Biçtiğini beğenmiyorsan, Ektiğine bakacaksın..

Ynt: Biçtiğini beğenmiyorsan, Ektiğine bakacaksın..

ne ekersen onu biçersin diye boşuna dememişler abi :D

biraz farklı abi ama bi olay anlatayım..
2 sene önce 50 dönum yonca war war biçim zamanı geldi
işlerde yogun enişte ye sen biç dedik makina takılıyken o kafasına göre biçmiş neyse..
bende taktım tırmıgı gittim topladım neyse bağlaması geldi babam gece gidiyor oraya bakıyor olmuyor burdan giriyor motor içinde dönmuyor gecenın 2 si aradı la ne biçim topladının yarısı farklı bakıyor yarısı farklı motor dönmuyor gelin düzeltin bunu..
eniştele gittik gece iki motor o bana diyo ben hadi yamuk yaptık sen duz gitsene ben diyorum duzu böyle nasıl biçildiyse öyle topladık :D o gun den sonra tarlada iş yaparken hep sonrasını düşünüyom :D

geçen ovada biraz dolaştım adam tam tarlanın ortasında sürgüyü kaldırmış ne kadar ot çöp toprak varsa orda yığılmış sonra biçerken laf ediyorlar güzel biçmiyonuz diye bu söze çok katılıyorum... bu sözü biçerin arkasına yazdırmak gerek...

Semih kardeşim,
Yaşantımızı da değerlendirirsek öyle değil mi?
Eleştirdiğimiz bir çok şeye bakalım.
Sonra bir de eleştirdiklerimizden,
Kendimizi eleştirelim.

tavaslı_okan link=topic=61104.msg674830#msg674830 date=1356730198' Alıntı:
geçen ovada biraz dolaştım adam tam tarlanın ortasında sürgüyü kaldırmış ne kadar ot çöp toprak varsa orda yığılmış sonra biçerken laf ediyorlar güzel biçmiyonuz diye bu söze çok katılıyorum... bu sözü biçerin arkasına yazdırmak gerek...
Vay biçercilerin haline.