gezer biçer patozu satmayı düşünüyorum

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

arkadaşlar işi büyütmeyi düşündüğümden gezer biçer patozu satmayı düşünüyorum
eğer anlaşabilirsek remorkları ile birlikte verebilirim.....
biçerdöverin özellikleri
1:traktörün içinde elektrikli kumanda ile kumanda ediliyor
2:kayışlı olmadığından her tarafı hidromotorlar ile dönüyor
3:günde 50 dekara yakın iş yapar.
4:her iki tarafında volant kasnağı olduğundan traktör yakıttan ve çekişten tasarruf ve kolaylık sağlar..
5:deposu 1 ton buğday alıyor.
6:deposundaki buğdayı durarakda hareket halinde ikende içerideki kumandadan rahatlıkla remorka boşaltabilir...

şimdilik bu kadar alıcı olan varsa daha yazabilirim...

şu an için tam karar vermiş değilim ama biçer döver almaya karar verdim saman patozlu tc 56 ila tc5070 i araştırıyorum arkadaş da illaki 8055 alalım diyor ama bilmiyorum eğer biçerdöveri alırsam gezer biçer patozu satmaya karar verdim ikisini çalıştırmayacağımdan gezer biçer gidiciye benziyor

bu videolarda bana ait 2012 yazında sadece kendi köyümüzde 1200 dekar buğday ve 120 dekarda arpa biçtik sadece arpada 3600 tl para kazandırdı

http://youtu.be/OpDqDr0a0kI

http://youtu.be/YvL3BimMStI

Ynt: gezer biçer patozu satmayı düşünüyorum

muzaffer abi çok ani karar değişikliğine gidiyorsun ya bence otur biraz daha düşün derim çünkü senin bu süreçlerini çok iyi biliyorum ta en başından beri olan biteni biliyoyorum sen iyice düşün kardeşini dinle

tümosan 8095 link=topic=61133.msg675337#msg675337 date=1356815084' Alıntı:
işi büyütmeye karar verdin desene muzaffer bey.hayırlı satışlar .depodaki buğdayı kamyona boşaltma durumu yok demi,sade vağonamı boşaltıyo .

teşekürler hacı mehmet abi....
abi bütün her şeye boşaltabilir kamyonun bir ilave kapağını sökersen sorun olmaz da sökmedende boşaltacağını tahmin ediyorum 3 metre helezonu var....

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=61133.msg675340#msg675340 date=1356815446' Alıntı:
fiyat konusunda birşey yazmamışsınız..inşallah sizin için en hayırlısı olur...

fiyat yazmadım çünki remorkununa veya remorksuz satış söz konusu birde ben öyle paracı değilim isterimki her iki tarafında işi olsun yoksa yazardım 30 35 örnek satılırsa satılır satılmazsa kalırdı ihtiyacı olan varsa kaçırmasın derim benim malım temiz olur alan üzülmez ben her şeyini servisine yaptırırım bilen bilmiyen tamirciye anahtar vurdurmam makinalarıma ....

delihan link=topic=61133.msg675343#msg675343 date=1356815731' Alıntı:
muzaffer abi çok ani karar değişikliğine gidiyorsun ya bence otur biraz daha düşün derim çünkü senin bu süreçlerini çok iyi biliyorum ta en başından beri olan biteni biliyoyorum sen iyice düşün kardeşini dinle

işin aslına bakarsak kadir kardeşim hiç bişe bilmiyorsun aslında noo-*-s noo-*-s noo-*-s

senin bilmediğin bir sürü meseleler var bu makina benim ihtiyaçlarıma cevap vermedi talep çok aşırı fazla ve bana sezonda 1000 1500 dekar çok az iş olarak geliyor gerekirse hem bunu hemde biçerdöveri çalıştırırım talep aşırı fazla birde biliyorsun ömür askerlikle yani leyleğin ömrü lak lak ile geçmez demi bişeyler yapmam lazım benimde sevdiğim iş o olduğu için o işi yapmam lazım...

muzaffer abi ben seni biliyorum az daha otur düşün ani karar verme bak bana kızmışsın ama başımın üstünde yerin var az daha otur düşün derim :)

bizim burda normal biçer cok yoksa inan tam benlik bi makinaydı .sade eş dost derken köyümde üç,dört bin dönüm yer biçerdim . ama günlük biçim kapasitesi az olduğu için ve bicer cok olduğundan riske giremem .
yinede bi eşe dosta sorarım.ah biçer az olsaydı köyümde samandan cıkartırdı bu parasını.

tümosan 8095 link=topic=61133.msg675361#msg675361 date=1356817052' Alıntı:
bizim burda normal biçer cok yoksa inan tam benlik bi makinaydı .sade eş dost derken köyümde üç,dört bin dönüm yer biçerdim . ama günlük biçim kapasitesi az olduğu için ve bicer cok olduğundan riske giremem .
yinede bi eşe dosta sorarım.ah biçer az olsaydı köyümde samandan cıkartırdı bu parasını.
abi makina çok temiz muzaffer abiyi de biliyorum ben satası taraftarı değilim ama satarsada makinasına denecek söz yok benim işimi görse gözü kapalı alırım he bu arada römorklardan birisine talibim muzaffer abi :) ciddi diyorum benim öyle römorklara ihtiyacım var

alpaslan32 link=topic=61133.msg675358#msg675358 date=1356816893' Alıntı:

haa yok be kardeş erkuntun helali vardı ertuğrul biçerlerin biçemediği rampalarda arkasında makina ve remorkla basıp çıkıyordu :D

delihan link=topic=61133.msg675360#msg675360 date=1356816989' Alıntı:
muzaffer abi ben seni biliyorum az daha otur düşün ani karar verme bak bana kızmışsın ama başımın üstünde yerin var az daha otur düşün derim :)

yok be kardeşim ben sana kızmakmı imkanı yok beni sana kızdıramazsın ;D ;D ;D en son yapacağım iş olur düşünecek bişe yok kardeşim 4 yıl vade ile alıyoruz sonuçta ödeyemzsem mal elimde satarım bu kadar basit zaman oturanların değil koşanların zamanı oturmak çaresiz insanların işi oysaki bizim Rabbimiz var her derdimize çareyi yaratır gönderir yeterki isteyelim çare Rabbim derman Rabbim dedinde vermedimi ?:D

hacı mehmet abi bizim oralara da biçer çok geliyor hemde haddinden fazla geliyor ama köyümdeki insanlar sağolsun benden başkasına biçtirmezle benim eşimin dedesinde 3 biçer var onlarda gelirler bizim köye ama kör atın kör alıcısı olur.... :D

delihan link=topic=61133.msg675365#msg675365 date=1356817225' Alıntı:
abi makina çok temiz muzaffer abiyi de biliyorum ben satası taraftarı değilim ama satarsada makinasına denecek söz yok benim işimi görse gözü kapalı alırım he bu arada römorklardan birisine talibim muzaffer abi :) ciddi diyorum benim öyle römorklara ihtiyacım var
bende biliyorum temiz makina ve iş göreceğini .muzaffer beyle ilk aldığından bu yan az cok bende konuşuyorum.ama bizim burda normal biçer cok o yüzden calışması riskli olur.yoksa hiç durmam alırım.

bulgur üretim tesisi kuralım be abi

delihan link=topic=61133.msg675365#msg675365 date=1356817225' Alıntı:

remorklar daha satılık değil kardeşim...eğer makinayı alan olursa ona vermeyi yoksa kendim kullnamayı düşünüyorum remorklarım çok sağlamdır öyle göbekden cemberden çıkayım filan olayı olmaz bazen görüyorm sıfır 4 tekerlekli remorklar göbekteki cemberde atıyor filan o kadar kullandık hiç bir sıkıntısı yoktur sadece lastikler değişmesi lazım o da 50NC lastikleriyle aynı olduğundan az kullanılmış ikinci el lastikçielerde olur onlarla değiştirilebilir...

hem sadece bu daha bir fikir karar vermiş değilim biçer döveri kapıya getirmeden bu makinayı satmam eğer babamda bende bunula çalışayım derse yine satmam ok-*-s falza mal gözmü çıkarır sanki dursun 10 yıl kullansak zararımı olacak sanki

ertac sahın link=topic=61133.msg675377#msg675377 date=1356817604' Alıntı:
bunun la ılk sınır ı nasıl bıcıyorsunuz sınırlar yuksek yada alcak olabılıyor .. bı de ıstersenız ozelden ıztersenız buradan bı fıyat verır mısınız

ertaç kardeşim ilk sınırı biçmeyi bırak geniş tarlalarda ben tarlanın ortasından kapak bile alıyorum hemde defalarca...
şimdi diyeceksinki buğdayı ezmemzmi evet eziyor ama kapak alıpda alan genişlediğinde o ezilen yeri tersden alınca ezilen filan kalmıyor....
ben bu makinayı geçen yıl sıfır olarak nakliye dahil 30 bine aldım fiyat yazmkada benim için bir sakınca yoktur sadece daha tam karar vermediğim için fiyat yazmak istemiyorum bir müşteri çıkarsa o zaman zaten fiyattta pazarlık yapacağız
zatem satacak olursam sahibinden com da ilanı görürsünüz...kartal taksimizde var 2001 model orjinal tüplü filan kar lastiği ve 4 mevsim lastikleri ile birlikde dah zincir takılmadı kışları kar lastiği takarız her yıl düzenli bakımını yaptırırım onu satabilirim babam razı gelirse tabi babamda kartal hastalığı varda :D

muzaffer abi bu kararını vermeden bence bir biçer döverciyle konuşmanı tavsiye ederim biçer döver işi kullanmaktan çok tamirata bakıyor 3, 5 sene önce bizde niyetlenmiştik sadece kendi köyümüzü biçsek yeter diyorduk ama bir biçerci abi ile konuştuk bunun sürmesi sorun yok önemli olan arıza yaptığında tarlada giderebilmen anlamıyorsanız hiç gjrmeyin çok zarar edersiniz demişti ama seni tam tanımıyorum eğer böyle bir bilgin varsa hiç durma gir derim kazananlar çok güzel paralar kazanıyorlar.

Azapbey link=topic=61133.msg675426#msg675426 date=1356825150' Alıntı:
muzaffer abi bu kararını vermeden bence bir biçer döverciyle konuşmanı tavsiye ederim biçer döver işi kullanmaktan çok tamirata bakıyor 3, 5 sene önce bizde niyetlenmiştik sadece kendi köyümüzü biçsek yeter diyorduk ama bir biçerci abi ile konuştuk bunun sürmesi sorun yok önemli olan arıza yaptığında tarlada giderebilmen anlamıyorsanız hiç gjrmeyin çok zarar edersiniz demişti ama seni tam tanımıyorum eğer böyle bir bilgin varsa hiç durma gir derim kazananlar çok güzel paralar kazanıyorlar.

vallah kardeş arıza diyince arıza yapmayacak hiç makina hiç bir alet yoktur mesela şöyle diyim elinde bir kürek yonca suluyorsun ve küreğin sapı kırıldı ne yapacaksın suyu bile elinle kesemezsinki gidede evde yeni bir kürek alasın o zaman küreğin sapı kırılır diye yonca ekemeyecenmi.....arıza yapa yapmayacak bişey değil sonuçda tarım aleti.ama bizim hep içinde olduğumuz için söker takarız hepsi bu en falza bil ye dağıtır zaten büyük arıazlarda herkes nasıl yapıyorsa bizde aynısını yaparız sorun yok inşallah.... benim hanımın tarafı hepsi bu işi yapıyor yıllardı çok arızaları oluyor olmuyor değil ama hallediyorlar bizimde öyle şeyler olursa çağırırız gelir yapra gidierler...

senın bu makına dağ köylerınde güzel iş yapar çünkü her yere girebiliyor biçerdöver alırsan 5070 yada tc56 al 8055 sana çok masraf çıkartır alabilirsen ne kadar model yüksek olsa o kadar rahar edersin muzafer kardeş