massey ferguson 3635 kullanıcıları

Ynt: massey ferguson 3635 kullanıcıları

3635 i ara işlerde ve yolda kullanacaksanız ideal bir traktör, ama ağır tarla işlerinde kullanacaksanız hiç memnun kalmazsınız. hafif ve kısa bir traktör olduğu için tarlada pek verimli olmuyor.

3635 tarlada bi canavar ve kullanımı çok harika ve pratik.vites geçişleri adeta mercedes kolaylığında çok da seri bi traktör.ben çok memnun kaldım.9 lu çizel i zaten dinlemiyor.5 li 12 numara pulluğu 2.vitesde gider gibi sürüyor.hidroliği 80 beygir bi traktöre göre çok kuvvetli.hiç bi şikayetimiz yok Allah a şükür.Yalnız traktörü aldığında dikkat edeceğin iki şey var.Önce mazot pompasının avans ayarını yaptırcaksın ve hidrolik hassasiyetini de ayarlatcaksın ondan sonra kullanmaya başla.özellikle yakışta böyle tasarruflu bi traktör göremiyceksin.

2 ay önce mf 285s(hidrostatik) ile takasa girip 3635 aldık. traktörü almadan önce köyde aynı model olan traktörü denedik ve gayet memnun kaldık. aldığımızdan beri bi sıkıntısı çıkmadı servise bakıma gitti ve serviside gayet iyi. traktörle her işi yaptık ve çekmiyor diyenleri anlamıyorum traktör gerçekten iyi çekiyor ve yakmıyorda. 285s nin 50 litre mazot yaktığı işte 35 litre mazot yaktı ve hemde işi daha kısa zamanda ve rahat bir şeklide bitirdik. birde traktör 3 piston olduğu için arkasında yük varken vites geçişlerinde biraz devirli kullanacaksın gayet iyi topluyor o zaman. ayrıca traktörün orjinal kabinsiz modelleri 315 torkken orjinal kabinli modelleri 405 tork bu çok önemli bir ayrıntı bizim traktömüz orjinal kabinli torkunun yüksek olmasıda çekişte büyük bir avantaj

bizde birinde 3625 f var yukarı doğru çıkışda çok hopluyo birde çift çekerde patinaj çekerken de yerinde çok hopluyo bunu nedeni ne acaba benim düşüncem arka tekerde ağırlık olmdığından herhalım :S

arka lastiklere agirlik şart bizim arka jantlarda 50 kglık 4 tane ağırlık var motorun zıplama nedenlerinden biride aks mesafesi kısa o yüzden ama bu aks mesafesinin kısa olması manevrada ve tarlada iş yaparken bi avantaj

ekrem_byrm link=topic=61274.msg791068#msg791068 date=1383677208' Alıntı:
arka lastiklere agirlik şart bizim arka jantlarda 50 kglık 4 tane ağırlık var motorun zıplama nedenlerinden biride aks mesafesi kısa o yüzden ama bu aks mesafesinin kısa olması manevrada ve tarlada iş yaparken bi avantaj
Aks kisa olmazsa zaten kaysi bahcedinde kullaniyoruz traktoru hic donus yapilmaz zaten genis makina

Bugün fuarda servis sorumlusu ile konuştum. Traktörün çekişinin iyi olmadığını söyledim. Oda banana lda nın ayarlanması gerektiğini ve güç ayarının yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Hatta bana bu ayarların nerelerden yapılacağını bile gösterdi ama mutlaka llda dan anlayan birinin yapması gerektiğini söyledi. Bu çekiş sorunu genel bir sorunmuş ama düzeltilebiliyor.

ekselans01 link=topic=61274.msg791358#msg791358 date=1383767429' Alıntı:
Bugün fuarda servis sorumlusu ile konuştum. Traktörün çekişinin iyi olmadığını söyledim. Oda banana lda nın ayarlanması gerektiğini ve güç ayarının yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Hatta bana bu ayarların nerelerden yapılacağını bile gösterdi ama mutlaka llda dan anlayan birinin yapması gerektiğini söyledi. Bu çekiş sorunu genel bir sorunmuş ama düzeltilebiliyor.
başda neden böle sorunlu üretiliyorki şahsen ben makinayı yeni almış olsam böle bir sorun için makinya ahantar vurulmasını isdemem zaten türkiyede hangi makina çekişliyle artık onu terih ediyolar konfor ve marka tercihi ikincisırada kalıyor artık

pompayı ayarlattım traktör başka bir kimliğe büründü.
önce hiç hoşuma gitmiyordu bayılınca deli ediyordu. şimdi çırmalıyor ciğerlendi traktör. yakıtıda 500 saati geçsin o zaman ölçecem.

Perkins tork ve devir oranını çok iyi tutturuyor. Güç aktarımını da MF hallediyor. Geliyor gerisi. Bu ülkenin imkanları varken elden alıyoruz işte. 40-60 arası çok rahat traktör çizilip dizayn edilip yapılabilirdi. Çok güzel makinalarda yapılırdı. Bu milletin evladına traktör hep fiyatının 1 katına satıldı. Tarım desen, risk al traktör al, ürün üret satama. Sonra sadakayı destek diye yuttursunlar bu vatanın sahiplerine bekçilerine... Neye yanalım kendi vatanımızda parya olduğumuza mı, kıçı kırık siyasetçinin oyuncağı olduğumuza mı.