ARKADAŞLAR ETRAFINIZDA YOKSULMU VAR, YOKSA LÜKS YOKSULUMU VAR

kendi görüşüm yanlışda olabilirim ama genel düşüncem bu köylerde yoksul yok denecek kadar az şehirlerde olabilir milet bas bas bağırıyor yoksuluk ama ALLAH aşkına 4,5 köyü aradım çalışacak işçi bulamadım yevmısesı günlük 50tl vermemıze rağmen adam işsiz kahvede oturuyor ama çalışmıyor aylık 1500tl az bir para değil bir kişi için bu sene buğday sulaması pamuk sulaması için daha işçi bulamamışız herkes alın teri dökmeden kazanmak istiyor herkes memur masa başında çayı masasında istıyor basıt kaçamak işler yapmak istiyor sizce haksızmıyım yoksul yok ama lüks yoksulu var adama 50 tl yevmıyeden bahsetığın zaman adam midesını bulandırıyor biz işveren olarak kendimiz kardeşlerımız ailece vallahi belkı o kadar kazanamıyoruz onun için eğer bir işi yaparsan kendi başına yap yoksa :(da işçiyle olmaz arkadaş

Ynt: ARKADAŞLAR ETRAFINIZDA YOKSULMU VAR, YOKSA LÜKS YOKSULUMU VAR

biz zaman gelıyor şehirde işimiz oluyor.100 TL yevmiye verip motor bizden mazot bizden yemeği bizden o sadece tarlayı sürecek adam bulamıyoruz..

keykubat link=topic=61169.msg676036#msg676036 date=1356940732' Alıntı:
sanki bizim köyü anlatmışsın.çalıştırmak için kimseyi bulamassın ama iş kaymakamdan yardım almaya geldimi herkez fakir.

bizim fakırle yoksula hesabımız yok ama fakırsen yoksulsan alın terı döküp kazanman lazım çalış ALLAH, da verır dilenmek el açmak müslümalıktada yerı yok insan çalışır yetmese o zaman yardım alır bu da islamın güzelıklerınden bırı ama dedığınız gıbı herkes kaymakamlıktan yardım için sıraya girer çalışmaz ve dövünür iş yok

GELİNCİKLİ link=topic=61169.msg676037#msg676037 date=1356941028' Alıntı:
biz zaman gelıyor şehirde işimiz oluyor.100 TL yevmiye verip motor bizden mazot bizden yemeği bizden o sadece tarlayı sürecek adam bulamıyoruz..

o zaman diyebiliriz yoksul yok lüks yoksulu var

valla 1000tl ye çifliğe adam bulamıyorum sabah okul akşam iş başı yapıyorum dilenmeye gelen çok ama işte halimiz bu ne denir böle insanlara bilmem

Türkiye ' de işsizlik çok dıyorlar yalan.çalışmak istemeyen çok.sen eşek olduktan sonra semer vuran çok olur derler.sen çalışacak olursan iş seni bulur.

ben kaymakamlıga dılekce yadım koydekı arazılerıme bakacak ssk sını yatıracagım aylık 800tl maas verecegım dedım kımse gelmedı bana sorarsanız herkes dılenmeye alısmıs calısmak zor gelıyor

azmi link=topic=61169.msg676040#msg676040 date=1356941397' Alıntı:
valla 1000tl ye çifliğe adam bulamıyorum sabah okul akşam iş başı yapıyorum dilenmeye gelen çok ama işte halimiz bu ne denir böle insanlara bilmem

biz üretıciler kazancımız beli değil o işçi kadar bazen bize kalmıyor oyılın cefasını ha yağmur yağmadı gübre zamlandı mazot pahalandı şu borç bu borç deyıp sezonun bütün stresını içimize koyup çalışıyoruz sonra ALLAH, ne verdiyse binlerce şükrediyoruz

GELİNCİKLİ link=topic=61169.msg676042#msg676042 date=1356941604' Alıntı:
Türkiye ' de işsizlik çok dıyorlar yalan.çalışmak istemeyen çok.sen eşek olduktan sonra semer vuran çok olur derler.sen çalışacak olursan iş seni bulur.

bizim için şu bu demiyoruz işimizde yaşadığımız sıkıntıyı dile getirmek istıyoruz herkes lüks yaşamak istiyor alın terı dökmeden

kobra47 link=topic=61169.msg676046#msg676046 date=1356941842' Alıntı:
biz üretıciler kazancımız beli değil o işçi kadar bazen bize kalmıyor oyılın cefasını ha yağmur yağmadı gübre zamlandı mazot pahalandı şu borç bu borç deyıp sezonun bütün stresını içimize koyup çalışıyoruz sonra ALLAH, ne verdiyse binlerce şükrediyoruz AMENNA BİNLERCE ŞÜKÜR Kİ VARDA İŞİMİZE BAKIYORUZ

bizim için şu bu demiyoruz işimizde yaşadığımız sıkıntıyı dile getirmek istıyoruz herkes lüks yaşamak istiyor alın terı dökmeden

GELİNCİKLİ link=topic=61169.msg676042#msg676042 date=1356941604' Alıntı:

Türkiye dünyanın en rahat ülkesi. Dünyanın en tembel insanları bizde, belki birileri kızacak ama durum bu! Kimse iş beğenmez ve çalışmaz. Aynı zamanda en savurgan milletlerden biriyiz.

Gençlere bakın iş yok güç yok akşama kadar arabayla motorsikletle devamlı geziyorlar. Telefonlar sanki iş adamlarının telefonu gibi hiç susmaz. Birde sigara kullanırlar günde bir-iki paket. Var mı dünyada bizim ülke kdar rahat olanı....

Yoksul fakir çok da birçoğu da kolay kazanma derdinde.Adam aç kalmaya razı ama çalışmak zoruna gidiyor.Birçoğu da kendini öyle gösteriyor,kaymakamlık vs den para almak kolay ,boşanıp karısının ölmüş ana baba parasını almak kolay,ne gerek var çalışmaya.

Yargıtayda bir dosyam vardı,onaylandı. bende bir adak kestim.düşündüm köyde verecek bi fakir bulamadım,götürdüm jandarma karakoluna bağışladım.bence herkezin yaşam standartı 80/90 lara göre yükseldi.

Çağrı link=topic=61169.msg676073#msg676073 date=1356944284' Alıntı:
Yoksul fakir çok da birçoğu da kolay kazanma derdinde.Adam aç kalmaya razı ama çalışmak zoruna gidiyor.Birçoğu da kendini öyle gösteriyor,kaymakamlık vs den para almak kolay ,boşanıp karısının ölmüş ana baba parasını almak kolay,ne gerek var çalışmaya.

İlave edeceğim bir şey var, birde hanımı çalışıyorsa yeter onlar için....

adige976 link=topic=61169.msg676092#msg676092 date=1356946162' Alıntı:
Yargıtayda bir dosyam vardı,onaylandı. bende bir adak kestim.düşündüm köyde verecek bi fakir bulamadım,götürdüm jandarma karakoluna bağışladım.bence herkezin yaşam standartı 80/90 lara göre yükseldi.

en ıyısını yapmışsınız bide hemen hemen yeşilkartı olanların hepsının çocukları maaş alıyor ve devlet dersane paralarını bile ödüyor adam zaten çalışmaz

Başımdan geçen bi olayı anlatcam bende size Bizim köyden bir komşunun ekini polatlıya götürcekmişti satmaya yüklemeye adam arıyor babamda durumu iyi olmayan ama üstünde her zaman takımı eksik olmaz parasını pavyonda orda burda yer çocukları falan perişan bizede akrabalıgı var babamda aradı onu dedi işte 15 16 ton ekin var doldururmusun 50 lira dedi oda tamam dedi.Bababm akşam üzeri yükler gideriz dedi sahibine oda yüklüyecek adam buldunmu falan diyince evet dedik aradan zaman geçti biz harman yerine gittik yüklüyecek adamı arıyoz açmıyor arıyoz açmıyor en sonunda başka birinin telefonundan aradık açtı kıvırmaya başladı Günlerden pazar dedigi laf şu ' Belediye çagırdı ' belediyede çalışıyo ve pazar günü belediye ne durumdaysa çalışmaya çagırıyor neyse ekinin sahibide geldi noldu falan dedi bizde adam gelmedi diyince babamda biz yüklüyelim dedi sonuçta 16 ton ekin en fazla yarım saatt doldururuz 50 lirada alırız çalışmak suç degil.Adamda bababm öyle diyince helal olsun dedi ogullarımı aradım onlar gelcek dedi bizde tamam dedik yarım saat sürmedi yüklediler yani yarım saatte 50 lira az paramı çalışmayı gözü yemiyor ama eglenceye gelince en ön sırada yer alıyor olan çocuklarına oluyor.Bir laf vardırya ' AYRANI YOK İÇMEYE ,TAHTIREVANLA İLE GİDER ....... ' Aynı öyle insanlar var.

koparanlı 80.4 servet link=topic=61169.msg676107#msg676107 date=1356947611' Alıntı:
Başımdan geçen bi olayı anlatcam bende size Bizim köyden bir komşunun ekini polatlıya götürcekmişti satmaya yüklemeye adam arıyor babamda durumu iyi olmayan ama üstünde her zaman takımı eksik olmaz parasını pavyonda orda burda yer çocukları falan perişan bizede akrabalıgı var babamda aradı onu dedi işte 15 16 ton ekin var doldururmusun 50 lira dedi oda tamam dedi.Bababm akşam üzeri yükler gideriz dedi sahibine oda yüklüyecek adam buldunmu falan diyince evet dedik aradan zaman geçti biz harman yerine gittik yüklüyecek adamı arıyoz açmıyor arıyoz açmıyor en sonunda başka birinin telefonundan aradık açtı kıvırmaya başladı Günlerden pazar dedigi laf şu ' Belediye çagırdı ' belediyede çalışıyo ve pazar günü belediye ne durumdaysa çalışmaya çagırıyor neyse ekinin sahibide geldi noldu falan dedi bizde adam gelmedi diyince babamda biz yüklüyelim dedi sonuçta 16 ton ekin en fazla yarım saatt doldururuz 50 lirada alırız çalışmak suç degil.Adamda bababm öyle diyince helal olsun dedi ogullarımı aradım onlar gelcek dedi bizde tamam dedik yarım saat sürmedi yüklediler yani yarım saatte 50 lira az paramı çalışmayı gözü yemiyor ama eglenceye gelince en ön sırada yer alıyor olan çocuklarına oluyor.Bir laf vardırya ' AYRANI YOK İÇMEYE ,TAHTIREVANLA İLE GİDER ....... ' Aynı öyle insanlar var.
[/quot

ben kendimi tek dertli sanıyordum bu konuda demekı bu sorun her yerde var eskılerın bir iki lafı var AYAKABISI YOK KINA YAKIYOR AYAĞINA, AÇTIR SAKIZ ÇİĞNİYOR gerçekten öyle

Gazi Mustafa KEMAL in bir sözünü hatırlatmak isterim;

'Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler önce haysiyetlerini sonra hakimiyetlerini daha sonra da istiklallerini kaybederler.'

ne yazık ki toplumumuz bu yönde ilerliyor !...

bizim burlarda da aynı olaylar var. özelikle işin yoğun olduğu zamanlarda tarlada çalışacak işçi bulması çok zor oluyor. o kadar elci arıyoruz bulamıyoruz.
yazın güzlük ekilen sebzede çalışan işçiler ramazan ayı diye tarlaya 11 de gidip 5 olmadan bırakıyorladı. artık işçilerde az çalışıp çok kazanma derdindeler.