Hintli çiftçiler Coca Cola ve Pepsi yi zirai ilaç olarak kullanıyor !

150952_186567571485249_911242134_n.jpg

İlginç bir haber.

Hindistan ' ın Doğu eyaletlerinden Chhattisgarh ' da çiftçiler fiyatı zirai ilaçlardan daha ucuz olduğu için zararlılarla mücadelede Pepsi ve Coca Cola ürünlerini kullanıyor. Ziraatçiler de Cola ' nın içerdiği yüksek karbonhidrat ve şeker oranı nedeniyle haşerelerin bağışıklık sistemini çökertebileceğini ve zirai mücadelede çiftçilerin işine yarayabileceğini belirtiyor. Pepsi ve Coca Cola şirketeleri ise içeceklerinde zirai ilaçlamada kullanılabilecek hiçbir madde bulunmadığını belirterek iddiaları yalanlamaya çalışıyor.

Haber kaynağı:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/3977351.stm

Ynt: Hintli çiftçiler Coca Cola ve Pepsi yi zirai ilaç olarak kullanıyor !

anayurtlu 3105d link=topic=61623.msg684645#msg684645 date=1358010535' Alıntı:
Bunu ben geçen sene dilegetircektimde korktum :D Bizim tanıdıklarda kavunda kurd ilacı olarak kullanıyomuş ;D
zuha-*-s zuha-*-s bu sene deneyelim la.

küçük bi uyarı: coca cola ve pepsi tamam ama Le cola falan kullanmayın olan ürünüde telef eder ;D ;D

yoncada hayvanların zehirlenme tehlikesinden dolayı biçimden enaz 20 gün önce zirai ilaç kullanabiliyorsun.etkili olmazsa başka şansın yok.cola işi bir tutarsa hayvanlara hiç risk olmaz.bu yıl çok zararımız oldu.

O değilde tarlanın birini ikiye bölüp bi kısmını bepsi yle diğer kısmını coka cola ile ilaçlayıp gözlemlemek lazım ,Hangisi daha etkili ;D

anayurtlu 3105d link=topic=61623.msg684781#msg684781 date=1358022973' Alıntı:
O değilde tarlanın birini ikiye bölüp bi kısmını bepsi yle diğer kısmını coka cola ile ilaçlayıp gözlemlemek lazım ,Hangisi daha etkili ;D

ben le ' cola kullanacam. UCUZZZ.....

böcüklerin kolanın altında cızır cızır yanışlarını seyredecem.