ERKUNTA LDA TAKMAK

Bir arkadaşımda 70 lik erkunt var.traktörüne LDA taktırmak istiyor.servis ve pompacı yakıtı düşürüp, gücünü arttıracağını söylemiş.bu konuda bilgisi olan yada sonradan traktörüne LDA taktıran varmı? yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: ERKUNTA LDA TAKMAK

yanlış bir uyulama erkunla ilgisi olmayan bir sistem.deneme yanılma yoluyla olcak işler degil.birkaç yerde tümosanlarda ve takın diye taktıranlar daha çok mazot yaktılar bayılmaya çere degildir.
iyi usta olsaydı olayı çözerdi lda degil.

tek başına LDA hiç bir anlam ifade etmiyor ...eğer intercoller yokda intercoll takdıracaksan LDA yı taktır LDA yı takıbda intercoll takmıyacaksan boş yere 1000 tl ni verme derim işe yaramaz hatta şunuda diyim ikisinide taktırmanı tavsiye etmiyorum.... bayılma biraz azalsada öyle servisin abarttığı gibi olmayacaktır.....yakıtı filan biraz düşüyor ama tavsiyem traktörü büyütmen düşüncen var ise

şerefli1 link=topic=61033.msg673075#msg673075 date=1356557447' Alıntı:
tek başına LDA hiç bir anlam ifade etmiyor ...eğer intercoller yokda intercoll takdıracaksan LDA yı taktır LDA yı takıbda intercoll takmıyacaksan boş yere 1000 tl ni verme derim işe yaramaz hatta şunuda diyim ikisinide taktırmanı tavsiye etmiyorum.... bayılma biraz azalsada öyle servisin abarttığı gibi olmayacaktır.....yakıtı filan biraz düşüyor ama tavsiyem traktörü büyütmen düşüncen var ise
o LDA 1000Tl mı bi karış şeffaf rekordan başka bişey varmı içeriğinde..

şerefli1 link=topic=61033.msg673075#msg673075 date=1356557447' Alıntı:
traktör 2011 model.turbolu intercol yok.sadece LDA taktırmanın bir faydası yok demekki.

faydasını bilmiyom ama fiyatı bana çok geldi
Muzaffer ustanın uygulama bu..

64xp0.jpg

64ydy.jpg

tümosan gibi şanzumanlı carro tip lerde veya yakın şanzuman tiplerinde pompacıların bir nevi önerisiyle bu iş başladı.şuna ençok tümosan kullnıyor.
erkuntun motor ve şanzumanlarına direkt uygun degildir.parası olan taktırsın..
erkunt bayılması yakması gücü farklı sistemlere bağlı.

köylü link=topic=61033.msg673133#msg673133 date=1356560329' Alıntı:
tümosan gibi şanzumanlı carro tip lerde veya yakın şanzuman tiplerinde pompacıların bir nevi önerisiyle bu iş başladı.şuna ençok tümosan kullnıyor.
erkuntun motor ve şanzumanlarına direkt uygun degildir.parası olan taktırsın..
erkunt bayılması yakması gücü farklı sistemlere bağlı.
senin yazılrında sürekli aynı noktaya değiniyosun anladığım kadarı ile sen erkuntun performans düşüklüğünü çözmüşsün arkadaşımın 80 4 e erkuntu da gübre kovası ile takviye 4 te bile bayılıyomuş yapılabileceği bişey varmı sence

BABAM HAKLIYMIŞ EĞER ÖYLE BİŞEY OLSA FABRİKA ZATEN TAKAR OĞLUM BOŞVER DEDİ KÖYDE 3 KİŞİ TAKTIRDI NİMET,SERVET VE 277 GOLD NİMETİN YAKITINI ÖLÇTÜLER SERVİSTEN GELİP 4 KM 1 LT YAKTI FABRİKADA AYNISINI DİYOR 1 LT MAZOTLA 4 KM GİDER DİYE BENİM HESABIMA GÖRE 70T/E 2W 10 TONLUK CANLI AĞIRLIK 330 GR YAKIYO KM DE

LDA Nedir?

LDA, manifold basınç kompansatörüdür. Turbo şarjlı dizel motorlarda kullanılır. Bu mototlarda temel yakıt sevkiyatı turboşarj ile silindirlerin aşırı doldurulmasıyla karşılanır. Motor maksimum havadan daha a bir miktarla çalışırsa, yakıt sevkiyatı buna göre ayarlanmalıdır. Manifold basıncının önceden belirlenmiş bir değerin altına düşmesi halinde yakıt sevkiyatını azaltmak LDA’nın yani manifold basınç kompansatörünün görevidir.

Cevremdeki erkunt 70 kullanıcilarindan taktiranlar var. Traktörde guc olarak 1 vites fark etti deniliyor.pullukta 80 lik lere denk gidiyormus. Orjinalinde yok ama lda takilmasini servisler tavsiye ediyor. Ayni model traktorlerde silindir hacmi ayni fakat beygir gucleri farkli, bu farkı mazot pompasi ayarlarindan yapiyorlar. Iste bu yuzden lda taktirilmasinda bir sorun yok bence.