amazone

Ynt: amazone

Amazone çok güzel makinadırda, fiyatıda bir o kadar güzeldir...:D Avrupa düşünüyorsanız, Rauch ' a bakabilirsiniz. Oda son derece güzel bir marka. Son zamanlarda Trakya ' da baya yayıldı. Avrasya Fuarında önümüzdeki hafta inceleyebilirsiniz. Onun dışında Gaspardo nispeten daha ucuzdur. Diğer avrupa olarak birkaç firma daha var. Azim Ziraat getiriyor. Agrotek ve bir markayı daha olması lâzım. Onlarıda Avrasya fuarında görebilirsiniz. Gübre serpme makinası son derece önemli bir alet. Alırken iyisini mümkünse son sistem avrupasını almanızı tavsiye ederim. Rauch ' un bizim köyde yanlış bilmiyorsam 900 Kg ' lik modeli var. Civarda da var. Fiyatı daha uygun sanırsam. Onu tercih edenler oluyor. Yerli alacaksanızda, Dönder, Hatun Saraylı ve İrtem ' e bakmanızı öneririm...

alipasalierkan link=topic=61291.msg677855#msg677855 date=1357154122' Alıntı:
Amazone çok güzel makinadırda, fiyatıda bir o kadar güzeldir...:D Avrupa düşünüyorsanız, Rauch ' a bakabilirsiniz. Oda son derece güzel bir marka. Son zamanlarda Trakya ' da baya yayıldı. Avrasya Fuarında önümüzdeki hafta inceleyebilirsiniz. Onun dışında Gaspardo nispeten daha ucuzdur. Diğer avrupa olarak birkaç firma daha var. Azim Ziraat getiriyor. Agrotek ve bir markayı daha olması lâzım. Onlarıda Avrasya fuarında görebilirsiniz. Gübre serpme makinası son derece önemli bir alet. Alırken iyisini mümkünse son sistem avrupasını almanızı tavsiye ederim. Rauch ' un bizim köyde yanlış bilmiyorsam 900 Kg ' lik modeli var. Civarda da var. Fiyatı daha uygun sanırsam. Onu tercih edenler oluyor. Yerli alacaksanızda, Dönder, Hatun Saraylı ve İrtem ' e bakmanızı öneririm...
Rauch ' un fiyatını öğrenebilirmisin be erkan abi o köydekinden ? acaba ??

Mehmetknarca link=topic=61291.msg677862#msg677862 date=1357154441' Alıntı:
:D en yakın fuar ne zman yav 13 ocakta istanbulda vardı sanki :)

Evet haftaya başlıyor. 9 - 13 Ocak arası olacak. Rauch ve Azim ' in getirdiği makinalar fuarda olacaktır. Onları görebilirsiniz...

Benim dediğim Rauch bu...

image.aspx

GÜRKAN link=topic=61291.msg677877#msg677877 date=1357155655' Alıntı:
çok güzel öyleyse. 1. izden giderken dönüşte 3. izden mi geliyorsun ? ilaçlama kaç metre?
Hayır öyle demek istemedim.Yine her ize giriyoruz.Yaptığı iş aynı yere iki defa gübre atmak.Böylece hata payı 0a iniyor.Komşu tarlalarda yeşilin farklı tonlarını görürken bizim tarlada tek bir ton seçiliyor.

binlerce dönüm gübreledim.,24-25 torba üre alıyor,izden ize 25.mt. atıyor,(çift diskli olmasına gerek yok, buda aynı işi görüyor)
fiyatıda makul, hepimiz isteriz amazon kullanmak ama gerçekten çok pahalı. aradaki fiyat farkına başka ekipmanlar dahi alınabilir.
avrupa çiftçisi gibi bişeyler kazansakda en kaliteli ekipmanları alsak keşke. malesef devir tasarruf devri...

<<B.Özyurt>> link=topic=61291.msg677878#msg677878 date=1357155948' Alıntı:
Hayır öyle demek istemedim.Yine her ize giriyoruz.Yaptığı iş aynı yere iki defa gübre atmak.Böylece hata payı 0a iniyor.Komşu tarlalarda yeşilin farklı tonlarını görürken bizim tarlada tek bir ton seçiliyor.
anladım. bizde dönder var 800 lt pek denk attığı söylenemez. özellikle ortaya denk atmıyor, bahsettiğin gibi açık yeşil kalıyor ortası.

Bendede Türkay var 1000 litrelik.Geçen sene 2.850tl ye aldım.Fena bir makina degil.Yani iş görür.Alacaklara tavsiye ederim.