humık asıt kullanan arkadasların dıkkatıne

arkadaslar 250 dekar aycıcegı yerı hazırladım fakat ekımden once topraga humık asıt kullanmak ıstıyorum.kullanan yada bılgısı olan arkadaslar bılgı ve onerılerını kullanmıs oldugunuz urun markasıyla paylasırsanız sevınırım

Ynt: humık asıt kullanan arkadasların dıkkatıne

Gübretaşın granül gübre şeklinde olanını almayı düşünüyordum tam olark gübretaşmı hatırlamıyorum çuvalını 55 e satmışlar fiyatı yüksek geldi normalde yapraktan hümik,fulvik asit uygulaması yapıyoruz.

Ben bugdaylar icin kullandim bu yil aycicegi icin de kullanacam.fakat toz humik asit kullandim daha uzun omurlu siviya gore %80 humik asit var benim kullandigimda .umarim bu konuda techubeli arkadaslar vardir.

Ben de dekara 1kg gelecek şekilde ilaçlama makinası ile ekimden yaklaşık 20 gün önce tabana kullanıyorum. Ancak ayçiçeklerde sıra arsı 70 cm olduğu için tohum kaplama yapmak maliyet fayda açısından daha avantajlı olabilir diye düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye edeceğim şey toz olanlarını kullanmanız

ben kütahya kimyanın hümik asidini kullandım ve akabinde yosun içerikli organik takviyeli bir karemol diye bir ürün kullandım ziraatçı arkadaşıma da sordum 2-3 senede bir yaparsan yararlı ama sürekli tatbik etmek yanlış olacağını söyledi.Aynı zamanda arkadaşım ürün için en iyi besin takviyesinin toprak altı ve üstü bildiğimiz gübreler olduğunu söyledi yeterki bilinçli uygulayalım ayrıca öyle sıvı gübreler abartıldığı kadar ahım şahım değil yalanmış.Zaten bende denemiştim gözle görür elle tutar bir faydasını hissetmedim.Bilmem sorunuza cevap sunabildim mi ?

Fakat herdağim bereketli bir yıl geçirirsiniz inşallah.

Toprağa Ekimden 1 Yıl Önce Hayvan Gübresi Karıştırıp, Daha Sonra Hümik Asit Kullanmak Daha Yararlı Olur... İmkanlarımız Dahilinde Yapıyoruz Bunu, Ama Hacı Mehmet Abi ' ninki Kadar Olmuyo :)

Hümik Asiti Ben Genelde Sulama Yaparken Atıyorum...
Toz Olan Daha Faydalıdır Tabiki...