Satılık Azim anız kültüvatörü

Ynt: Satılık Azim anız kültüvatörü

alipasalierkan link=topic=61248.msg677114#msg677114 date=1357065922' Alıntı:
Geçen bende ilanı gördüm abi. Ama dediğin gibi büyük çok...:D
aynen Erkan acayip büyük :D heralde 4 mt falan yer götürür bu. bunların fiyatları nasıl bilgin var mı? 3 mt heralde 13-14000 vardır sıfırı.

GÜRKAN link=topic=61248.msg677121#msg677121 date=1357066092' Alıntı:
aynen Erkan acayip büyük :D heralde 4 mt falan yer götürür bu. bunların fiyatları nasıl bilgin var mı? 3 mt heralde 13-14000 vardır sıfırı.

Vallah fiyatlarını bilmiyorum abi. Ama dediğin gibi o kadar vardır. Bizim arkadaş aldıydı. Hatta siteye Arion ile fotoğraflarını yüklemişti. Ama sormadım kaç para. Ama çok güzel alet. Döşemen yerine tercih edilmeli diye düşünüyorum...

alipasalierkan link=topic=61248.msg677131#msg677131 date=1357066272' Alıntı:
Vallah fiyatlarını bilmiyorum abi. Ama dediğin gibi o kadar vardır. Bizim arkadaş aldıydı. Hatta siteye Arion ile fotoğraflarını yüklemişti. Ama sormadım kaç para. Ama çok güzel alet. Döşemen yerine tercih edilmeli diye düşünüyorum...
Döşemene göre daha iyi işçilik yapacağı kesin , geniş ayakları sayesinde toprakta çiğ yer bırakmıyor. Arkadaki diskler toprağı çeviriyor. Merdanede toprağı bastırıp diskler ile tesviye ediyor , toprak basıldığı için nemin kaçması engelleniyor.

ufukk link=topic=61248.msg677136#msg677136 date=1357066453' Alıntı:
Döşemene göre daha iyi işçilik yapacağı kesin , geniş ayakları sayesinde toprakta çiğ yer bırakmıyor. Arkadaki diskler toprağı çeviriyor. Merdanede toprağı bastırıp diskler ile tesviye ediyor , toprak basıldığı için nemin kaçması engelleniyor.
evet çok güzel işçiliği var. her türlü toprak koşulunda kullanılabilir bence. benim amacım şu 3 makina üzerinde tüm işleri halletmek. pinokyo tarzı çizel, disk tiller ve anız kültüvatörü. uygun zamanda kullanıldıgında her işi görebilecek aletler.

GÜRKAN link=topic=61248.msg677148#msg677148 date=1357066936' Alıntı:
evet çok güzel işçiliği var. her türlü toprak koşulunda kullanılabilir bence. benim amacım şu 3 makina üzerinde tüm işleri halletmek. pinokyo tarzı çizel, disk tiller ve anız kültüvatörü. uygun zamanda kullanıldıgında her işi görebilecek aletler.

Azim Avrasya fuarına gelecek Gürkan abi. Orada unutmazsam sorarım bakalım kaç gayme..:D

GÜRKAN link=topic=61248.msg677148#msg677148 date=1357066936' Alıntı:
Fuarda anız kültivatörü demosu güzeldi çok.
Lakin pinokyo benim için tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Dev gibi bir Deutzh a takılmasına rağmen öyle güzelce battıp gitmedi. bir tarafı battı , diğer tarafı batmadı , azcık batında dev gibi traktör çekemedi , çıkan kesekleri merdanesi ufalayamadı. Yani pinokyonun iş yapabilmesi için toprakta belli bir tav lazım. O kadar tav olunca çizelde işçilik yapıyor. Pinokyo yerine arkasında kesekleri kıran yeni merdaneli çizeli almak bana daha mantıklı geldi.

alipasalierkan link=topic=61248.msg677231#msg677231 date=1357070584' Alıntı:
Azim Avrasya fuarına gelecek Gürkan abi. Orada unutmazsam sorarım bakalım kaç gayme..:D
tamam Erkan. hatırlatırım ben sana. işim çıkmazsa ben de gitmeyi düşünüyorum.

ufukk link=topic=61248.msg677237#msg677237 date=1357070852' Alıntı:
Fuarda anız kültivatörü demosu güzeldi çok.
Lakin pinokyo benim için tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Dev gibi bir Deutzh a takılmasına rağmen öyle güzelce battıp gitmedi. bir tarafı battı , diğer tarafı batmadı , azcık batında dev gibi traktör çekemedi , çıkan kesekleri merdanesi ufalayamadı. Yani pinokyonun iş yapabilmesi için toprakta belli bir tav lazım. O kadar tav olunca çizelde işçilik yapıyor. Pinokyo yerine arkasında kesekleri kıran yeni merdaneli çizeli almak bana daha mantıklı geldi.
ben de ilk başlarda çok merak ediyordum pinokyonun işçiliğini ama görünce fikirlerim değişti. hem çok fazla güç gerektiriyor, hem de traktörün arkası kadar yer bile götürmüyor. dönüşte yana çıkan tezeklerin üzerinden gitmek çok can sıkıcı olur. 9 lu merdaneli çizelim var özdöken marka. güzel işçilik yapıyor, motoru da tutmuyor. ama 5445 e ufak gelecek sanırım. daha büyüğü yok elimizde.

GÜRKAN link=topic=61248.msg677246#msg677246 date=1357071390' Alıntı:
tamam Erkan. hatırlatırım ben sana. işim çıkmazsa ben de gitmeyi düşünüyorum.

Belki görüşürüz Gürkan abi. Özdöken ' in yeni tip çizelide olacak. Onuda sorarım senin için. 5445 ' e 13 ' lü pinokyo tipi pistonlu çift merdaneli yakışır...;)

Fiyatı çok pahalı TİPİK YERLİ SANAYİCİ dawranışı bunun aynısının, daha kaliteli, hem pim kesmeli, hemde yaylı 9 ayak 3.9 iş genişliği olan İTHAL AWRUPA SIFIR alınıyor yaklaşık bu paraya....Off off bizim sanayici olmaz bu gidişle...