işbora traktör

işbora traktör aldım 20 dönüm arazim var bu işte yeniyim arka lastik ebatı 12 28 2li pulluklar sürdüm tarlayı traktör cok zorlandı. cok iyi bi traktör deil biliorum ama 2li pulluklada zorlanması saçma deil mi bişeyi yanlış yapıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

Ynt: işbora traktör

öncelikle hayırlı olsun. 2li kaçlı pulluk, kaç ile sürüm yaptınız :S eğer motoru bitik bir işbora ise zorlanabilir. ama 2 li pulluğu çekemicek kadarda olmaz.

zannedersem 12li pulluk motoru rektefiye yaptırdım cıkar cıkmaz pulluga koştum acaba ondan mı ? işi bilen birine pullugu ayarlattım topraga tam batırdıgımda traktör patanaja başlıyo lastikler cok iyi deil ama patanaj cekmese bu sefer istop edecekmiş gibime gelio

işboranın vites şeması

[size=10pt]3 1 2 1

4 2 R 3
[/size]

şeklindedir.

bizim işbora pulluk ayarı yapılmadan çünkü sağ kol çamurdan tıkanmış yıllardır kullanmaa kullanmaya ayarsız olduğu için 3-11 pulluk ile soldaki vites 3 sağdaki ise 1 de iken rahat çekiyor. o pulluğu en azından 3-2 ile çekmesi lazım.

erdinç54 link=topic=61468.msg682223#msg682223 date=1357709264' Alıntı:
verdiğin bigiler için teşekkur ederim ozaman benım lasikleri degişmem gerek :) lastikten kaynaklanıo ozaman
lastikler bitikse zaten değişmesi gerekli aksi halde zaten 1.5 ton motor çimende bile pati yapar :) ama rektefeden yeni çıkmanıda biaz etkisi olur. biraz kendini yağlasın yani motor düzene bi otursun daha iyi olur.Düzgün yapmamış olabilir. bizimki rektefeden çıktı eve giderken kitledi kendini meğer içinde parça unutmuş. :) pek düzgün yapamadı ama yinede işimizi çok rahat görüyor.

aslında senı yakalamısken bi kaç soru daha sormak istiyorum sakıncası yoksa :) birde traktörün önünde 2 tane orjınal agırlıgı olmasına ramen dönüşlerde hele durup döndügünde boş traktör ön kaldırıo atıyorum sola dönmesı lazımken direk gidio bunun sebebi ne aslında foto paylasımı bilmiorum fotorafları var traktörün

erdinç54 link=topic=61468.msg682437#msg682437 date=1357739961' Alıntı:
aslında senı yakalamısken bi kaç soru daha sormak istiyorum sakıncası yoksa :) birde traktörün önünde 2 tane orjınal agırlıgı olmasına ramen dönüşlerde hele durup döndügünde boş traktör ön kaldırıo atıyorum sola dönmesı lazımken direk gidio bunun sebebi ne aslında foto paylasımı bilmiorum fotorafları var traktörün
fotoğraflarınızı imageshack gibi fotoğraf yükleme ve paylaşma gibi bir siteye üye olup direk linkini kopyalayıp önizleme ekranındaki ' :) ' simgesinin hemen üzerindeki monolisa simgeli yere tıklayıp linki onun tam ortasına yapıştırdığınızda fotoğraf yüklenecektir.

ağırlık meselesine gelince işbora zaten hafif bir traktör. ama boş traktörle dönmücek kadarda değil. :S boş traktörün ön kaldırması gibi bi durum çok zor :) anca seri vitesle baya bi gaz verip ani çekmeniz lazım debriyajı. :) sonuçta hafif traktör ama biz gayet memnunuz bizim işimize yetiyorda artıyor bile. yakıt yok ve bizim işimizde fıatlardan daha pratik :)

selamün aleyküm arkadaşlar yeni işbora sd4000a süper 4x4 büyük karter 4 manifolt bir traktör aldık motoru bitik bunlara mf 135-148-240 motorları ve fiat motorları takılabiliyormuş ben de mf 148 08 gövdeli bi tane buldum taktırmak istiyom nasıl olur acaba

jasadar42 link=topic=61468.msg822095#msg822095 date=1388918561' Alıntı:
selamün aleyküm arkadaşlar yeni işbora sd4000a süper 4x4 büyük karter 4 manifolt bir traktör aldık motoru bitik bunlara mf 135-148-240 motorları ve fiat motorları takılabiliyormuş ben de mf 148 08 gövdeli bi tane buldum taktırmak istiyom nasıl olur acaba

işbora şanzıman ı bu kadar kısamı arkadaşlar yoksa kesmişler mi

Aslı şu.Marka: IHI-schbaura.Japon malı traktör. Özal ' lı yıllarda (83 sonrası) Burtrak isimli şirket Burdur ' da traktör fabrikası kurdu ve ihi schbaura ları üretti.Gel zaman git zaman fabrika kapandı.Fabrika kapandı ama halk dilindeki işbora markası söylendiği şekliyle traktöre marka oldu ve orjinal etiketlerde üretilmediği için boyanan traktörlerin üzerine marka olarak İŞBORA yazılmaya başlandı (yukardaki resimlerde olduğu gibi).
Bu konuyu açan kişi forumu terk edeli 8 ay olmuş ama madem konuyu hortlatmışlar bende bunları karalayım dedim.

Göktürk- link=topic=61468.msg822807#msg822807 date=1389037509' Alıntı:
Aslı şu.Marka: IHI-schbaura.Japon malı traktör. Özal ' lı yıllarda (83 sonrası) Burtrak isimli şirket Burdur ' da traktör fabrikası kurdu ve ihi schbaura ları üretti.Gel zaman git zaman fabrika kapandı.Fabrika kapandı ama halk dilindeki işbora markası söylendiği şekliyle traktöre marka oldu ve orjinal etiketlerde üretilmediği için boyanan traktörlerin üzerine marka olarak İŞBORA yazılmaya başlandı (yukardaki resimlerde olduğu gibi).
Bu konuyu açan kişi forumu terk edeli 8 ay olmuş ama madem konuyu hortlatmışlar bende bunları karalayım dedim.

Teşekkürler, aynen....

İlawe etmek gerekirse....

IHI Japonya ' yı sırtlayan en büyük 10 grupdan biridir....

Uluslararası alanda jet motorları, gemi, uzay teknolojileri, çelik köprü, ve çesitli ağır sanayi dallarına yönelik makina imalatında faaliyet gösteren Japon firması. 1853 yılında Tokyo ' da kurulmuştur.

Bilin bakalım en büyük eserlerinden bi kaçı nerede hangi ülkededir?

İstanbul ' da Haliç Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ' nün imalat ve montajını gerçekleştirmiştir...

Bildiğiniz ISUZU grup bu şirketden doğmuştur...

Burdurda ki burtrak fabrikasında üretilen ve fabrikanın elinde kalan sıfır traktörlerin hurdaya verdiği haberlere konu olmuştıu,Şimdi ise new hollandt 480 ve diğer bazı modellerinde shibaura motor kullanıyıo.

zamanına gore uzay aracı gıbı motor yapmıslar. O zaman fergusonda takvıye gerı serı gerı varken, onda levye ve bucuk tarzı kullanılabılecek bır vıtes sıstemı var. Kolay kolay patınaj yapmaz. En sevdıgım tarafı ıse pompaları. Her deponun ıcıne 1 lıtre su karıstır yakar.

Ama gel gelelım hıc gelemez sıkıstırmaya. Hemen elıne verır kapagı. Sımdılerde burdan bırı 260 gold, 480 fıat, 135 mf motorrları takıyo ama ılla uyduruk kalıyor. volant dan sonrası uymuyor genelde. Ama yınede burda capa yada su basanlar cok kullanıyor