Erkunt VARİO Transmisyon

arkadaşlar erkunt hep yeni teknelojiyi takip etmeyi amaçlıyor...ya!
acaba 100 beygir civarındaki traktörleri icin vario şanzıman çalışması yapıyormudur...bu şanzıman fendt in tescilinde olsada bazı firmalar çeşitli isim altında kullanıyor..türk firmalarından biriside böyle bir çalışma yapsa türkiyede yeri ne olur...
saygılar...

Ynt: Erkunt VARİO Transmisyon

Güzel diyorsunda vario şanzımanı kullansa fiyatlar biraz daha yükselcek bizim çifçimiz vario şanzıman kullanmış ne güzel demez bu fiyata gider avrupa alırım der ki erkunt çogu avrupa traktöründen daha özellikli bir traktör.Ama bana sorarsanız kullanırsa çok büyük bir adım atmış olur.

sadece varıo ile iş bitmiyorki olsa iyi olurda erkunt onu bildiği için yapmıyor yoksa şimdiye çokdan yapardı tasarım diğer özelliklerinde vario kadar kaliteli olması lazım şaseli gövde yoksa ben vario taktım fiyatıda bu kadar oldu diye satmaya kalkarsa gider avrupsını alırız

çok fırın ekmek yemeleri lazım bu konuda öyle kolay değil

Dusunceleriniz fiyt konusunda cakisiyor ama bence yapilirsa onumuzde yillarda fiyatlarda normallesir hemde dediginiz gibi cag atlamis oluruz ama yapilmazsa hep bu bakis acisinda oluruz ve hep pahali olarak kalir diye dusunuyorum

bir zamanlar beşiktaşta bir üçlü vardı...metin,ali,feyyaz..traktör sektöründede bi üçlü fena kapışıyor ..erkunt,tümo,hattat...bunlardan biri çıkarırsa çabuk yayılır düşüncesindeyim..bunlar piyasaya el atana kadar koçlar 1960 ın teknolojisini getiriyorlardi türkiyeye...ilk başlarda ithaller tercih sebebi olur ama,fendt vario da 160.000 den 100.000 ne düşer kanaatindeyim...

fendt ilk vario şanzımanı 1996 da takmış o şanzımanlardan şimdiye kadar tek bitane şikayet gelmemiş..ilginç olan yanıda hiç parça değişmesi ve bakım gerekmiyormuş resmi sitesinde öyle yazıyormuş...

vario şanzıman sadece fendt e özgü bi şanzıman değil eskisi gibi..
auto power ve başka isimler adı altında case,joohn deere,massey avrupada kullanıyor..türkiyeye sadece fendt modelinde geldi yoksa avrupada büyük markaların hepsi kullanıyor..

sinoplu link=topic=61143.msg675559#msg675559 date=1356866811' Alıntı:
vario şanzıman sadece fendt e özgü bi şanzıman değil eskisi gibi..
auto power ve başka isimler adı altında case,joohn deere,massey avrupada kullanıyor..türkiyeye sadece fendt modelinde geldi yoksa avrupada büyük markaların hepsi kullanıyor..

Vario şanzımanı sadece Fendt kullanıyor..Başka adı altında dedikleriniz birer Vario şanzıman değil..

erkunt new hollandın önüne geçerse satış serviis v.b konularda,ozaman prestij açısından getirebilir..erkunt lüxs serilerde levye i şini oturtamadı eksikler çok vites gecişleri çok sesli...ama erkuntun geleceğinden cok umitliyiz

tt6054c link=topic=61143.msg675564#msg675564 date=1356867460' Alıntı:
erkunttan önce nh yapar yerli motorlara erkunt daha power şhutle yi yapmadı

power shuttle dedgin iş zor bişey degilki.Nh tdd serisine ilk önce hi-lo ve buçuklu şanzumanı koysun sonra erkuntla kıyaslarız.

arkadaşlar ben erkunt u 1993 ten berı takıp ederım bu işe gırdığınde hıç kımse umıtlı bakmazdı fakat çok buyuk atlayış yaptılar en azından o eskıden oldugu gıbı bazı markalara mahkumıyetımız bıttı ben ce o üçlunun içinde lıder konumda bu yenılık için belkı erken ama onuda arge çalışmalarına aldıklarını ümıt ederım bence onuda başaracaklar saygılar erkunt aılesıne başarılar

wood link=topic=61143.msg675640#msg675640 date=1356875297' Alıntı:
power shuttle dedgin iş zor bişey degilki.Nh tdd serisine ilk önce hi-lo ve buçuklu şanzumanı koysun sonra erkuntla kıyaslarız.
şimdi bu şatıl işi okadar zor bişey değil kabul ama kolay olanı bu erkunt neden koymuyor da lüks dediğiniz seride millet gacır gucur geriye atmaya çalışıyor

serdar38 link=topic=61143.msg675660#msg675660 date=1356880359' Alıntı:
şimdi bu şatıl işi okadar zor bişey değil kabul ama kolay olanı bu erkunt neden koymuyor da lüks dediğiniz seride millet gacır gucur geriye atmaya çalışıyor
bütün özellikleri birden çıkaramazki bu seriyi kimse almayınca power şhutle koyacaklar