FENDT 415 vario + TMS fiyatını bilen var mı ?

Ynt: FENDT 415 vario + TMS fiyatını bilen var mı ?

115 bin euro iyi para.acaba kutlucana rakip başka distiribitör getirse fendtin fiyatlarında düşüş olurmu.
şöyle ön pto lu 310 veya 311 bana fazla fazla yeter.

ibrahimovic link=topic=61107.msg674921#msg674921 date=1356735493' Alıntı:
309 ve 310 vario nun fiyatı ne kadar arkadaşlar bilen var mı?
Fendt 309 68.000 Euro
Fendt 310 72.000 Euro
Bunlarda tms ve kabin süspansiyonu standart yanlız bu fiyatlar. yeni nesil SCR li motorlu 300 serisinin fiyatları. değil yeni nesil scr li motorlar yılbaşından sonra geliyor buda ek maliyet demek yani bu fiyatlara 7-8 bin euro gibi zam gelecek haberiniz olsun alacak varsa elini çabuk tutmasını öneririm. Çünkü ellerinde birkaç tane var.

gokhanozkan link=topic=61107.msg674907#msg674907 date=1356734857' Alıntı:
115 bin euro iyi para.acaba kutlucana rakip başka distiribitör getirse fendtin fiyatlarında düşüş olurmu.
şöyle ön pto lu 310 veya 311 bana fazla fazla yeter.

Grey market denilen olay (Fabrika aynı we üretici aynı lakin, ürün üreticiden değil o lokasyondaki bayiden, distribütörü olan ülkedeki herhangi bir ithalatçıya gönderimi) paralel ithalat da deniyor Türkçe ' de, otomotiv ithalatçısı firmaların en büyük sorunlarından biridir. Son yıllarda ticari olarak bu şekilde ithalat oldukça azalmıştır.

Welhasıl kelam Fendt dahil hiç bir markada sizin dediğiniz şekilde Traktör getirilemez...Genelde üreticilerde ülkelerde tek distribütör ile çalıştıklarından orta we kısa wadede düşüncenizin gerçekleşmesi imkansız...

Şunu da unutmamak gerekiyor; az kaliteli talebi olan bir ürün üreterek talep oluşturulur we yılda 1000 ürün satarak para kazanılır. Diğer firma fiyatı pahalı olandan daha ucuzdur lakin o aynı parayı kazanmak için 5000 ürün satması gerekmektedir. Pazarlama argümanları kullanılmadıkça bu tarz firmaların ürünlerinde ciddi düşüşler beklemek bana göre yanlıştır.