14 lük malzeme 12 lik çim alanı

Abiler 4/14 tahtalı ama çim alanı 4/12 olan pulluk yaptırtsam valtraya hem derin sürüp hem 4/12 çekebilirmiyim nasıl olur randıman alırmıyım ?? İsmail Tutmaz ile görüştüm 12lik çim alanına 14lük pulluk yaptırtçam yani :D

Ynt: 14 lük malzeme 12 lik çim alanı

İsmail Tutmaz ın 3 adet pulluğunu kullanan biri olarak senin traktörün o pulluğu çok rahat çekbilir
çok isabetli bir kara vermişsin kuşkusuz siparişini ver.

kardeşim gezdin gezdin doğru tercihi kendin buldun. sadece tutmaz tarımın değil, tuncay tarımın pullukları da güzel. akar tarım, nalbant tarım hepsinin malları birbirine benziyor. çok güzel çeviriyorlar toprağı.

GÜRKAN link=topic=61365.msg679798#msg679798 date=1357426009' Alıntı:
kardeşim gezdin gezdin doğru tercihi kendin buldun. sadece tutmaz tarımın değil, tuncay tarımın pullukları da güzel. akar tarım, nalbant tarım hepsinin malları birbirine benziyor. çok güzel çeviriyorlar toprağı.
Hem öğreniyorum hem burada paylaşıyorum bilmeyenler öğreniyo bilenler öğretiyo forumun amacı bu ama bana kalırsa doğru karar bu :)

GÜRKAN link=topic=61365.msg679798#msg679798 date=1357426009' Alıntı:

hepsi aynı değil
aralarından en iyisi tutmaz
gerciben necip tutmazın pulluğunu kullanıyorum ama ikiside aynı yapıyor ismail abiyle

İsmail tutmaz isabetli karar olabilir.. biz uzun zamandır necip tutmaz kullanıyoruz, zaten aynı gibi ürettiği pulluklar.. bizde 2 adet necip tutmaz var 2/16 ve 3/12, 1 adet de akar ziraat var 3/16.. Lakin akar ziraatınkini çektiremiyoruz gold ' a. Yer yer zorluyor iş seri olmuyor o sebepten satacağız.. Niyetimizde deneyip çok beğendiğimiz aydın pulluk 3/14 almak.. Tümosan 82/80 ve bizim 286 goldda denendi çok iyi gidiyor 2013 nadaslarında muhtemelen değiştireceğiz... Paraya kıyacak olursan git Hayraboluya Şalgamlılara istediğin gibi bir pulluk yaptır tak motoruna ömür boyu kullan... tahtaları ve okları çok kaliteli bir de kalın profil kullanılıyor zaten yapıları bile farklı.. toprağa düştüğünde verdikleri açı mükemmel sürüm sağlıyor motoru hiç tutmuyor. ancak dediğim gibi biraz pahalı.. ok-*-s