yeni traktör tavsiyesi

selamün aleyküm arkadaşlar yeni çiftçeker 90bg civarı bi traktör almayı düşünüyorum düşündüklerim erkunt kıymet90 new holland td90d tümosan 8195... servis kalite konfor güç yönünden hangisini tavsiye edersiniz

Ynt: yeni traktör tavsiyesi

Ve Aleykümselam, hoşgeldiniz. Sorunuza gelince, sanırım zaten kararınızı vermiş gibisiniz. Üç traktör de güzel makinadır. Forumda kullanıcı arkadaşlar var. Yardımcı olmaya çalışacaklardır.

ENES4422 link=topic=61007.msg672372#msg672372 date=1356457040' Alıntı:
Ve Aleykümselam, hoşgeldiniz. Sorunuza gelince, sanırım zaten kararınızı vermiş gibisiniz. Üç traktör de güzel makinadır. Forumda kullanıcı arkadaşlar var. Yardımcı olmaya çalışacaklardır.
öncelikle teşekkür ederim daha karar vermedim siz degerli arkadaşlarımında fikirlerini alıyımm kafamdaki modelleri belirttim zaten bu 3 modelden olacak sonuçta bir kere alınır iyisi olsun...

güç olarak 3üde aynı sayılır
servis olarak nh
en ucuz olanı tümosan
en konforlusu erkunt
kalite olarakta eşit sayılırlar ama nh ve erkunt birer adım önde
ikinci elde nh

tercih senin

konfor olarak erkunt konforludur :) fakat yeni new holland larda gerçekten güzel kabini falan değişmiş ben new holland tercih ederdim ikinci el yedek parça konusunda new holland tek sonuçta 90 hp motor

YAVUZ_13 link=topic=61007.msg672376#msg672376 date=1356457330' Alıntı:
güç olarak 3üde aynı sayılır
servis olarak nh
en ucuz olanı tümosan
en konforlusu erkunt
kalite olarakta eşit sayılırlar ama nh ve erkunt birer adım önde
ikinci elde nh

tercih senin
teşekkür ederim evet tümosan biraz daha zayıf kalıyor gibi geldi ama oda güzel makina new holland ve erkunt güzel ama new hollandlar biraz daha kaliteli gibi geldi güç

cazgin0020 link=topic=61007.msg672379#msg672379 date=1356457521' Alıntı:
konfor olarak erkunt konforludur :) fakat yeni new holland larda gerçekten güzel kabini falan değişmiş ben new holland tercih ederdim ikinci el yedek parça konusunda new holland tek sonuçta 90 hp motor
evet erkuntlar konforlu ama güçte lazım new hollandların çekişi iyi diyolar ama bilmiyorum tümosanın çekişte güzel ama malzeme kalitesi biraz zayıf gibi geldi bana

phantomerkunt link=topic=61007.msg672391#msg672391 date=1356458969' Alıntı:
ben kıymetin td den daha çekişli olacağını düşünüyorum tümosanı kalitesinden dolayı eliyorum bu ikisinden tercih et
new hollandın 2.el piyasası ve servis agı güzel ama güç nasıl bilemiyorum erkuntta güzel yeni olmalarına ragmen çok güzel atılımlar yaptılar tümosan hala yerinde sayıyor

Ben new hollandın td 90 ı önermem amcamlarda var ve çok arıza veriyor birazda fazla yakıyor 250 dekar tarlanız var sanırım profilde öyle bence size 75 beygir çiftçeker bir traktör uygun olur bunun için size ithal olan nh tn75 modelini öneririm :) ama illaki bunları alacaksanız. Erkunt alın derim :)

hanoğlulu123 link=topic=61007.msg672399#msg672399 date=1356459767' Alıntı:
Ben new hollandın td 90 ı önermem amcamlarda var ve çok arıza veriyor birazda fazla yakıyor 250 dekar tarlanız var sanırım profilde öyle bence size 75 beygir çiftçeker bir traktör uygun olur bunun için size ithal olan nh tn75 modelini öneririm :) ama illaki bunları alacaksanız. Erkunt alın derim :)
new holland en çok ne arızası veriyo o zaman tümo ile erkunt tercihimi yapsam ne...tn 75 ithal olan modelmi bazıları memnunuz çok iyi bazıları yok iyi degil hangisine inanacam şaşırıyorum kiraladıklarımla beraber 450 degar filan yer ekiyorum yıllık

Kesinlikle Erkunt.
Kıymet 90 kalite olarakta güç ve konfor, yakıt olarakta digerlerinden üstündür.
O diger markaların üstünlügü belki 2. el satışta olabilir.
Servis işine kafan hiç takılmasın.Bir parça kırdıgında traktör en çok 1 gün içinende parça elinde.Fabrikaya şikayet yazdıgın zaman en geç 1 günde cevap veriyorlar.

3 makinada orta dercede. erkunt konfor yönünden daha iyi new holland 2. el piyasa ve parça ve servis ağı olarak daha iyi. tümosan bunların arasında kalite olarak daha zayıf kalıyor. çekiş olarak iyi ama kalite olarak kötü. benim size tavsiyem td90d. eğerki başka markalara yönelirseniz erkunt derim.

wood link=topic=61007.msg672410#msg672410 date=1356460555' Alıntı:
90 lıgın yakıtı hakkında çok bilgim yok fakat Tümosan 8195 ve td90d nin çok yaktıgını biliyorum.
hımm bizim bu civara son bir yılda 8 10tane tümosan 81 serisinden geldi 3ü yan kolları egdiondan biraz tümonun kalitesinde tereddüdüm var ama erkunt ve new holland ikisi agır basıyor sonuçta 90bg traktörler gördügü işin karşılıgını yakarlar gibime geliyor