traktör kullanmayı niçin öğrendiniz

traktör kullanmayı niçin öğrendiniz

• Kullanılan toplam oy
    20

ewet beyler traktör kullanmayı niçin öğrendiniz ben meraktan öğren dim mesela aslında kalabalık oldumuzdan ihtiyac yoktu ama yinede merak tan öğrendim saygılar...
SAÇMA BULUYORSANIZ KİLİTLEYE BİLİRSİNİZ

Ynt: traktör kullanmayı niçin öğrendiniz

meraktan Olsaydı Şİmdi marsa gitmiştim

OZamanlar ( yani kimsein bulunmadığı ve yardım etmediği zamanlarda ) 6 yaşında birine bile İhtiyaç duyulduğundan...

Aslında Traktör Deil Bütün Makinaları sürmesini Bilmek ve sonradan Lazım olacagını düşündüğüm için Ögrendim....

..............SAygıLAR.....

7-8 yaşındayken köyde kendi kendime başladım..Özce izleyerek, sonra 5600 ü çay kaşığıyla çalıştırıp avlu içi turları ile, sonra Murat131 in anahtarını çalıp avlu içi ve köy içinde, (altıma minder koyuyordum :) ) Yapma diyen oluyodu ama demekki çok ciddi değillermiş, öğrendik kendi kendimize.

o zaman köyde balya yapılmıyordu otu normal olarak dirgenle romorka yüklüyorduk çöayırda traktörü ilerletirlerken dikkat ettim sonra bir kere denedim öyle ilk sürüşüm oldu 7 yaşındaydım ama debriyaja ayakta basabiliyordum o ayrı mesele

meraktan öğrendim
bizim arazi amcam ile ortak olduğu için traktör kullanmaya bana pek fırsat kalmıyordu bende ilk başlarda avluda tur atıyordum daha sonra tarlaya falan gitmeye başladım :D
sıra bana gelene kadar önümde 6 kişi vardı sabah sıraya girsem akşama anca bana kalırdı :D
ama şimdi traktörlerden biri babama diğeri bana kaldı. Okul bitti tarım başladı :D

Benimkisi zorla daha kucukken traktörun sesinden korkardim :) dedemle babam tarlaya gubre atacaklardi onun direksiyonun hakimiyetini saglamak icin beni koydular daha 5 yasindaydim hata yaptigim zaman bana gubre atardi dedem milletin cocuklari herg yapiyor bizimkisi daha direksiyonu tutamiyor babasinin oglu ne olacak derdi babamda fukara orda kizarirdi :)

bnm ki bir zevkti daha 6 yaşında magirus minibüsü babamın kucağında kullanıyorum .. sonra 480 e bindim tabi kabak toplarken ve balyada kullanıyordum..(tabi kucakta değil) daha sonra avlu turları yapmaya başladım... şöförlüğe çok meraklıyım...şuan ise hemen hemen her işi yapıyorum ..:D:D

***** ICIN OGRENDIM HERKESIN IHTIYACI OLDUGU ICIN OGRENDIGINI ZANNEDIYORUM YOKSA ASLINDA COK TA HEVESLENILECEK BISEY OLDUGUNU SOLEMEK YANLIS OLUR HERKESIN EVINDE YADA IS YAPTIGI YERDE TRAKTOR VARDIR BI ZAMAN ILLAKI IHTIYAC DUYULACAGI VEYA ILLAKI BIR GUN KULLANMASI GEREKTIGINI BILDIGI ICIN OGRENME IHTIYACI DUYMUSTUR HERKES NIYE SEHIRDE YASAYAN ALTINDA GUZEL ARABASI OLAN TRAKTOR LE ISI OLMAYAN BI ADAM NICIN OGRENMIO

sivasli link=topic=6887.msg73885#msg73885 date=1220921934' Alıntı:
***** ICIN OGRENDIM HERKESIN IHTIYACI OLDUGU ICIN OGRENDIGINI ZANNEDIYORUM YOKSA ASLINDA COK TA HEVESLENILECEK BISEY OLDUGUNU SOLEMEK YANLIS OLUR HERKESIN EVINDE YADA IS YAPTIGI YERDE TRAKTOR VARDIR BI ZAMAN ILLAKI IHTIYAC DUYULACAGI VEYA ILLAKI BIR GUN KULLANMASI GEREKTIGINI BILDIGI ICIN OGRENME IHTIYACI DUYMUSTUR HERKES NIYE SEHIRDE YASAYAN ALTINDA GUZEL ARABASI OLAN TRAKTOR LE ISI OLMAYAN BI ADAM NICIN OGRENMIO

Sivaslı: Biraz daha dikkatli ol, küfür etme. Bu siteye herkes girebiliyor, yazdıklarını büyük küçük herkes görüyor, kötü örnek olma ve saygısızlık etme. Geçen yine uyarmıştık, bu son olsun.