Tümosan almak istiyorum ama kararsızım

S.A. Arkadaşlar tümosan 8105 almak istiyorum ama nasıl bir makina, yakıtı nasıl, malzeme kalitesi nasıl, ikinci eli nasıl (çorum sungurlu bayi 75 bin tl istiyo) sizlerin oralardaki fiyatları nasıl yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Tümosan almak istiyorum ama kararsızım

tümosanlar çekiş olarak iyi diyolar ama begenmeyenlerde var ama malzeme kalitesi çok iyi degil gibi 8100 serileri birazdaha rahat ama konfor önemli degilse klasik serileri saglam makina bana göre fiyatlar ikinci elde düşüyor... new holland düşünmezmisin ikinci eli servisi filanda iyi ben çok memnunum new hollandan

haydarvurankaya link=topic=61460.msg681781#msg681781 date=1357664469' Alıntı:
New Hollandı da düşündüm ama mağlum çiftçinin kazancıda ortada ilk degerlendirdigimiz önce fiyatı sonda digerleri
hımm tabiki fiyatı önemli erkuntlarada güzel diyolar zf şanzımanlısına teknolojik olarakta baya iyiler forumda kullanan arkadaşlar memnunlar aşırı pahalıda degil bildigim kadarıyla bi bak derim kaç beygir gücünde düşünüyosun abi

haydarvurankaya link=topic=61460.msg681800#msg681800 date=1357666901' Alıntı:
erkuntuda düşündüm ama yanılmıyorsam 100 lük dü 93 bin tl demişti kırıkkale bayi yanlız e serisimi lüks serisimi dikkat etmedim (alıcı gözüyle sormamıştım)
sen yinede erkuntlarada bi bak newhollandada tümosanada hepsine bak incele fiya al hangisi kafana yatarsa onu al sonuçta 70 80 bin tl verecen az para degil iyi bi araştır sonuçta bi kere alınır ben new holland ve erkunt iyi derim

Arkadaş.Erkunt Düşünme Bizim Burada Çoğu Kişi Aldı Ve Şimdi Elden çıkartamıyorlar.yakıt çok.viteslerden sürekli arıza çıkartıyor.adamın traktörü 1000 saatte ön lastikler kabaklaşmış.bitmiş.bunuda araştırdık ve şanzuman ve motor uyuşmazlığından yapıyormuş.hiç kullanışlı değil.tümosana gelince herkez memnun.8105 aldık ve gayet memnunuz.kabin olsun.yakıt olsun.ilk başlarda rodaj döneminde yakıt yakıyor ama sonra gerkeçten yakıtı çok güzel düşüyor.herkte filan çekiş o biçim.çokta memnunuz şimdi 8105 ten.karar kendi kararınız ama düşünmeden alın derim.hazır fiyatlar şimdi uygunken.çünkü tümosan şimdilik patent parası ödemiyor devlete.yarın patetn parasınıda eklerlerse 100 liradan aşağıya olmaz traktör

eymirli06 link=topic=61460.msg682482#msg682482 date=1357745984' Alıntı:
Arkadaş.Erkunt Düşünme Bizim Burada Çoğu Kişi Aldı Ve Şimdi Elden çıkartamıyorlar.yakıt çok.viteslerden sürekli arıza çıkartıyor.adamın traktörü 1000 saatte ön lastikler kabaklaşmış.bitmiş.bunuda araştırdık ve şanzuman ve motor uyuşmazlığından yapıyormuş.hiç kullanışlı değil.tümosana gelince herkez memnun.8105 aldık ve gayet memnunuz.kabin olsun.yakıt olsun.ilk başlarda rodaj döneminde yakıt yakıyor ama sonra gerkeçten yakıtı çok güzel düşüyor.herkte filan çekiş o biçim.çokta memnunuz şimdi 8105 ten.karar kendi kararınız ama düşünmeden alın derim.hazır fiyatlar şimdi uygunken.çünkü tümosan şimdilik patent parası ödemiyor devlete.yarın patetn parasınıda eklerlerse 100 liradan aşağıya olmaz traktör

Tümosan 60-60 kullandınız mı hiç? Yada çevrenizde kullanan var mı? Nasıl traktör bilgi almak açısından.

eymirli06 link=topic=61460.msg682482#msg682482 date=1357745984' Alıntı:

Sen neyin uyumsuzlugundan bahsediyosun?
ZF-Perkins ikilisini kullanan o kadar çok avrupa marka var ki..
Sonra patent parası ödemiyomuş filan inanmayın böyle şeylere.Ucuz olmasının sebebi sade bir traktör olması.

O kadar Avrupa Traktörlerde Var Ozaman Niye Bu Sorunlar Erkuntta Çıkıyor.Bi Uyuşmazlık Olduğunu Erkunttun Servisi diyor Bana.googleye Tümosan 8105 yaz Çıkan Resimlerde ki Adamlara Bak Bakalım.UCuz Olmasının Sebesi normal Traktör Olması Diyorsunuz.Erkunt İle Aralarında Pek Bi Fark Yok.Ama Erkunttan Çok Çok Üstün.Servis Gereksinimi Yok.Çünkü Arıza Derdi Yok

Düğer Traktörlerde Aynı Motor Ve Şanzumanı Kullanabilir.hiç Yoktan Erkunta Göre Arıza Derdi Yok.İşte Erkutta O sorun Var.Uyuşmazlık Var.staların Çoğu Böyle Diyor.Ben Sadece Bilgilendirme Amaçlı Burada Yazıyorum.Para Kolay Kazanılmıyor Sonuçta.Mozot 4 lirayı Geçmiş.Gübre 55 70 lira.Biçimde Dönüm Başına 12 15 lira Vererek Para Kazanmak Zor.Bi Yere Para Bağlıyorsunuz Madem.Size ++Larını getirsin.

ENES4422 link=topic=61460.msg682501#msg682501 date=1357746564' Alıntı:
Tümosan 60-60 kullandınız mı hiç? Yada çevrenizde kullanan var mı? Nasıl traktör bilgi almak açısından.
Bizim Bu Taraftaki Topraklar Sert Toprak Olduğu İçin Tümosan Markası Olarak 8095 8195 Gibi Markalar tercih Ediliyor.Şimdi Ne Söylesem Yalan Olur.Yardımcı Olamadığım İçin Kusura Bakmayın.

wood link=topic=61460.msg682719#msg682719 date=1357760857' Alıntı:
Sen neyin uyumsuzlugundan bahsediyosun?
ZF-Perkins ikilisini kullanan o kadar çok avrupa marka var ki..
Sonra patent parası ödemiyomuş filan inanmayın böyle şeylere.Ucuz olmasının sebebi sade bir traktör olması.

iyi hoşda erkuntun hilo dan başka ne özelliği var yada td 110 un şhutlesinden başka tümosanı bu kadar küçümsemeyin daha düne kadar bindiğiniz 54 c 55-46 60-56 55-56 ların motorlarının çoğu tümosan bi şuhutle 25 binmi ediyo yada bi hilo ıh-*-s anlş-*s

kardeş ne tümosan ne erkut nevhollatan şaşma bnde ikiside var tümosan hitroliden sorun ve balataları desen bi sene olmadan gidiyor. erkut tesen tümosana bakalak birazdaha iyi ama onlardada sorun cıkıyor. sen dediğim gibi kesinlile nevhollat yada birde kubotayı düşün derim...