erkunt 70 4*4 luks almayi dusunuyorum

Arkadaslar basagin yanina 4*4 bi traktor almayi dusunuyoruz basagi yem karmamakinasina sabitlemmeyi dusunuyorum traktor ile ileriye donuk balya makinasi ve silaj makinasi kullanilacak erkuntta bildigim kadariyla donanimli olanlar luks serisi buyukbas hayvancilik yaptigimiz icin ciftlik isleri ve yem bitkilerini yetistirmek icin yaklasik 200 donum arasi isliyoruz artik konforda onemli cunku cok agir isler degil fiyat perfonmans yakit konularinda bu traktoru alma fikri olustu ozellikle kullanan arkadaslardan yorum ve oneri bekliyorum diger model ve seriler arasinda

Ynt: erkunt 70 4*4 luks almayi dusunuyorum

sılaj makinası filan düşünüyorsan birde sıra bağımsız filan aldığınızı düşünürsek 70 lik hiç bir işine taramaz burada o işi çok iyi bilen arkadaşlar var onlara iyice danış belkide 110 hp anca işini görür o şeklide olursa balyada ise 100 hp filanda olur zararı olmaz diye düşünüyorum...

O bilen arkadaslardan yardim almak icin burdayim umarim onlarda yorum yaparlar. Isler cok agir olmadigi icin buyuk traktor almaya gerek yok diye dusunuyorum arazide cok buyuk degil dolayisiyla daha buyuk bi traktor yakit sarfiyatinin artmasina neden olmaz mi

tek sıra silaj makinası kullanacaksan olur fakat çift sıra kullanacaksan hangi marka olursa olsun 90 beygir ve üzeri olması lazım.. ben 3 yıldır kullanıyorum 70 lüx erkuntu ve memnunum....tavsiye ederim..

bu sılaj işlerinde bence 80 lik yada 90 lık işini görür çünki arakdaşım bu sene 2085 başak la yaptı performansı güzeldi başağın bu iki traktörün birbirine eşdeğer olduğunu düşünüyorum.

Başak 4*2 olmasına rağmen işlerimizi görüyor ama 4*4 ün eksikliğini hissetmiyor değiliz bazı noktalarda çiftlik işleri çok çeşitlilik gösteriyor çünkü ama 3 piston olma konusunda ise yakıt sarfiyatının uygun olacağı düşüncesi oluştuğu için bu traktörü düşünüyoruz yorum yapan arkadaşlar için teşekkürler