Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
31 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Milli Piyango tarafından dağıtılan ikramiyeler kimseye hayır getirmiyor. Önceki yıllarda büyük ikramiyeyi kazanan -sözde- talihlilerin pek çoğu bugün sefalet içinde yaşıyor.


  Kaan Çetin ' in haberi

  Akit ' e konuşan İlahiyatçı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, 'Milli Piyango da diğer şans oyunları gibi haramdır. İsminin başında ‘milli ' kelimesinin olması haram olmasını ortadan kaldırmaz' dedi.

  Her yıl büyük insanların büyük umutlarla oynadıkları Milli Piyango, kimseye hayır getirmedi. Önceki yıllarda büyük ikramiyeyi kazanarak bir anda Türkiye ' nin en zenginleri arasına girenlerin pek çoğu ailesini dağıttı ve bugün sefalet içinde yaşamını sürmeye çalışıyor. Yeni Akit ' e konuşan Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Altıntaş şans oyunlarının haram olduğunu belirterek, bu tür yollarla kazanılan paranın kimseye hayır getirmeyeceğini ifade etti.

  'MİLLİ PİYANGO HARAMDIR'

  Son yıllarda insanların kolay yoldan para kazanma derdine düştüklerini dile getiren Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, bunun ortaya çıkmasında din eğitimi eksikliğinin büyük rolü olduğunu söyledi. Taraflardan birinin kazanıp diğerinin kaybetmesine dayalı şans oyunlarının İslam ' da haram kılındığına dikkat çeken Altıntaş, 'İnsanlar son yıllarda helal ve haram kavramlarını iyi idrak edemiyorlar. Milli Piyango da diğer şans oyunları gibi haramdır. İsminin başında 'Milli' kelimesinin olması haram olmasını ortadan kaldırmaz' şeklinde konuştu.

  'HAYIRA HARCANMASI HARAM HÜKMÜNÜ KALDIRMAZ'

  Bu tür oyunların hasılatından bazı kuruluş ve hayır kurumlarının yararlanmasının, bu paranın haram hükmünü kaldırmadığını ifade eden Altıntaş, şans oyunlarından elde edilen kazancın insanlara hayır getirmediğini belirtti. Şu ana kadar bu tür yollarla zengin olmuş pek çok kişinin sonradan acınacak hale düştüğüne dikkat çeken Altıntaş, 'Bu tür oyunlardan uzak durun' diye uyardı.

  BU PARADAN KİMSEYE HAYIR GELMEDİ!

  Her yıl, insanların büyük umutlarla aldıkları Milli Piyango biletleri şu ana kadar kimseye hayır getirmedi. Kimisi ailesini dağıttı, kimisi kumara alışarak parasının hepsini burada bitirdi, kimisi de intihar etti. Milli Piyango her yıl ibretlik hikayeler ortaya koysa da halen satılmaya devam ediliyor. İşte ibretlik hikayelerden bazıları…

  ÖNCE EŞİNDEN BOŞANDI SONRA İNTİHAR ETTİ

  9 çocuk babası ve işsiz olan Ahmet Bayram ' a, Milli Piyango ' nun 2005 yılındaki çekilişinde, çeyrek biletine büyük ikramiye isabet etmişti. 1 milyon 250 bin TL kazanarak bir anda zengin olan Bayram, ilk iş olarak eşini boşadı. Sonrasında bir gece kulüplerine gitmeye başlayan Bayram, tüm parasını kumarda yedikten sonra evinin banyosunda intihar etmiş vaziyette bulundu.

  BAŞLADIĞI YERE GERİ DÖNDÜ

  Ordu ' da 2003 yılında Sayısal Loto ' dan tek başına 844 milyar lira kazanan çaycı Hayri Kaya, kazandığı parayı tüketince yeniden çaycılık yapmaya başladı. Kaya, sürekli şans oyunları oynadığını, 2003 yılında şanslı 6 numarayı bilerek büyük ikramiyeyi kazandığını belirterek, kazandığı paranın kendisine şans değil adeta uğursuzluk getirdiğini ifade etti.

  CENAZESİNİ BİLE KALDIRAN OLMADI

  Mehmet Sarıoğlu ' nun 1975 yılında aldığı Milli Piyango biletine ikramiye çıktı. Hiç evlenmeyen ve amelelik yaparak geçimi sağlayan Sarıoğlu ' nun çeyrek biletine ikramiye çıkmasıyla birden hayatı değişti. O yıllardaki para ile 25 bin lira kazanan Sarıoğlu, bir anda zengin oldu. Çalıştığı işyerinden ayrılarak kayıplara karışan Sarıoğlu, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde parayı bitirdi. 83 yaşında vefat ettiğinde elinde avucunda hiçbir şey kalmamıştı. Cenaze giderleri yaşlılık maaşından temin edildi.

  MİLYONLAR KAZANDI AMA PARA HAYIR ETMEDİ

  Mustafa Salgan kendisi hakkında 'Kaybedebilme Kabiliyeti' adlı bir belgesel çekilen yoksul bir piyango hastasıydı. 1979 ' da 100 bin liralık ilk ikramiyesini kazandı. 1982 ' de yeniden 30 milyon lira tutturdu. 1984 ' te 15 milyon lira 1987 ' de ise 2 milyon lira kazandı. Belgeseli çekildiğinde ise hala ayakkabı boyacılığı yapıyordu.

  'ESKİDEN DAHA GÜZEL BİR HAYATIM VARDI'

  1995 ' in talihlisi Ayhan Yalçınkaya devlet memuruydu. Büyük ikramiyenin sahibi olunca memuriyetten istifa etti ve ticarete atıldı. İkramiyeyi kazandıktan sonra tanıdıkları borç için kapısına yığıldı. Bütün dostlarını kaybetti. Psikolojisi bozuldu ve bir yıl dışarı çıkamadı. Nihayet nakit parası bitti. Hasta oldu; doktora gidemedi. Yalçınkaya bir röportajında, 'Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Memurluğa dönmek istiyorum' diyordu.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  haram ama devlet neden teşvik ediyor vatandaşı.yeni yeni şans oyunları çıktı bu dönemde..

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  07 Mart 2010
  Şehir
  TÜRKİYE
  Yaş
  34
  Mesajlar
  1,603
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Köylüm onlar yemeyi bilmiyor o yüzden

 4. #4
  ENES4422 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2012
  Şehir
  ISPARTA
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,960
  Blog Girişleri
  5
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Yabancı ülkelerde de durum aynı. Demek ki ; 'Kanaat en büyük sermaye' sözü değişmezmiş.

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  08 Eylül 2011
  Şehir
  İstanbul
  Yaş
  27
  Mesajlar
  431
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Alışmadık g.tte don durmuyo demek ki.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  19 Kasım 2010
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  5,243
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  bizim köydede vardı böyle bir talihli...1991 senesinde 5 milyon çıkmıştı adama .o zaman paranın gecelik faizi bir traktör alıyordu..çok güzel bir hayat yaşadı,belli bir zaman ama şimdi başladığı yere geri döndü.....bence çok paraya alışkın olmadıkları için paraya yön vermesini bilemiyorlar bir anda boçalıyorlar ..ama bazı talihlerde var geçmişinden varlıklı olanlar onlar dahada ilerletiyor işi..

 7. #7
  ENES4422 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2012
  Şehir
  ISPARTA
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,960
  Blog Girişleri
  5
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Alıntı vale link=topic=61168.msg676086#msg676086 date=1356945492 Nickli Üyeden Alıntı
  bizim köydede vardı böyle bir talihli...1991 senesinde 5 milyon çıkmıştı adama .o zaman paranın gecelik faizi bir traktör alıyordu..çok güzel bir hayat yaşadı,belli bir zaman ama şimdi başladığı yere geri döndü.....bence çok paraya alışkın olmadıkları için paraya yön vermesini bilemiyorlar bir anda boçalıyorlar ..ama bazı talihlerde var geçmişinden varlıklı olanlar onlar dahada ilerletiyor işi..
  Her zaman dua ederim 'Rabbim sen helalinden ver' diye. Aynı zamanda çocuklarıma ve inananlara da böyle dua ederim. Bizim burada da iki kişi sizin anlattığınız gibi oldu. Şimdi sadece adı MİLYARDER...

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Yıllarca belli bir gelir ile , belli standartlarda yaşamışsın. Düşünsene bugün bilmemne marka bir traktör istiyon alamıyon , filan yerde tarla satılıyor alamıyon , tatile vs gidemiyon , ama yarın sabah bir kalkıyon , bugün hayal ettiğin istediğin birçok şey gerçekleştirme fırsatın hiç onlar için emek vermeden sıkıntı yaşamadan eline geliyor. Haliyle bu şekild edindiğin birçok malın mülkün değeri pek olmaz. Boşver nasılsa daha iyisini alırım dersin. Niye gidip tarlaya bu sıcakta uğraşayımki , niye gidip ahıra bok içinde uğraşayımki dersin , daha rahat yaşama yollarını ararsın. Etraftan akıl verenler olur , yok bu karlı iş , yok bilmemkin şöle ticaret yapıyor diye. Bilmediğin işlerin ticaretini yapmak zaten bugünkü piyasa koşullarında bile bile lades. Ancak belki bir şansın olur , bildiği işi yapmaya devam edersin. 20 hayvan bakacağına 200 tane bakarsın , ona göre modern bir işletme kurarsın , biraz daha tarla alırsın. Belki o zaman bildiğin iş olduğu için biraz şansın olur ama tabiki zor bir durum. İkramiye çıkan insanın Allah yardımcısı olsun derim , Allah akıl fikir versin derim. Ne yapacağını bilmeyen ellerde para bir bombaya dönüşür.

 9. #9
  bartu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Mart 2010
  Şehir
  Kırklareli-Lüleburgaz
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,551
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  parayı eşek taşıyamaz, para atın yüküdür.

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  25 Mart 2009
  Şehir
  Trakya
  Yaş
  26
  Mesajlar
  1,400
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Milli piyangodan kazandıqı parayla fakire yardim edecekmiş.!
  Hadi ordan 'sidikle abdest mi alınır'

  [MerhumTimurtaş* Uçar Hoca]

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  28 Mayıs 2010
  Şehir
  tekirdağ/merkez
  Yaş
  24
  Mesajlar
  581
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  para çıktığı zaman iyi değerlendiriceksin eğer benim öyle bir fırsatım olursa 10 tane tır arkasına kayar perde dorse alıp çalıştırırdım perde dorseye her zaman felaket derecede iş var 10 tane tır temiz para ayda 100 tl bırakır hiç boş durmazlar hem şoförlerde para kazanıp ekmek yer

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Alıntı kRnbL_59 link=topic=61168.msg676154#msg676154 date=1356954855 Nickli Üyeden Alıntı
  Milli piyangodan kazandıqı parayla fakire yardim edecekmiş.!
  Hadi ordan 'sidikle abdest mi alınır'

  [MerhumTimurtaş* Uçar Hoca]
  Çok güldüm , doğru demiş adam.

  Alıntı Mahzen link=topic=61168.msg676156#msg676156 date=1356955421 Nickli Üyeden Alıntı
  para çıktığı zaman iyi değerlendiriceksin eğer benim öyle bir fırsatım olursa 10 tane tır arkasına kayar perde dorse alıp çalıştırırdım perde dorseye her zaman felaket derecede iş var 10 tane tır temiz para ayda 100 tl bırakır hiç boş durmazlar hem şoförlerde para kazanıp ekmek yer
  Yapmayı bildiğin bir iş ve bunu büyütüyorsan risk daha az olur tabi.

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  28 Mayıs 2010
  Şehir
  tekirdağ/merkez
  Yaş
  24
  Mesajlar
  581
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Alıntı ufukk link=topic=61168.msg676159#msg676159 date=1356956415 Nickli Üyeden Alıntı
  Yapmayı bildiğin bir iş ve bunu büyütüyorsan risk daha az olur tabi.
  çok güzel bir iş abi biz son 1 senedir şu nakliye işine atıldık ne hayvancılık nede ticaret çok güzel paralar kazanma imkanın var bizde şuan 13.60 kayar perde dorse ile çalışıyoruz daha ayda 12-13 binden aşağı temiz para bıraktığı olmadı eğer imkanın olup büyük oynadığın zaman 20-30 tane tır ile çok büyük paralar kazanırsın

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Alıntı Mahzen link=topic=61168.msg676168#msg676168 date=1356957421 Nickli Üyeden Alıntı
  çok güzel bir iş abi biz son 1 senedir şu nakliye işine atıldık ne hayvancılık nede ticaret çok güzel paralar kazanma imkanın var bizde şuan 13.60 kayar perde dorse ile çalışıyoruz daha ayda 12-13 binden aşağı temiz para bıraktığı olmadı eğer imkanın olup büyük oynadığın zaman 20-30 tane tır ile çok büyük paralar kazanırsın
  Kayar perde olması ne gibi avantaj sağlıyor? Yanlış anlama sektöre uzak olduğum için , bilmediğim için soruyorum.
  Perde dediğimiz dorse yan kenarlarındaki örtünün mü kayarak açılması yoksa başka mı?

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2007
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  13,626
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Bizim akrabada da var böyle bir durum.Çıktığı zamandan kötü değil ama o zamanla aynı durumda.Hakkaten bu paralar hayır getirmiyor demek ki.3-4 senedir ben de hiç bilet almam.

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2008
  Şehir
  Çanakkale
  Yaş
  26
  Mesajlar
  9,045
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  yasım genç ama daha almadım böyle şeylerede hiç inanmam yani haydan gelen huya gider misali..

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  28 Mayıs 2010
  Şehir
  tekirdağ/merkez
  Yaş
  24
  Mesajlar
  581
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Alıntı ufukk link=topic=61168.msg676169#msg676169 date=1356957583 Nickli Üyeden Alıntı
  Kayar perde olması ne gibi avantaj sağlıyor? Yanlış anlama sektöre uzak olduğum için , bilmediğim için soruyorum.
  Perde dediğimiz dorse yan kenarlarındaki örtünün mü kayarak açılması yoksa başka mı?
  kayar perde abi bildiğin ev perdesi gibi düşün sadece yanlar branda ve raylar üzerinde sağa sola kayarak açılıyor diğer perde dorseler gibi komple tek parça branda değil açmasıda dert kapanmasıda birde hava rüzgarlı olunda her yer branda olur kayar perdenin kullanım rahatlığı var daha güvenli kar suyu filan kesinlikle almaz o yüzden çoğu şirket malını kayar perde dorseye vermek istiyor bu sektörde yani abi bu dorselerle ile daha güzel paralar kazanabilirsin

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2010
  Şehir
  Manisa
  Yaş
  21
  Mesajlar
  5,662
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Büyük paranın derdi de büyük oluyor.. Hele olmayana çıkarsa yukarıda ki gibi yolda çıkarır mazallah..Nereden bakarsak hayır görülecek bir para olmadığı apaçık ortada..

 19. #19
  kobra47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2009
  Şehir
  diyarbakır
  Yaş
  42
  Mesajlar
  3,423
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Alıntı kRnbL_59 link=topic=61168.msg676154#msg676154 date=1356954855 Nickli Üyeden Alıntı
  Milli piyangodan kazandıqı parayla fakire yardim edecekmiş.!
  Hadi ordan 'sidikle abdest mi alınır'

  [MerhumTimurtaş* Uçar Hoca]
  güzel tabir

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  12 Şubat 2012
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  23
  Mesajlar
  2,787
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Büyük ikramiye kazananlar bugün sefalet içinde  Hiç düşünmeden gider hepsine tarla alırım

Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Organik hareket içinde hayvancılık da büyük bir değişim yaşayacak.
  Konu Sahibi UÖZKAN.77 Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 28.Mayıs.2015, 00:40
 2. kırsal kalkınma makina ve ekipman kazananlar ne zaman açıklanacak?
  Konu Sahibi NH NURİ Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Haziran.2014, 09:03
 3. 2014 kırsal kalkınmadan makina ve ekipman kazananlar ne zaman açıklanacak
  Konu Sahibi NH NURİ Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Haziran.2014, 16:57
 4. Cevap: 14
  Son Mesaj : 02.Mayıs.2013, 11:27
 5. 'FORD 8830' Büyük Traktör & Büyük Pulluk & Büyük Çiftcilik
  Konu Sahibi tokmakcı Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 10.Ocak.2011, 22:39

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status