ARKADAŞAR yARDIM EDIN TRAKTÖR CALISMIYOR !!!1

( Fİat 54 c junıor ) Traktorumuzden cok memnunuz falan fılan dıyorduk sanırım nazar degdı akü sarj etmıyor Traktoru mecburen bayırda bırakıyoruz Lutfen yardım edın ark lar ne yapmamız lazım aükü ye su koyun demeyın cunku koyduk...

Bugun bıraz Camurda zorladım naleti ama zar zor olsada Cıkdı o anları video almak ısterdım gercekten superdi

Ynt: ARKADAŞAR yARDIM EDIN TRAKTÖR CALISMIYOR !!!1

Fiat_Junior link=topic=60958.msg670937#msg670937 date=1356286526' Alıntı:
( Fİat 54 c junıor ) Traktorumuzden cok memnunuz falan fılan dıyorduk sanırım nazar degdı akü sarj etmıyor Traktoru mecburen bayırda bırakıyoruz Lutfen yardım edın ark lar ne yapmamız lazım aükü ye su koyun demeyın cunku koyduk...

Bugun bıraz Camurda zorladım naleti ama zar zor olsada Cıkdı o anları video almak ısterdım gercekten superdi
aynı sorun bizdede oldu akü bitti dediler şarza bıraktık olmadı dinamonun kömürleri degiştirdik olmadı en sonunda dinamoyu degiştirdik 200tl ye mako dinamo aldık

Şarj dinamosu gitmiştir denemek içinde traktörü çalıştırdıktan sonra kutup akü üzerindeki + ve - kablolarını çıkartıp birbirine sürttür şarj dinamosu sağlamsa hafif bi kıvılcım çıkar. değilse zaten bişey olmaz

çünkü bizim traktörü çektirip çalıştırdık çalışıyodu aküye takviyede yaptık olmadı aküyü gösterdik adam günde 2000 dekar yer işlesende aküyü şarj etmez dedi aküyü bayiye bıraktık geldi kömürleri degiştirdik yine olmadı en son dinamoyu degiştirdik arıza kesildi

evet 100 de 99 dinomoda sorun hadi bakalım hayırlısı İnş bişi cıkmaz yalnız bı kac kez Dınamosu takılmıstı yolda gıderken dinamoda bı arıza oldugu kesin...

Bi tamirciye götürün gösterin hocam, buradan olacak iş değil ki o. Ben dinamo derim sorun aküdedir, akü derim tesisattadır. Yani buradan söylenenler boşa sallamaktan ötesi değil.

ilk önce konjektör kablolarını birleştirin hala şarz etmiyorsa alternatör kömütleri bitmiştir o da değilse 3 bacaklı nın tek bacak yanmıştır adını hatırlayamadım da

eğer kömürdense filan 15 20 lira masrafı var

Aynı durum benim başıma geldi şarj etmiyordu, ustaya götürdkşarj dinmosu yanmış, tesisattı tamirattı derken 150 liranın başını yedi