gece görüş kamerası çiftlik

arkadaşlar benim ahırda kamera sistemi mevcut, balitech 682d gece görüşlü kameralarını kullanmaktayım, gündüz mükemmel bir görüntü var, geceleri tam netlik alamamaktayım, bu konuda kendi ahırında kamera olan gece görüşü net olan kamera önerisi olan arkadaşım varmı.

Ynt: gece görüş kamerası çiftlik

Çağrı link=topic=61066.msg673866#msg673866 date=1356647471' Alıntı:
Konuyu takip ediyorum bize de lazım böyle bişey biraz da maliyetlerden bahsederse yazan arkadaşlar memnun oluruz.

arkadaşlar ben bu konu üzerinde epey emek harcadım aslında, maliyeti düşürmeye çok özen gösterdim, gece görüşlü kameralardan birçok markayı denedim, aslında bu işin en iyileri taiwan ve kore malları, zaten bu markalı ürünler biraz daha pahalı. birde çok üstün american malları ver united security ve spectra gibi markalar.

şuan benim sistemim fujitron dvr kayıt cihazı 8 li , bunun maliyeti 350 tl civarı ama buna 150 tl civarında kayıt için hard disk takmak zorundasınız, yoksa kayıt yapmaz playback yapamazsınız.
kameralarım, balitech 682 d , 8ml sabit lensli, orta sınıf kameraların en iyisi, gündüz mükemmel, geceleyin zifir karanlıkta 30 metre net gece görüşü sağlıyor. bunun fiyatı tane 100 tl.

kamera sistemi güvenlik için asıl amacı ama, inanın çok faydasını görüyorum, mesela sabah kalktınız hayvan atlama yapıyor kızgınlık gösteriyor, hiç önemli deil playback yapıp kızgınlığın başlangıç saatini buluyorum, üstüne 16 saat ekleyip tohumlatıyorum hayvanı nokta atışı yapıyorum. geç veya erken tohum riski ortadan kalkıyor.

subaykan link=topic=61066.msg673875#msg673875 date=1356648238' Alıntı:
arkadaşlar ben bu konu üzerinde epey emek harcadım aslında, maliyeti düşürmeye çok özen gösterdim, gece görüşlü kameralardan birçok markayı denedim, aslında bu işin en iyileri taiwan ve kore malları, zaten bu markalı ürünler biraz daha pahalı. birde çok üstün american malları ver united security ve spectra gibi markalar.

şuan benim sistemim fujitron dvr kayıt cihazı 8 li , bunun maliyeti 350 tl civarı ama buna 150 tl civarında kayıt için hard disk takmak zorundasınız, yoksa kayıt yapmaz playback yapamazsınız.
kameralarım, balitech 682 d , 8ml sabit lensli, orta sınıf kameraların en iyisi, gündüz mükemmel, geceleyin zifir karanlıkta 30 metre net gece görüşü sağlıyor. bunun fiyatı tane 100 tl.

kamera sistemi güvenlik için asıl amacı ama, inanın çok faydasını görüyorum, mesela sabah kalktınız hayvan atlama yapıyor kızgınlık gösteriyor, hiç önemli deil playback yapıp kızgınlığın başlangıç saatini buluyorum, üstüne 16 saat ekleyip tohumlatıyorum hayvanı nokta atışı yapıyorum. geç veya erken tohum riski ortadan kalkıyor.
Abi bir de asıl olarak kablo maliyeti bayağı oluyor diye duymuştum ama aslı var mıdır

k
Çağrı link=topic=61066.msg673878#msg673878 date=1356648319' Alıntı:
Abi bir de asıl olarak kablo maliyeti bayağı oluyor diye duymuştum ama aslı var mıdır

kablonun metresini 1 tl den yaptırırsın, eğer evin ahıra fazla uzak deilse kablosuz internetten bağlanabiliyorsun, wifi ile , haa bu arada kamera sistemi taktırıp dışandan izlemeniz için ttnetten sabit internet gerekiyor ahır veya evinizde. evdeyken 24 saat yerel porttan izleyebiliyorsunuz internette kontor atmadan, ama başka ilden veya uzaktan cep telefonunuzdan veya bilgisayardan izlerseniz internet kontoru atıyor hemde baya bi hızlı atıyor o zaman sınırsız interneti tavsiye ederim. birde arkadaşlar kayıt cihazı alırken cihazınızın dışardan mobil telefonla izlenmesi için altyapısı varmı onu muhakkat sorarak alın, çünkü bazı kayıt cihazları dışardan iphone veya android telefonlardan malesef izlenemiyor

gece görüşünün zayıf olması kameranın alıcısınla mı ilğili yoksa gece yanan kızılötesi ledlerin yetersiz kalmasınla mı? kızılötesi ledlerin sayısını artırarak görüş iyileştirilebilir belki

nabolant link=topic=61066.msg674213#msg674213 date=1356688856' Alıntı:
gece görüşünün zayıf olması kameranın alıcısınla mı ilğili yoksa gece yanan kızılötesi ledlerin yetersiz kalmasınla mı? kızılötesi ledlerin sayısını artırarak görüş iyileştirilebilir belki

aslında gece görüşlerde ırların çalışma prensibi cisme çarparak yansıma mantığıyla yürüyor. canlı hayvan , toprak ırları fazla yansıtmıyor. metal , tahta, duvar ırları çok iyi yansıtıyor. yani en iyi kamera olsa bile boş bir araziye tuttuğumuzda görrüş mesafesi o kadar iyi olmuyor. ama yinede samsung, united securty, spectra, vguard gibi kaliteli markalar gece aydınlatmada başardılı olduğunu duydum. bu kameralardan kullanan arkadaşım varsa onun fikrini almak için konuyu açmıştım.

arkadaşlar ben istanbul metro açılışında,güvenliktim...orda kamera sistemlerine 105 milyar harcanmıştı..binanın dışına döşenen kameralar çok güzeldi...farklı ayarlar yapılabiliyordu..o zamanki ayarda gece bi hareket yoksa kayıt yapmıyordu hafıza dolmasın diye..mesela bi kuş geçse kameraya 15 metre mesafeden hemen kayda başlıyordu..ortalıkta biri dolaşsa kamera da onunla beraber dönüyordu...görüş açısı kaybolmuyordu kameranın arkasına geçse kamera geri dönüyordu..çok fazla hareketlilik varsa zoom yapıyordu kendiliğinden..bazen forklift çalışırdı forklifi takibe başlardı nereye gitse oraya dönüyor..forkliftin önündeki paket yukarı kalkıyor kamerada yukarı kalkıyordu iniyor oda iniyor..görüntüde çok netti..playbek yaptığın zaman hafıza kayıtlarında görüntü de birazcık düşüş oluyordu..gece görüşlerinde o kadar kalite ve fiyatlı olmasına rağmen netlik yakalanamıyordu..bizde bunu çevre ışıklandırmasıyla çözüyorduk...markası yabancıydı fiyatından dolayıda fazla merak etmemiştim...çok farklı yerlerde güvenlik yaptım öle net gösteren gece görüş kamerasına raslamadım..