Bizim durumlar --- ÜNAL Tarım

S.a İyi akşamlar.Bugün patates ektik.Ben John deere patates ekim makinası,şoför nh td85d ile patates ekim makinası,amcaoglum td75d ile patates taşımada.Amcamda Tümosan 82.80 ile patates taşımadaydı... ;) Bugün ve geçmiş günlerden kalan bir kaç fotoğrafları paylaşıyorum...

Bundan Sonraki fotoğraflar Bugün çekildi ... :)

Aynaya Dikkat :)

Bizim köylü Mf 285 ile gömülmüş bende Tümosan 82.80 ile çekmeye gittim... :)

Ynt: Bizim durumlar --- ÜNAL Tarım

emin kolay gelsin güzel paylaşım

jeepin yaptığı hızıda gözümüze gözümüze sokun yani .. :D

emin siz senede 2 3 bin dekar yer işliyonuz neden büyük makinalar kullanmıyonuzda bir manga adamla bu işi yapıyonuz masrafları kat kat artırıyonuz mesala büy-ük bi ekim ve söküm makinası patatesler içinde şöyle size yakışır bir tane vagon işinizi görmemzmi bu şekilde arızalar ile bile başa çıkamazsınız bunun yağ değişimi filtre değişimi derken masrafları 4 e beşe katlıyonuz sonrada zarar ettik diyonuz edersiniz tabi böyle olurmu bu iş

şerefli1 link=topic=61354.msg679715#msg679715 date=1357418872' Alıntı:
emin kolay gelsin güzel paylaşım

jeepin yaptığı hızıda gözümüze gözümüze sokun yani .. :D

emin siz senede 2 3 bin dekar yer işliyonuz neden büyük makinalar kullanmıyonuzda bir manga adamla bu işi yapıyonuz masrafları kat kat artırıyonuz mesala büy-ük bi ekim ve söküm makinası patatesler içinde şöyle size yakışır bir tane vagon işinizi görmemzmi bu şekilde arızalar ile bile başa çıkamazsınız bunun yağ değişimi filtre değişimi derken masrafları 4 e beşe katlıyonuz sonrada zarar ettik diyonuz edersiniz tabi böyle olurmu bu iş
ee kolaydı kardaşım buyuk makınar almak bu makınanın fıyatı 27bın euro bunu cekecek motor 100hp den buyuk 4.500kg dan yuksek kaldırma kapasıtesıne sahıp olması lazım artı bunu kullanacaksan onden rotvator arkası master bır motor ve bır o kadar para
Patates Ekim Makinası
buda sokme makınası fıyatını soylemıyım hele en dusuk modellerden
TECTRON 415
yanlış anlama emını tanımam etmemde bızde bu pıyasadayız durum hal nedır bılırız

manas link=topic=61354.msg679911#msg679911 date=1357456944' Alıntı:
ee kolaydı kardaşım buyuk makınar almak bu makınanın fıyatı 27bın euro bunu cekecek motor 100hp den buyuk 4.500kg dan yuksek kaldırma kapasıtesıne sahıp olması lazım artı bunu kullanacaksan onden rotvator arkası master bır motor ve bır o kadar para
Patates Ekim Makinası
buda sokme makınası fıyatını soylemıyım hele en dusuk modellerden
TECTRON 415
yanlış anlama emını tanımam etmemde bızde bu pıyasadayız durum hal nedır bılırız

abi onlar avrupa üretim olduğu için çok çok pahalı keşke yerli üretim de olsa ama yoktur olsada biz doğru düzgün bilmiyoz ama eminlerde bir sürü traktör var bir kaçını satsalar çok rahat alırlarda onlar bu işe çok sıcak bakmıyor

geçen güz pamuk hasatında mardinli mi neydi adam işci bulamaıyva 600 bin yuroya pamuk hasat makinası almıştı o hasat makinlarıda açok pahalı yapacak bişe yok çok adamdan pahalı makine daha iyidir