Dün New Holland Ve Erkunt Bayisindeydik.

S.a Arkdaşlar Dün New Holland Ve Erkunt Bayisine Gittik Aklımızda Traktör Alma Diye Bişe Yoktu New Holland Bayisine Gittik Öncelikle t5060 ve td100e baktık t5060 ' a 105bin fiyat çektiler td100 ' e 90bin dediler t5060a karar verdik incelemeye inceledik daha sonra erkunt bayisine gittik haşmet 110 ' u inceledik dedem haşmet ' i çok beğendi haşmete 95 bin dedi bizde düşünme safasındayız karar verecez peki sizce hangisi daha iyidir t5060 ' mı haşmet 110 ' mu yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: Dün New Holland Ve Erkunt Bayisindeydik.

t5060 sonuçta avrupa bir motor 105 bin e gerk yok bence ama td 100 e90bin verene kadar haşmet 110 al derim ben bu memmelketin traktör sonuçta güç olarak yakıt olara k nedir bilmem ben kendi fikrimi söledim

Erkunt Her Yönüyle td100d ' den iyi td100d erkunt ' un yanından bile geçemez ama t5060 da güzel kararsız kaldık peki erkunt ' un yakıtı nasıl kullanımı rampası t5060 ' a göre ?

tahir link=topic=60943.msg670591#msg670591 date=1356259004' Alıntı:
t5060 sonuçta avrupa bir motor 105 bin e gerk yok bence ama td 100 e90bin verene kadar haşmet 110 al derim ben bu memmelketin traktör sonuçta güç olarak yakıt olara k nedir bilmem ben kendi fikrimi söledim
t5060 avrupa olmasın ne gibi bir sıkıntısı olabilir ki fiyat konusunda mı

t5060 da güzel traktör hi-lo el debriyajı filan var avrupa motor sonuçta.Ama haşmete zf557 şanzumanıyla 5060 ı aratmaz düşüncesindeyim.

TD 100 ve Haşmet 110 arasında tercih yapacaksam, kesinlikle haşmeti alırım. Hem güç hem özellik olarak daha üstün. Ama T 5060 ve Haşmet 110 arasında tercih yapmam gerekirse de T 5060 ' ı alırım. Güç olarak biraz daha az ama diğer özelliklere bakıldığında T 5060 ' ın üstün geleceğini düşünüyorum.

Erkuntun + ları nh den 4hp daha güçlü hdirolik güçlü kuyruk mile devirleri daha fazla.
new hollandın + ları el debriyajı 9nm tok ve shuttle.

Aslında t5060 da haşmetten çok üstün degil.Hatta özellik olarak hemen hemen aynı diyebiliriz.Ben olsam erkuntu alırdım bu durumda.

haşmeti alırdım başka söze gerek yok

5060 değişde 6060 yada 6080 desen hadi neysede

nh lerin hidrolik güçsüz el debriyajına gerek yok
haşmetteki ileri geri kolu zaten onun gibi bişey buçuk düğmeyle oluyor o yüzden şutleye filan gerek yok

arkadaşım bence t5060 al yüzüne nalet olsun sevmiyorum new hollandları ama ikinci el piyasasını düşünmen gerek çiftçi adamız sonuçta güngelir tarla satlık olur alırız vb işte new holland diyorm ok-*-s ok-*-s

ben t5060 alırdım dusunmeden yerli motorla avrupa kıyaslanmaz bence. td 100 ile erkunt arasında kalsam yine td 100 alırım ikinci ele servise bakarım sonuçta buyuk makina bi arıza verdimi bi sürü masraf açıyo. misal bi video paylaşmıştım deutz video su 220 hp deutz traktoru var bi abinin has alman malı ama bi arıza vermeye baslamış şanzumandan bilgisayarından falan 50 bin küsüratlarda masraf yapmış ve hala adam olmamış adam satacaktı ne yaptı bilmem

Ahmed Gülsu link=topic=60943.msg670608#msg670608 date=1356260546' Alıntı:
TD 100 ve Haşmet 110 arasında tercih yapacaksam, kesinlikle haşmeti alırım. Hem güç hem özellik olarak daha üstün. Ama T 5060 ve Haşmet 110 arasında tercih yapmam gerekirse de T 5060 ' ı alırım. Güç olarak biraz daha az ama diğer özelliklere bakıldığında T 5060 ' ın üstün geleceğini düşünüyorum.
Adaşıma Aynen Katılıyorum ;)

cazgin0020 link=topic=60943.msg670624#msg670624 date=1356262728' Alıntı:
ben t5060 alırdım dusunmeden yerli motorla avrupa kıyaslanmaz bence. td 100 ile erkunt arasında kalsam yine td 100 alırım ikinci ele servise bakarım sonuçta buyuk makina bi arıza verdimi bi sürü masraf açıyo. misal bi video paylaşmıştım deutz video su 220 hp deutz traktoru var bi abinin has alman malı ama bi arıza vermeye baslamış şanzumandan bilgisayarından falan 50 bin küsüratlarda masraf yapmış ve hala adam olmamış adam satacaktı ne yaptı bilmem

Hiç düşünmeden avrupa alırım diyorsun ama, avrupa olanın başına geleni de yine kendin anlatmışsın... Tamam, avrupa olanda kalite biraz daha fazla olabilir belki, o da vermiş olduğun fazladan paranın karşılığı olarak olması gerekli... bence biraz düşünmek lazım, avrupamı yerlimi diye... :)

ben olsam hiçbirini almamda ihtiyaç meselesi bana 100 milyarlık yada 100beygirlik traktör lazım degil
fakat
sen alacaksan ilk sıradaki tercihin benim tavsiyem 5060 al derim

yalnız sen hiçbirşey belirtmemişsin hangisi kabinli hangisi kabinsiz lastik opsiyonu ne hiç bahsetmemişsin bahsederken hepsinin en fulü veya hepsinin en sadesini deegrlendirirsek sıralama degişebilir şartlara göre
ayrıca tdyide 100 diyerek hükmen maglup ettin zaten td 110u bile 95 e alırsın zaten bide 5060ın fulünü o degin paraya alamazsın illa bir eksigi vardır
tdyi katıryorsan degerlendirmeye 110u kat baride daha denk bir degerlendirme olsun

Ali SARAÇ link=topic=60943.msg670639#msg670639 date=1356264154' Alıntı:
5060 alacagına haşmet al .. $u anda nhnin tutulmayan bi modeli varsa oda 5000 serisi .. bayiiler bile satmaktan imtina ediyorlar traktördeki bazı sorunlar nedeniyle ..

Kardeş ne sorunu var ki 5000 lerin?

5060 tabıkı yaa. Ama istekleriniz önemli. Haşmet kadar çekmez ama Avrupa baskadır. Bana az konfor çok güç lazım dersen erkunt. Ama bu güç bana yeter konfor istiyorum dersen 5060. Ufak tefek görünüyo ama demir topudur 5060 :) dikkat edersen td100 den hiç bahsetmedim.