Patatesciler İsyanda

Ynt: Patatesciler İsyanda

Amin. Herşey çiftçinin aleyhine be kardeşim. Çiftçi kalkınamazsa ülke nasıl kalkınacak. Şu hidrojenle çalışan traktörler falan çıksa azcıkda olsa rahatlarız ama :)

Allah bize bunlari yasatanlarin belasini versin.. Hak bunlar bize.. Aziz Nesin ' kafasina kus sicinca piyango bileti alan bir milletin agzina sicanlara oy vermesinden baska bisey beklenemez' demis.. Cok dogruda demis.... Haydi ben gidiyom, yola devam.........

ancxx link=topic=61438.msg681119#msg681119 date=1357588907' Alıntı:
Amin. Herşey çiftçinin aleyhine be kardeşim. Çiftçi kalkınamazsa ülke nasıl kalkınacak. Şu hidrojenle çalışan traktörler falan çıksa azcıkda olsa rahatlarız ama :)
O traktörler suyla calissin bunlar sana kizilirmagin bulanik suyunu bile binparaya satarlar.....

abi walla eğer bu sezonde para etmezse cğu köy battı saten batmayan köylerde batar bizim komşu köyde 48 kişinin mi ne tutuklaması varmış köyün en zenginleri bir çuval una muhtaçmışlar Allah kimseyi bu duruma duşurmesin

MuRaT cAn link=topic=61438.msg681140#msg681140 date=1357590269' Alıntı:
abi walla eğer bu sezonde para etmezse cğu köy battı saten batmayan köylerde batar bizim komşu köyde 48 kişinin mi ne tutuklaması varmış köyün en zenginleri bir çuval una muhtaçmışlar Allah kimseyi bu duruma duşurmesin
Kimin umrundaki.. Mesela burda.. Konu traktör cekisi olaydi onlarca kisi bakiyo olurdu, iki günde yüzlerce yorum yazilirdi. Ama bak bu konuya.. Kimsenin umrunda degil gibi görünüyor. Baslik belli zaten.. Bizim patatesimiz yokki...

Bu yıl patates üreticileri ürünlerini satabilmek için kamyonları yükleyip bizim buralara kadar geldiler. Kırk kiloluk patates çuvalını 15 liradan verdiler. Satabilmek için acaba kaç km yol, kaç köy dolaşıp da kaç depo mazot yaktılar ve kaç gün sonra memleketlerine varabildiler? Konuştuğumuz üreticiler de oldu.Para kazanmaktan vazgeçerek, İşçi paralarını ve masraflarını çıkarabilme peşinde olduklarını anladım. Evlerinde ki işlerini güçlerini bırakarak,yolunu izini bilmediği buralara kadar gelip mallarını satmak zorunda kalan bu çiftçi arkadaşlarımız da bizlerden birileri. Gerçekten de durumlarına üzülmemek elde değil. Allah yardımcıları olsun. :(

üzücü bir durum .ama işin garip tarafıda ilimizin 3 millet vekilide aynı partininin .ve bu 3 milllet vekilini burada isyan edenlerden %95 i desdeklemiştir .buda sözün bittiği anlamına gelir.
git kardeşim meclise vekilin yanıa git .gidemiyorsan davet et gelsin görsünler halini.

Selamun aleykum hayırlı akşamlar degerli arkadaşlar...

Başlıga baktım bende birkaç satır yazayım dedim
az biraz okuyunca vaz geçmiştim
nedeni başlık patatesciler isyanda
yazılan mesajlar ise hükümet eleştirisi olmuş...

erdal600 link=topic=61438.msg681179#msg681179 date=1357591969' Alıntı:
NIgde lı patatescıler de bıraz abartıyor işi arkadaş sivasa gelıp kuyular acıp dag tasa patates ekıyorlar bırazda fazla oluyor oyle olunca:)
evet abi haklısın saten patatesin böyle olmasının bir nedenide bu diğer nedende şirketler çok abartılı ekim yapıyorlar onlarda çok etkiliyor
MUAKKAYA link=topic=61438.msg681227#msg681227 date=1357594201' Alıntı:
Selamun aleykum hayırlı akşamlar degerli arkadaşlar...

Başlıga baktım bende birkaç satır yazayım dedim
az biraz okuyunca vaz geçmiştim
nedeni başlık patatesciler isyanda
yazılan mesajlar ise hükümet eleştirisi olmuş...
abi isyanın nedeni hükümet ama :)