Römork mu Kamyon mu?

11.03.2012
1,156
7

Arkadaşlar büyük bir römork almak istiyorum 7-8 tonluk 4 tekerli veya çift dingilli.Fakat bu römorklar nerden baksanız 13-14 milyardan aşşa degil.Onun yerine eski bir 1211 Ford kamyon alsak nasıl olur acaba veya daha modern 20 milyara Yavuz filan?
Kamyonların dilinden anlarım fakat römok kamyon arasında gidiyorum.He birde bu k belgesi işi nasıl oluyor.Yani kendi işimize kullanacaz sadece bu iş için k belgesi yıllık ne kadar?
bilenler yardım ederse şimdiden teşekkür ederim :D

Ynt: Römork mu Kamyon mu?

gerek yok büyük römorka dediğin gibi o 1211 mi 10 mu emin değilim bizim amca oğlunda tek dingillisi var motorun çıkamadığı yerden çıkıyor canavar gibi bir tane temizini bulup ona bir dubleks lastik takacan bir de damperli ahşap kasa 10 tonu rahat rahat oynatır mahsülünü bile yavaş yavaş taşırsın onlarınki 1981 model

phantomerkunt link=topic=60893.msg669819#msg669819 date=1356125355' Alıntı:
gerek yok büyük römorka dediğin gibi o 1211 mi 10 mu emin değilim bizim amca oğlunda tek dingillisi var motorun çıkamadığı yerden çıkıyor canavar gibi bir tane temizini bulup ona bir dubleks lastik takacan bir de damperli ahşap kasa 10 tonu rahat rahat oynatır mahsülünü bile yavaş yavaş taşırsın onlarınki 1981 model

Bizim amcaogullarındada var eskiden ortaktık 1211D 1982 model büyük motor büyük difransiyel.Tam bir canavar 10-15 tonu istedigi gibi heryerden getirirde işte K belgesi sorun :D

kamyonun heryıl bandrol, muayne ve egzos pulları var bunlarda yılda 1000 tl gibi miktar tutuyor, muayne girdiği için
mecburen araç 4 4lük olması şart römorkta böyle sorunlar yok, birde tonaj meselesi var trafik konturolüne tonajlı yakalanır
isen çok büyük cezası var.
kendi işinde K belgesi isteniyormu onu bilmiyorum.
ama römorkun hiçbir gider masrafı yok ve tonajda soran olmaz.

bartu link=topic=60893.msg669825#msg669825 date=1356125581' Alıntı:
kamyonun heryıl bandrol, muayne ve egzos pulları var bunlarda yılda 1000 tl gibi miktar tutuyor, muayne girdiği için
mecburen araç 4 4lük olması şart römorkta böyle sorunlar yok, birde tonaj meselesi var trafik konturolüne tonajlı yakalanır
isen çok büyük cezası var.
kendi işinde K belgesi isteniyormu onu bilmiyorum.
ama römorkun hiçbir gider masrafı yok ve tonajda soran olmaz.

Evet birde vergisi yokmu :D Ama zaten alıp kullanacagım kamyon 4 4 lük olması lazım.Arazide kullanılacak nasıl olsa öyle kötü araba arazide adamın başını agrıtıyor.Peki kardeş 4 tekerlimi yoksa çift dingil mi önerirsin?

(Scania 310 kırkayak için diyorum)
Hersene 6 aydan 6 aya yani senede 2 tane bandrol toplam 4 bin.Bizim araç ticari oldugu için K1 belgesi var oda şuanda 16 bin(şahısta gereklimi bilmiyorum)Senelikte yaklaşık 2 bin tl vergi ödüyoruz.Muayenede ise muayene ücreti ufak tefen bin tl tutuyor.Yani Kamyon alırsan sürekli para gider ama römork alırsan 1 kere verirsin kafan rahat eder.

koparanlı 80.4 servet link=topic=60893.msg669839#msg669839 date=1356126276' Alıntı:
(Scania 310 kırkayak için diyorum)
Hersene 6 aydan 6 aya yani senede 2 tane bandrol toplam 4 bin.Bizim araç ticari oldugu için K1 belgesi var oda şuanda 16 bin(şahısta gereklimi bilmiyorum)Senelikte yaklaşık 2 bin tl vergi ödüyoruz.Muayenede ise muayene ücreti ufak tefen bin tl tutuyor.Yani Kamyon alırsan sürekli para gider ama römork alırsan 1 kere verirsin kafan rahat eder.

O zaman römork daya iyi.
Aslında tarladan eve bugday çekecek bir arabayı o kadar çok muayeneye filan götürmeye gerek yok ama polis yakalarsa öttürür.

wood link=topic=60893.msg669842#msg669842 date=1356126425' Alıntı:
O zaman römork daya iyi.
Aslında tarladan eve bugday çekecek bir arabayı o kadar çok muayeneye filan götürmeye gerek yok ama polis yakalarsa öttürür.
Bizim arkadaşlardada dodge var 600 lük plakası çekme belgeli üstündeki eski brodway plakası köyde ve ofise ekin götürüyolar jandarmalar pek birşey demiyomuş.Ama römork alırsanda kesinlikle çift dingilli almalısın ;)

wood link=topic=60893.msg669832#msg669832 date=1356126092' Alıntı:
Evet birde vergisi yokmu :D Ama zaten alıp kullanacagım kamyon 4 4 lük olması lazım.Arazide kullanılacak nasıl olsa öyle kötü araba arazide adamın başını agrıtıyor.Peki kardeş 4 tekerlimi yoksa çift dingil mi önerirsin?
tırtipi olanlar tarlada ve yolda çok kullanışlı tek sorun garajlara yanaşırken keskin dönüşlerde kasıyor araba kendisini.

alipasalierkan link=topic=60893.msg669848#msg669848 date=1356126843' Alıntı:
Bizim Ford D1210 iki gün önce satıldı. Vergisi yüzünden verdik. Yaptığı iş vergisini çıkarmıyordu...:D

Aslında para olsa sırf sesi için alır bitane bitarafa koyarım amaaaa :D

bartu link=topic=60893.msg669846#msg669846 date=1356126770' Alıntı:
tırtipi olanlar tarlada ve yolda çok kullanışlı tek sorun garajlara yanaşırken keskin dönüşlerde kasıyor araba kendisini.

Bende onu soracaktım dar dönüşlerde dingil diş atıyo filan diyolar öyle bişey varmı acaba?

koparanlı 80.4 servet link=topic=60893.msg669845#msg669845 date=1356126715' Alıntı:
Bizim arkadaşlardada dodge var 600 lük plakası çekme belgeli üstündeki eski brodway plakası köyde ve ofise ekin götürüyolar jandarmalar pek birşey demiyomuş.Ama römork alırsanda kesinlikle çift dingilli almalısın ;)

Bizde bi toros plakası taksak olurmu acep? :D

kamyon alırsan vergi belge gibi şeylerden başın ağırır ve her sene paran gider bence çift dinli römork al ne ekmek ister ne su :) sade kışın kardan kıştan korunmak için kamyonu ama toros plakası ile yakalandımı kamyonla taşıdığı mal yetmez cezaları ödemeye

kamyon ticari araç biçerdöver gibi
en az 80 lira muhasebeci geçici vergiler defter tastiği( 250 lira gibi)
başka iste çalışıyorsanız başka iş yeri veya adınıza ticari araçta olur ( biçerdöver gibi ) sigortali işçi çalıştırmanız gerekicek

astar ve yüz olayı karışıyo

kamyon tabiki azda cesaret iyi bi 10 teker al pancarda varsa bölgede ciftci malına ve kendi işine çalışsın evden çıkmsdsn 15 30 arası parası kalır masraflsr çıkınca

Bölgede pancar işi varda Fordun kahrı pancardaç ekilmez kadeş.
Sigortalı işcim varda bu vergi işleri yıldırdı beni.
Arkadaşlar peki hangi marka römork önerirsiniz bana?

gel etme iyi bi dev al k belgesini tanıdık güvendik birinin adına alırsın kamyonu 20 ye kamyonu alın 1 yılda amorti eder aglayanlara bakma asıl işin kamyoncu degilse parasını yersin bunun 3 yıl önce aldım ben kendini iki kere amorti etti evraklar eksiksiz ve ben öğretmenin bu işe kalkıştım

pekmezkafa link=topic=60893.msg669885#msg669885 date=1356127994' Alıntı:
gel etme iyi bi dev al k belgesini tanıdık güvendik birinin adına alırsın kamyonu 20 ye kamyonu alın 1 yılda amorti eder aglayanlara bakma asıl işin kamyoncu degilse parasını yersin bunun 3 yıl önce aldım ben kendini iki kere amorti etti evraklar eksiksiz ve ben öğretmenin bu işe kalkıştım

Valla bilmiyorum temiz kamyon bulma işi kolayda kaçak iş yapmaya elim gitmiyor.

aksazli link=topic=60893.msg669891#msg669891 date=1356128250' Alıntı:
bence römork. mustafa aga (bartu) açıklamış olayı.tır tipi römork en iyisi. marka olarak tınaz.http://www.tinaztarim.com.tr/romork_03.asp

oradaki 8 tonluk tınaz ne kadar kardeş bilen var mı?