285s 4x4 acil

s.a arkadaşlar massey 285s 4x4 almayı düşünüyorum sulu 360 dönüm tarla için 70cm aralıgında mısır ekiyoruz hem ekim yapacak capa vs işlerde nasıl olur ince lastik takıldımı herhalde tek cekerler gibi 140cm düşüyormu bu makina kronik arızaları nelerdir bilenler kullananlar cevaplaya bilir mi lütfen şimdiden tşk..

Ynt: 285s 4x4 acil

Benim hemen yanimdaki komşum kullanıyor. İlk MF 285 aldı onu eskkitti ve 98 yılında onu verip tekrar sıfır 285 aldı. Onunla çok iş yaptık arazide.

Eğer çizi aralarında dolaşman gereken ürün ekeceksen mutlaka ince teker olmalı mısır, şeker pancarı vs. Kötü tarafı rampa arazide ince teker tutunamıyor.. Sen sulu tarım yapacağından düz arazide çalışacaksın demek ki.

Bu traktör çapa makinasında vs sorun yapmıyor zaten kaldırma kapasitesi 2,5 ton sanırım. Bazıları çok yakar diyor ama yaptığı işe göre yakıtı az bile. Bir de adamın yıllarca kullandığı iki traktör de hiç arıza yapmadı. Sadece servis bir hata yaptı; Traktörün radyatörü arpa tozundan tıkanmış ve petek araları hamur gibi dolmuş. Hararet sorununu çözemediler rektefe yaptılar. Hararet devam etti tarlada sonradan ortaya çıktı radyatörden olduğu.

Şu an bile soğuk havalarda tek marşta çalışıyor. Bu komşum tek traktörle yılda 200 dönüm gibi bir arazi işliyor düşün artık... Aynı zamanda buçuklu şanzuman olmasını çok seviyorum. Şu bir gerçek; Ben bataklık arazi yolunda tonlarca yüklü iken bu traktörün kilometrelerce gitmesine şahit oldum, düşün römork tekerleri tamamen çamura oturuyor ve ağzına kadar 33 nitrat gübre çuvalları ile dolu.

Kısaca MF 285 kendini kanıtlamış bir makina.

Ynt: 285s 4x4 acil

bende 94 model 285s 4x2 vardı. aldığım yıldan 2004 te satana kadar sürekli balyada kullandım. ayrıca 500 dekar yeri tek başına çalışıyordu o zamanlar. anahtar vurmadan sattık. şuan da 97 model 4x4 285s var. yakıtı çok ideal, dar lastik, tüm ekim, ilaç gübre işlerini onunla yapıyoruz. 97 model çiftçeker, daha önceki 94 model 4x2 den daha az yakıyor. bu traktörler işletme masrafı çok az ve kendini kanıtlamış traktörler.