ARTIK LANDINI ANADOLU MOTOR BÜNYESİNDE 2013...!!!

Arkadaşlar az önce Facebook ' ta bu duyuruyu gördüm. Artık Ocak 2013 ' ten itibaren Landini traktörleri Anadolu Motor bünyesinde satılacakmış. Distribütörlük değişmiş. Ayrıca Hindistan malı SOLIS markasınıda ithal etmeye başlayacaklarmış. Landini kullanıcılarını hayırlı olur inşallah...

184457_369278616501881_2021387677_n.jpg

Ynt: ARTIK LANDINI ANADOLU MOTOR BÜNYESİNDE 2013...!!!

koç grubu ankarada üretilenin dışında hiç bir modele sıcak bakmaz telif ödedigi model dışında.şuan türk halkı newhollandı almakla italyayı batmaktan kurtarıyor italya daki carrao yuda fason üretim ve türk firmaları kurtarıyor.ve türk çiftçisi ..
avrupada newhollandın rakibi çok ve büyük firmalar var. fent-class-linder-steyr-valtra-zetor-mf-jondre-gibi rakiplar devler ligi..
landini- maccormik newhollan montaj ve yansanayili üretim-casenin newholland versiyonu-mf alt grub serileri-
ve yerli montaj traktörlerde türkiye gibi az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere ve 3.dünya ülkelerinede hurda niteligindeki tarktörler 60-70-80 yıllarda bizim yaşadıgımız furyayı yaşatıyorlar.

eger erkunt traktör üretmeseydi uzel batmasaydı ne tümosan ne başak ne hatat bu işe bukadar hızlı girmeyeceklerdi...nede kısmen kaliteli ithaller ülkeye gelmeyecekti.
CNH grubu türkiye ye newhollanda rakip olmayacak şekilde traktör sürüyor.koç kaymagı bukadar çok yiyemez. yoksa.
birde avrupa krizde italya uçurumun kenarında herşey iflas etmiş bir cnh grubu türki,ye ayagı ile fason üretim ayagı ile italya sanayisini ayakta tutuyor.
italya savunma sanayi birçok üretimden vazgeçti para yok.

mesele çok uzun.

türkiyede ne landini nede mc cormik nede case nede valtra nede zetor bir yere varamaz...

köylü link=topic=61328.msg679487#msg679487 date=1357390439' Alıntı:
koç grubu ankarada üretilenin dışında hiç bir modele sıcak bakmaz telif ödedigi model dışında.şuan türk halkı newhollandı almakla italyayı batmaktan kurtarıyor italya daki carrao yuda fason üretim ve türk firmaları kurtarıyor.ve türk çiftçisi ..
avrupada newhollandın rakibi çok ve büyük firmalar var. fent-class-linder-steyr-valtra-zetor-mf-jondre-gibi rakiplar devler ligi..
landini- maccormik newhollan montaj ve yansanayili üretim-casenin newholland versiyonu-mf alt grub serileri-
ve yerli montaj traktörlerde türkiye gibi az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere ve 3.dünya ülkelerinede hurda niteligindeki tarktörler 60-70-80 yıllarda bizim yaşadıgımız furyayı yaşatıyorlar.

eger erkunt traktör üretmeseydi uzel batmasaydı ne tümosan ne başak ne hatat bu işe bukadar hızlı girmeyeceklerdi...nede kısmen kaliteli ithaller ülkeye gelmeyecekti.
CNH grubu türkiye ye newhollanda rakip olmayacak şekilde traktör sürüyor.koç kaymagı bukadar çok yiyemez. yoksa.
birde avrupa krizde italya uçurumun kenarında herşey iflas etmiş bir cnh grubu türki,ye ayagı ile fason üretim ayagı ile italya sanayisini ayakta tutuyor.
italya savunma sanayi birçok üretimden vazgeçti para yok.

mesele çok uzun.

türkiyede ne landini nede mc cormik nede case nede valtra nede zetor bir yere varamaz...
netice-i kelam piyasa uzelin batmasından sonra değişti. nh diğer markalarla makası açtı, case ile de iyi bir trend yakaladı. erkunt parlayan yıldız oldu, tümosan satış artırdı, hattat-valtra hiç satılmıyordu satılmaya başladı hatta şu anda pazardaki yerinin iyi olduğunu düşünüyorum. ve mf pazarda teknolojik imajı hariç hiç bir şeyi kalmadı satış rakamları oldukça düşük makinaları daha nitelikli ama satış yok. ayrıca çeşitli ithaller girdi veya olanların satışı başladı işte kubota, john deere, deutz, same vs. bunlar da satılmaya başlandı. anadolu grupta traktör piyasasına giriş yapabilir ama biraz zor fakat güçlü olduğunu biliyoruz bu gücüyle belki bir başarı yakalayabilir

landini birçok yerliye göre sağlam ve güçlü bi traktör tabi herkes farklı düşüne bilir ama kullanmayan bilmez ve mc-cormic te aynı yakıt olarakta çok cazip

tolga link=topic=61328.msg680335#msg680335 date=1357504454' Alıntı:
landini birçok yerliye göre sağlam ve güçlü bi traktör tabi herkes farklı düşüne bilir ama kullanmayan bilmez ve mc-cormic te aynı yakıt olarakta çok cazip
Landini için iyi bir gelişme , Anadolu grubu eski firmaya göre şüphesiz daha fazla sermayesi olan bir grup.
Landini ve Solis gibi ürünleride kendi bünyesine katarak çoklu marka stratejisine girişiyorlar. Parası olana özellikli , parası az olana daha uygun fiyatlı.
Landini fiyatları bir miktar daha rekabetçi olursa piyasadan daha fazla pay alma ihtimali yükselir. Bayi ve servis ağının dahada güçlenmesiyle , piyasada daha yaygınlaşmasıyla bizler için iyi bir alternatif olabilir. Landini ' nin türkiyede monte edilen modelleri vardı , acaca o fabrikayıda devir aldı mı? Daha özellikli modellerin burda üretimi veya monatjı için bir çalışma varsa bu daha iyi olur. Daha fazla insanımız iş sahibi olur.
Bakalım merakla bekliyoruz neler olacak.

global NH yi Türkiye piyasasındaki başarısının ayakta tuttuğu fikrine bende katılıyorum.diğer bir unsurda Nh biçerdöverleri tabiki.

koç grubu landiniyi satmaz.çünkü o segmente ihtiyaçları yok.marka yönetimi olarak biraz daha ucuz ve beygir gücü düşük bir markayı satabilirler.şu anda Türk traktör piyasası durgunluğa girdi.yeni marka ile girmek riskli.geçen yıl bu günlerde NH almaya gittiğinde modeline göre 3-6 ay beklemen gerekiyordu.şimdi ise bayinin önünde 5-6 sıfır traktör bekliyor.

bu zorlu devrede pazar payı olmayan bağzı yabancı markalar Türk pazarını terk eder bence. şahsuvaroğlu ve karacabay örneği gibi.
çiftçimiz artık daha bilinçli.traktör çekişmesi yada tarla showuna bakıp traktör alanlar nadir.hani bunun ikinci eli ve servisi nerde.diyenler çoğaldı artık.

ikinci el muhabbeti yalan oldu artık zaten hangi marka olursa olsun en kralı 40 -50 bine bulabilirsin önemli olan alırken ucuz almak parça işi tamam heryerde bulmak gibisi yok ama parçası bulunmayacak markada kalmadı diyebiliriz

keycom link=topic=61328.msg703703#msg703703 date=1361118146' Alıntı:
mevcut bayi karacabay, kampanya yapmış, 300 traktör varmış elinde 15-20 günde nerdeyse bitirdiler.şuan buralarda başka traktör satılmaz oldu..

Zaten yazın Çorlu fuarında da büyük bir kampanya yapmışlardı. Demekki bunun sebebiyle olmuş. Acaba satılan modeller hangileri? Kendi üretimi olan seriler benim kafama takıldı. Onların ileride parça durumu ne olacak acaba? Onlar şimdi üretimden kalkmış olmalı.

PLADAL link=topic=61328.msg703727#msg703727 date=1361119384' Alıntı:
Neden öyle dedin? Nh hakkında bizim bilmediğimiz ne var acaba ? Düşman başına vermeyecek kadar.
Cevremdeki Nh kullanicilarinin cogu traktörlerinden memnun degiller en yakin Nh kullanicisida dayimdi kendisinde td95 vardi 2004 te aldi 3 yil dayanabildi ve 2007 de satti.genel olarak yakitindan memnun degiller.

kiotici link=topic=61328.msg705536#msg705536 date=1361371887' Alıntı:
Cevremdeki Nh kullanicilarinin cogu traktörlerinden memnun degiller en yakin Nh kullanicisida dayimdi kendisinde td95 vardi 2004 te aldi 3 yil dayanabildi ve 2007 de satti.genel olarak yakitindan memnun degiller.
TT serisinde turbo intercoler yeni modellerin eskisinden %20 az yaktığını söylüyorlar. Deneyip göreceğiz bakalım.