5085M JOHN DEERE Vites karmaşası , PRO JD ciler bir bakın lütfen.

Ynt: 5085M JOHN DEERE Vites karmaşası , PRO JD ciler bir bakın lütfen.

Benim amca 5625 e satıp 5085 m aldi 5625 setil arıza si yaptı 2011 model traktor onu verdi 5085 m aldi bunu çok beğeniyor hatta yolda 48 km hız yaptığını söyledi amcaoğlu cekiside iyi dedi

vale link=topic=61472.msg682057#msg682057 date=1357683917' Alıntı:
arkadaşım seni çok iyi anlıyorum ...jd yi kötülemek gibi bir maksadım yok , ama sadece bu modellerde bir sıkıntı var ..burada iki kişi aldı daha 100 saat kullamamdan sattılar aynı şikayetler onlardada var ve hidrolikte
hıdrolıgın kaldırma kapasıtesı harıcınde sıkıntı duymadım ama baska arkadaslarda sıkıntı varsa bılmem

Hataliyim link=topic=61472.msg682023#msg682023 date=1357682067' Alıntı:
İsteyen övsün ben bolbol sövüyorum.. Bunu söylemek istemezdim fakat meraklısıysanız videosunuda çekiyim hertürlü ekipmanla 1 yıl boyunca.. Görün rezilligi.. Bu traktörü satıp 110 a 90 1996 model traktöre para veresim var hiç yoktan traktör almış olurum. göstermelik ucube deyil.. Birde traktörü yeni almış olanları bilmemde traktörlerde genel bir özürlülük varmış bizimkide o özürlülüğe takıldı sanayiye daha 1 yıl oldu damladı servis bu modellerde var bu problem demezmi.. Daha 1. yılında böyle servisin kapısını çaldırıyorsa bu traktör bana garantisi bittimi kim bilir kaça patlar masraf...
nasıl bi motomuş valla merak ettim :S yakın zamanda video çekmeniz mümkünse çekip siteye atabilirmisiniz ???

arkadaşım sen alırken araştırdınmı traktörü..nerde üretiliyon..şanzıman seçenekleri nasıl..şaşelimi..hidroliğin kapasitesi ne???haa bi de ALMAN deyince orda durcan..madem john deere alacaktın piyasayı iyice arastırcaktın..maddi durumunuz nasıl bilememde ya bi R serisi yada 6030 serisi bi traktör bakacaktın..

ben alt devirlerde bayılmadan sıkıntı cekiyodum servise gitti kontroller yapıldı pompa ayarlandı şimdi bi sorunum yok

senin motorda pompa ayarlanmış ama kim ayarlamış araştır sordur herkes yaptığı işin hakkını veremez

sonra sesini dinle ince ses varsa intercool kaçak olabilir

turboda yağ kaçağı varmı dıştan bak plastık ortumu kelepcesini sokup bak

en son enjektörler kalıyo onuda servise baktır
yada hepsiini götür servise baktır
servisi beğenmiyosan başka bölgenin servisine götür
ama senin motorda sorun olduğunu düşünüyorum
bende çekiş sorunu yaşadım ama senin dediğin kadar değil

not 95 hp traktör 15 li kaz ayağını 15-17 km hızla gidiyor demişin bu nasıl bi işciliktir hidrolikler düzgün çalışmaz o hızlarda yere tutmayan takımı sürükler arkası sıra toprak cıkaryo sanırsın hızdan dolayı cıkardığı toprak cok görünür

ARkadaşlar traktörü dün denedim 4lü dönerli 970 kg lik pulluğu kaldıramıyor kaldırması 10 saniye sürüyor indirmeye geldimi gökten düşer gibi.. Sözde servisten yeni geldi pompası değişti 105 lik pompa taktılar yalanın bini bin para başka şehirdeki servise göndereceğim traktör tambir özürlü mal bu.. Kim bakarsa baksın bu şanzumanla zaten iş görülmüyor. 9 lu çizel çekiyoruz çizeli tam bırak A nın 1 iyle gideceksin kaplumbağa geçer oda giderse... Birisi yazmış 15- 17km hızla zaten bişeye yaramaz diye zaten sırf denemeye yaptık.. JD 25 gaz vereceksinki B ninbilmem kaçıyla yetişsin diğer traktöreki diğer traktörde daha büyük kazayağı takılı.. Bir üst vitese taktığında zaten STOP ediyor otomatik.. İsteyen istediğini desin bu traktör tambin enkaz.. Ha motoruna lafım yok motor 10 numara konforda öyle fakat işe geldikmi vitesler tambir faciya arka kaldırma tambir faciya.. Cizelde goblide çok iyi gördüm tek problem Hİ- LO olmayışı yarım vites olsa birde arka kaldırmada problem olmasa lafım olmaz traktöre fakat viteslerin dengesiz oluşu fazla gazlı gitmenize ve 4 litreyi geçen yakıt yakışına sebeb oluyor...

16 inç 5 li profil şase pulluğu kaldırdı tarlada kullanmadım onun hakkı değil
3 metre dolu mibzer ile dans eden motor

servisle ilgili problemin
şanzımana bu kadar takılma çünkü vites hızları sıralı olarak büyüyor vites araları uzun değil en cok 1 vites aşağı düşersin 1 km yavas demek
hi-low da kurtarmaya bilir
motor çekiş sorununu halletmen lazım bu arada 5105 commonrail onun pompası olmaz

Hataliyim link=topic=61472.msg683065#msg683065 date=1357812474' Alıntı:
ARkadaşlar traktörü dün denedim 4lü dönerli 970 kg lik pulluğu kaldıramıyor kaldırması 10 saniye sürüyor indirmeye geldimi gökten düşer gibi.. Sözde servisten yeni geldi pompası değişti 105 lik pompa taktılar yalanın bini bin para başka şehirdeki servise göndereceğim traktör tambir özürlü mal bu.. Kim bakarsa baksın bu şanzumanla zaten iş görülmüyor. 9 lu çizel çekiyoruz çizeli tam bırak A nın 1 iyle gideceksin kaplumbağa geçer oda giderse... Birisi yazmış 15- 17km hızla zaten bişeye yaramaz diye zaten sırf denemeye yaptık.. JD 25 gaz vereceksinki B ninbilmem kaçıyla yetişsin diğer traktöreki diğer traktörde daha büyük kazayağı takılı.. Bir üst vitese taktığında zaten STOP ediyor otomatik.. İsteyen istediğini desin bu traktör tambin enkaz.. Ha motoruna lafım yok motor 10 numara konforda öyle fakat işe geldikmi vitesler tambir faciya arka kaldırma tambir faciya.. Cizelde goblide çok iyi gördüm tek problem Hİ- LO olmayışı yarım vites olsa birde arka kaldırmada problem olmasa lafım olmaz traktöre fakat viteslerin dengesiz oluşu fazla gazlı gitmenize ve 4 litreyi geçen yakıt yakışına sebeb oluyor...
sen gozden cıkardın ne kadar ıstıyorsun duyayım bır

hasanfuat link=topic=61472.msg683131#msg683131 date=1357816650' Alıntı:
16 inç 5 li profil şase pulluğu kaldırdı tarlada kullanmadım onun hakkı değil
3 metre dolu mibzer ile dans eden motor

servisle ilgili problemin
şanzımana bu kadar takılma çünkü vites hızları sıralı olarak büyüyor vites araları uzun değil en cok 1 vites aşağı düşersin 1 km yavas demek
hi-low da kurtarmaya bilir
motor çekiş sorununu halletmen lazım bu arada 5105 commonrail onun pompası olmaz

105 in pompayı taktık diyordular anlamadım nasıl olmuyor... Birde yağıda değiştirmemiş herhalde aynı yağla gitti geldi diye düşünüyorum çubuğun dibi siyah.. Eski yağ gibi ...

768 link=topic=61472.msg683183#msg683183 date=1357822458' Alıntı:
Hatalı kardeşim, traktörü alırken bir hataya düştüğünüz belli, ikinci bir hatayı da satarak yapmasaydınız... noo-*-s

Alırken hata yapmışım orası kesinde servise gitsin gelsin bidaha bakalım ne olacak.

9 lu kazayagını cekemıyorsa kalıbına yazık o motorun ya 9luyu 60-70hp motorlar rahat cekıyor biz 60-56ya11li 70lik erkunta 13lü takıyoruz..kesın o motorda bır sorun vardır bence 9lunun ona sınek vızıltısı gelmesi lazım...

coyote26 link=topic=61472.msg683210#msg683210 date=1357824625' Alıntı:
9 lu kazayagını cekemıyorsa kalıbına yazık o motorun ya 9luyu 60-70hp motorlar rahat cekıyor biz 60-56ya11li 70lik erkunta 13lü takıyoruz..kesın o motorda bır sorun vardır bence 9lunun ona sınek vızıltısı gelmesi lazım...

Çekmesine çekiyor fakat bir üst vitese attığında pat istop ediyor motor kalkışta boğuluyor ve saniyesinde istop. Çektiği viteste ise yavaş kalıyor. Gobli de de aynı problem geçerli yanılmıyorsam b nin 2 siyle iyi gidiyor b nin 3 üne taktığında istop ediyordu yada b nin 1 iyle iyi gidiyor 2 e taktığında istop ediyordu. iyi gittiği vitesten devir 24 lerdeyken debriyaj a basıp 2. e çektiginde zarla zorla duman atarak gidiyor sonra düzeliyor ama 2de kalkmıyor direk istop... Bir zorlayım şöyle bile demiyor pof istop puf istop... Sırf şamata olsun diye şeytan diyor 70 lik bir motora bağla.. Bu motorun istop etmesi hepten krize sokuyor adamı.. Az bir asılıyım yok pat istop... Vitesi keyfine göre ayarlıycaksınız yoksa azbi zorlayımda demiyor direk istop.. Motoru, konforu 10 numara fakat bu şanzuman rezilligi var ortada sanki... Yeni modellerde hi- lo koymuşlar vitese... Keşke ayrı olarak satsalarda taktırsak...

Hataliyim link=topic=61472.msg683250#msg683250 date=1357828261' Alıntı:
Çekmesine çekiyor fakat bir üst vitese attığında pat istop ediyor motor kalkışta boğuluyor ve saniyesinde istop. Çektiği viteste ise yavaş kalıyor. Gobli de de aynı problem geçerli yanılmıyorsam b nin 2 siyle iyi gidiyor b nin 3 üne taktığında istop ediyordu yada b nin 1 iyle iyi gidiyor 2 e taktığında istop ediyordu. iyi gittiği vitesten devir 24 lerdeyken debriyaj a basıp 2. e çektiginde zarla zorla duman atarak gidiyor sonra düzeliyor ama 2de kalkmıyor direk istop... Bir zorlayım şöyle bile demiyor pof istop puf istop... Sırf şamata olsun diye şeytan diyor 70 lik bir motora bağla.. Bu motorun istop etmesi hepten krize sokuyor adamı.. Az bir asılıyım yok pat istop... Vitesi keyfine göre ayarlıycaksınız yoksa azbi zorlayımda demiyor direk istop.. Motoru, konforu 10 numara fakat bu şanzuman rezilligi var ortada sanki... Yeni modellerde hi- lo koymuşlar vitese... Keşke ayrı olarak satsalarda taktırsak...
valla hocam sen makinayı yerden yere vurdunda bende kullanıyorum ben aldım 1 ay içerisinde 4 tane daha alındı bizim köyde hadi ben makina benim diye övüyomda milletde salak degil degil demi gidip alıyo sen su sendeki JD nin bi tarlada videosunu koyda bizde bi görelim yaw nası cekiyomuş

aganınoglu link=topic=61472.msg683253#msg683253 date=1357828883' Alıntı:
valla hocam sen makinayı yerden yere vurdunda bende kullanıyorum ben aldım 1 ay içerisinde 4 tane daha alındı bizim köyde hadi ben makina benim diye övüyomda milletde salak degil degil demi gidip alıyo sen su sendeki JD nin bi tarlada videosunu koyda bizde bi görelim yaw nası cekiyomuş

Merak etme koyacağım bu yıl içersinde helebi sezon açılsın.. Modelden modele farklılık olabiliyor bilmiyorum sizin modeller nedir..