Gümrük Muhafaza :)

Ynt: Gümrük Muhafaza :)

Kpss den en az 70 almak gerek. Boy 1.72 den uzun olacak. İşletme iktisat falan gibi 4 yıllık üni den mezun olacan. 30 yaşından kuçuk olacan. Sonra sözlu mulakattnda 70 alınca olunur gibi. Mulakatta torpılın yoksa adamlar ğenelkültürde sorar cumhur başkanının görevleri falan filan. Torpılın varsa eğer anan baban ne is yapar nerelısın neden bu mesleği sectın diye sorar sonra çıkar gıdersın :)
Calısırkende 1 gün çalışıyorsun 1 veya 2 gün izin yanı yatıyorsun :) çok güzel bı meslek.

o kadar kolay değil aslında ama sana bi noktada katılıyorum gerçekten torpil işi çok önemli. ben İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ ni kazandım bu sene yazılı sınavlarındanda hep dereceye girerek geçtim lakin mülakatta elenmişim. taa ki 21 gün sonra öğrenebiliyosun :( yazılı sınavlarda 27. gelmişim yerime 143. istanbul valisinin yiğeni mi nesiyse işte onu aldılar. şimdi sorarım size hak neresinde adalet neresinde. Avrupalı araştırmacılardan birisinin de söylediği gibi DÜNYANIN EN BÜYÜK ADALET SARAYI ŞU AN TÜRKİYEDE . PEKİ ADALET NERESİNDE ???

Arkadşalar hepinize çok teşekkür ediyorum çok sağolun :)
ademin link=topic=61469.msg682106#msg682106 date=1357686060' Alıntı:
Hayırlı olsun. İlk asamadsa 2.500 tl aylık veriyorlarmiş cumartesi pazar tatil. Gecensene 2 arkadaşım girdi anlat anlat bıtıremiyorlar rahatlıklarını. Bu senede 2 arkadaşım daha girdi ikiside Hatay cılvegözü ne gidecek.
Maaşı çok güzel bir iş. Zorunlu görevi bitirince serbest bölgeye tayin ıstersın sonra yatış başlasın :)
bence yanılıyorsunuz dedğinizle alakası yok şuan ağrı gürbulaktayım 24-24 nöbet usuülü ile çalışıyoruz yani 24 saat çalışıp 24 saat istirahat ediyrz ki 24 saatin belki 14-15 saatini dışarda -15 20 dercede tırlarda kaçak mazot sigara vs aramakla geçiriyoruz sürekli ayaktayız nerdeki ti kopuk kaçakçı vs hesi bizim muatabımız özellikle doğubeyazıt halkından kaçakçılığı meslek edinenler var sürekli onlar tarafından tehdit ediliyoruz tırların dorsesine saklanıp irana geçmek isteyen mi dersiniz yksa nizamiyeden gümrük sahasına girip iran tarafından bu tarafa ayarladığı adamlara sigara attıran mı dersiniz yani her türlü çapulcu hburda bir ikincisi zorunlu görevden sonra tayin hakkımız yok rotasyona tabiyiz yani 4-5 senede bir tayinimz çıkıyor devlet baba nerrye gönderirse maşş konusuna gelince maaşımız 2500 dğil 2750 hatta bazı gümrüklerde 3000 3500 ü buluyor ama bana sorarsanız yaptığımız işe göre az bir para
Mazot konusuna gelincede arkadaşlar günlük tır ve araç girşinde toplam 700 800 litre iran mazotu veya benzini yakalıyoruz ki iranın mazotu çok kaliteli ve litresi 50 krş :D adam lada marka arabanın tampıonundan tutun direksiyonun altına falan 25-30 tane pet şişelerle mazot zulalamış.. yakaladığımız mazot+benzinlerin bir kısmı gümrük çalışanlarının arabalarına koyuluyor geriside imha ediliyor hatta dün gece 50 karton sigara lm ydi galiba ve bir varil mazot yakarak ısındık :D

ahmetornek link=topic=61469.msg685769#msg685769 date=1358163891' Alıntı:
Arkadşalar hepinize çok teşekkür ediyorum çok sağolun :) bence yanılıyorsunuz dedğinizle alakası yok şuan ağrı gürbulaktayım 24-24 nöbet usuülü ile çalışıyoruz yani 24 saat çalışıp 24 saat istirahat ediyrz ki 24 saatin belki 14-15 saatini dışarda -15 20 dercede tırlarda kaçak mazot sigara vs aramakla geçiriyoruz sürekli ayaktayız nerdeki ti kopuk kaçakçı vs hesi bizim muatabımız özellikle doğubeyazıt halkından kaçakçılığı meslek edinenler var sürekli onlar tarafından tehdit ediliyoruz tırların dorsesine saklanıp irana geçmek isteyen mi dersiniz yksa nizamiyeden gümrük sahasına girip iran tarafından bu tarafa ayarladığı adamlara sigara attıran mı dersiniz yani her türlü çapulcu hburda bir ikincisi zorunlu görevden sonra tayin hakkımız yok rotasyona tabiyiz yani 4-5 senede bir tayinimz çıkıyor devlet baba nerrye gönderirse maşş konusuna gelince maaşımız 2500 dğil 2750 hatta bazı gümrüklerde 3000 3500 ü buluyor ama bana sorarsanız yaptığımız işe göre az bir para
Mazot konusuna gelincede arkadaşlar günlük tır ve araç girşinde toplam 700 800 litre iran mazotu veya benzini yakalıyoruz ki iranın mazotu çok kaliteli ve litresi 50 krş :D adam lada marka arabanın tampıonundan tutun direksiyonun altına falan 25-30 tane pet şişelerle mazot zulalamış.. yakaladığımız mazot+benzinlerin bir kısmı gümrük çalışanlarının arabalarına koyuluyor geriside imha ediliyor hatta dün gece 50 karton sigara lm ydi galiba ve bir varil mazot yakarak ısındık :D
allah kolaylık versin sınırda olamın zorluğu.ama keşke yakalanan kaçak mazotlar ülke ekonemisine kazandırılsa .

tümosan 8095 link=topic=61469.msg685783#msg685783 date=1358164539' Alıntı:
allah kolaylık versin sınırda olamın zorluğu.ama keşke yakalanan kaçak mazotlar ülke ekonemisine kazandırılsa .
bencede ülke ekonomisine kazandırılmalı birde burda gümrüğün binaları otel misafir hane falan hep mazotla çalışan kaloriferle ısınıyor

ahmetornek link=topic=61469.msg685788#msg685788 date=1358164727' Alıntı:
bencede ülke ekonomisine kazandırılmalı birde burda gümrüğün binaları otel misafir hane falan hep mazotla çalışan kaloriferle ısınıyor
valla ne desek ne yazsak boş ahmet bey düzen nasıl tuttuysa öyle devam eder .
tekrar hayırlı olsun allah kolaylık versin.

2750 daha ne kardeş :) 1 çalış 1 ıstrahat oh. Ama bı sızın orda zordur. Lımanlardakıler ve serbest bölgeler rahat. Geçen bizim eleman cop la hatay da muhaliflere dalmış sop-*-sa

Herkes işe başlamadan yatış peşinde. Toplumun geneli böyle. En büyük problemimiz bu, Dünyanın en kolay en rahat işi olsa bile bir süre sonra sıkmaya başlar. Önemli olan bir işi hakkıyla yapabilmek.

ademin link=topic=61469.msg685801#msg685801 date=1358165452' Alıntı:
2750 daha ne kardeş :) 1 çalış 1 ıstrahat oh. Ama bı sızın orda zordur. Lımanlardakıler ve serbest bölgeler rahat. Geçen bizim eleman cop la hatay da muhaliflere dalmış sop-*-sa
insan kendi evinde 24 saat duramazken biz 24 sat nöbet tutuyoruz insan haklarına bile aykırı bir durum insan ca çalışma şlartları yok aynı gümrükte polislerde çalışıyor ama 12 saat çalışıyor hemde kulübede veya yolcu salonunda hemen hemen aynı maaş
stulu link=topic=61469.msg685804#msg685804 date=1358165753' Alıntı:
Herkes işe başlamadan yatış peşinde. Toplumun geneli böyle. En büyük problemimiz bu, Dünyanın en kolay en rahat işi olsa bile bir süre sonra sıkmaya başlar. Önemli olan bir işi hakkıyla yapabilmek.
ben bu lafı üstüme alınıyorum ben yatış peşinde değilim yatış peşinde olsamda burda olmazdım ....eğer -20 derecede gece ülkeye kaçak mazot sokup ekonomimize zarar verenleri engellemek için çaba sarf etmek tırların altına girip mazot aramak iranlılarla tartışmak yöre halkı tarafıundan tehdit edilmek yatmaksa ben size bişey diyemiyorum !!!!!!!!

ahmetornek link=topic=61469.msg685813#msg685813 date=1358166697' Alıntı:
insan kendi evinde 24 saat duramazken biz 24 sat nöbet tutuyoruz insan haklarına bile aykırı bir durum insan ca çalışma şlartları yok aynı gümrükte polislerde çalışıyor ama 12 saat çalışıyor hemde kulübede veya yolcu salonunda hemen hemen aynı maaş ben bu lafı üstüme alınıyorum ben yatış peşinde değilim yatış peşinde olsamda burda olmazdım ....eğer -20 derecede gece ülkeye kaçak mazot sokup ekonomimize zarar verenleri engellemek için çaba sarf etmek tırların altına girip mazot aramak iranlılarla tartışmak yöre halkı tarafıundan tehdit edilmek yatmaksa ben size bişey diyemiyorum !!!!!!!!

Ben o sözü sizin içinsöylemedim. Konuyu baştan takip ederseniz, işe başlamadan nerde kolay yerde işe başlarım, nerde kaytarırım ve hesapları yapanalar için söyledim.