunduğu iddiasıyla ödediği parayı geri tahsil edebilmek için 2011 yılı haziran ayında Konya Tüketici Mahkemesi ' ne dava açtı. Dava konusunu değerlendiren mahkeme heyeti, geçen Kasım ayında Ali Benli ' den fazladan tahsil edilen 3 bin 552 liranın dava tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte GSM şirketinden alınarak iade edilmesine karar verdi.

-EMSAL TEŞKİL EDECEK---------------------------------------------------------------------------------------------------

GSM operatör şirketine açtığı davayı kazanan Ali Benli ' nin avukatı Ömer Arıcı, Konya Tüketici Mahkemesi ' nin gerçekleştirilen uygulamayı ' Ayıplı hizmet ' saydığını belirterek, 'Bu alınan karar emsal teşkil edecek. Bu tür problem yaşayan kişiler dava açtıkları taktirde ödedikleri parayı geri alabilirler. Ayrıca haksız olarak ödeme yaptığı ve öderken yıprandığı için tazminat hakkı da doğuyor' dedi.

Ynt: Yüzbinlerce tüketiciyi ilgilendiren karar!

gsm şirketi hangisiyse iyi olmuş hem sınırsız deyip hem 2655 tl fatura çıkarmaları ayıp hatta bu arkadaşa ödül vermeleri gerekirdi 1 ayda 255 saat(günde 8.5 saat yapar), konuşmayı becerebildiği için,adam ögretmenmiş mesaide konuşamayacağına göre saat 16.00 da çıkıyorsa gece 12.30a kadar kesintisiz konuşmuş demek,konuştuğu kişinin bir bayan olduğu düşünürsek iyi dayanmış tıp fakülteleri bu adamı hem psikolojik hem de fiziksel yönden incelemesi lazım. eğer cep telefonunun bir zararı varsa bu adamda mutlaka vardır

nabolant link=topic=60865.msg669370#msg669370 date=1356090333' Alıntı:
gsm şirketi hangisiyse iyi olmuş hem sınırsız deyip hem 2655 tl fatura çıkarmaları ayıp hatta bu arkadaşa ödül vermeleri gerekirdi 1 ayda 255 saat(günde 8.5 saat yapar), konuşmayı becerebildiği için,adam ögretmenmiş mesaide konuşamayacağına göre saat 16.00 da çıkıyorsa gece 12.30a kadar kesintisiz konuşmuş demek,konuştuğu kişinin bir bayan olduğu düşünürsek iyi dayanmış tıp fakülteleri bu adamı hem psikolojik hem de fiziksel yönden incelemesi lazım. eğer cep telefonunun bir zararı varsa bu adamda mutlaka vardır

arkadaşlar merak edenler için söylüyorum o gsm şirketi vodofoneden ötesi değil bende kullanıyorum aynı paketi her yöne sınırsız değil....vodafone ve sabit hatlar 10 bin dk..turkcell ve avea için ise 1000 dk dan az ama ben red mini yaptırdım sınırsız internet ve 2 gb hızlı internet ama sınırsız internetim 2 gb bittiğinde bile hızı düşmeden işlerimi yapıyorum gayet memnunum ama adamda sınırsız diye biraz abartmış.....uyanık olacan soracan sınırsız ama 10 bin dk .olduğunu öğrenecen

önemli konu ticari amacla kullanmış mı ? bu durum yoksa adam sonuna kdar haklı

zihni sinir : sevgilimin bulunduğu yerde sevdiği radyo cekmiyo ikimizde şarja takıp radyo dinletiyom ' der mi der
bu tarife eski böyle bi kaç sorun patlak verdi kaldırıldı avea da da böyle şikayetler mahkemeler oldu şimdi adil kullanım oranını okunaklı belirtiyolar
işin kötüsü kaç yıl sonra sonuçlanmış