8540 m yoldaki yakıtı (euro dizel)

Ynt: 8540 m yoldaki yakıtı (euro dizel)

6455 link=topic=61626.msg686786#msg686786 date=1358350524' Alıntı:
vallahi hep landininin az yakıtını överler korkarım doğru galiba 6455 i satıp bende mi alsam ne...
kesinlikle kötü motor oladuğuna inanmıyorum ancak hep belli bir kalıp müşterisi var aynı çizgide ne uzadı ne kısaldı 2. elinde baya değer kaybıda var gibi elinizdeki makina yeni mf lerden bile güzel bence kıymetini bilmek lazım ...

sağolasın gerçekten çok güzel vede sağlam makina şikayetim yok, hatta 3 yıl önce keşan servisi landiniye de bakıyo bana 285 in yerine landini verelim deyince bende kalibrasyonla ilgili sorundan dolayı şakasına 6455 i alıp beni kurtarmasını üste para vermem dedim şakadan bu ciddiye almış ve o arada tlf görüşmesi yaptı tlf nu kapatınca bana tamam traktörü değiştiricez demez mi rahmetli karacabayı aramış 6455 i söyleyip yerine 105 vision a kafa kafaya değiştiririz demiş ama ben kıvırdım tabi iyikide razı gelmemişim yoksa yenisi artık alıncak gibi değil çok yüksek fiyatları

6455 link=topic=61626.msg687495#msg687495 date=1358443886' Alıntı:
sağolasın gerçekten çok güzel vede sağlam makina şikayetim yok, hatta 3 yıl önce keşan servisi landiniye de bakıyo bana 285 in yerine landini verelim deyince bende kalibrasyonla ilgili sorundan dolayı şakasına 6455 i alıp beni kurtarmasını üste para vermem dedim şakadan bu ciddiye almış ve o arada tlf görüşmesi yaptı tlf nu kapatınca bana tamam traktörü değiştiricez demez mi rahmetli karacabayı aramış 6455 i söyleyip yerine 105 vision a kafa kafaya değiştiririz demiş ama ben kıvırdım tabi iyikide razı gelmemişim yoksa yenisi artık alıncak gibi değil çok yüksek fiyatları
sana şunu söyleyim bu memlekette kaçan balık sadece kubotanın me serisi oldu ... çünkü çok başkaydı diğer herşey bulunur dediğin gibi elindeki sağlamlar az onların değerini bilmek lazım

arapörenli link=topic=61626.msg685362#msg685362 date=1358101341' Alıntı:
mazotu yakmamıs.içmiş resmen bıraz mazotkolik heralde kubota.cok az yakıo denılıodu ama demekkı degılmıs

arpaörenli bizde same de var biliyosun hem senin kullanıdıgın eski explorerlardan tekçeker, hemde yeni explorer3 lerden kullandık halamın oglunun var yakıtları kubota dan fazla bizzat kendim kullanıyorum.. samelerin ön tekerleri buyuk traktörü yolda tutuyor.. yani kubota içmiş ise same ler veya diger traktörler mazotkolik :) tam gaz basma olayı farklı normal kullanıcı en fazla yolda 1-2 dakika dayanabilirsin tam gaz basmaya ama yahya abinin mizacına ters o her yerde tam gaz basar acımazda traktöre tam gaz gider agınlılar bilir. ekonomi pek düşünmez şim biran önce hallolsun der.. yoksa aynı traktörü bende kullanıyorum benimki yolda sakin kullanımda kullandıgım tüm çifçekerlerden az yakıyor..

Kemal YILAN link=topic=61626.msg686176#msg686176 date=1358202781' Alıntı:
benim anlamadığım boş traktör 90 km mesafedeki bir yolda tam gaz nekadar gidilebilir, traktörün motoruna yazık, tam devirde uzun süreli basmak çok yanlış bir kullanım (motor iyi dayanmış), hangi motor olursa olsun çok yakar. Örnek: herkez otomobil kullanır 3 bin devirden sonra yakıt çoğalır 4500 devirden sonra yakıt 1.5 katına çıkar. Yahya beyin yaptığı ölçümde, marka önemli değil doğru bir değer olmaz.

valla kemal abi yahya abi basar o öle tin tin yol gitmeye dayanamıyormuş yakıt az yaksın diye 15-20 gazla gitmiyor hep tam gaz basıyor zaten konuştuk diyor ilçeden ile kadar hep tam gaz 39km/h ile gittim diyor böle olunca haliyle yakıtı artmış.. 24-25le bile gitseydi en az %30 düşerdi yakıtı..

yahya bey 10 beygirlik güç farkıyla bir traktörün başka bi traktöre fark atmasından daha normal ne ola bilir. kendi bildiğim en iyi örneyi vereyim. kendi ideal pulluklarıyla 70-56 ve 65-46 yı tarlayı sürmeye başlasak 70-56 3 tur attığında 65-46 2 tur atmış oluyor. ha 65-46 7056 ya yetişiyor. mesela 70-56 bin yedi yüz devirlerde 65-46 ise iki bin devirlerde olursa. tabi bu durumda da 65-46 yakıt sarfiyatını arttırmış oluyor. çünkü gücünü ekstra yakıttan almış oluyor haliylede bu iş ekonomik olmaktanda çıkıyor. kısacası 5 beygirlik fark bile a traktörünün b traktörüne fark atmasına yetrde artar düşüncesindeyim.
yahya link=topic=61626.msg685355#msg685355 date=1358100704' Alıntı:
kardeşim kötülemek gibi olmasında en son alabileceğim traktörlerden biri 80.4 erkuntla M8540 kubotayı puluk çütünde denedik ve ne oldu biliyormu yarım tur serilikte fark attı

arkadaşlar yorumlarınızı il dışında olsumdan pek bakamıyorum kusura bakmayım traktörlerime baktım kadar kendime bakmam ama neden derseniz benim işim ve ekmeyim onlardan mecburen 2 traktörle bayağı bir arazi işledimden dolayı zamanla yarışıyorum ve yeri geldinde eziyorum 4x4 traktörleride bu yüzden tercih ettim traktörlerle yılın 12 ayının en az 10 ayını arazide geçiriyorum sizin yorumlarıza göre fazla ama arazide az yaktından biraz yakıtı yolda gözden çıkaracağım artık

ceya023 link=topic=61626.msg688130#msg688130 date=1358588056' Alıntı:
arpaörenli bizde same de var biliyosun hem senin kullanıdıgın eski explorerlardan tekçeker, hemde yeni explorer3 lerden kullandık halamın oglunun var yakıtları kubota dan fazla bizzat kendim kullanıyorum.. samelerin ön tekerleri buyuk traktörü yolda tutuyor.. yani kubota içmiş ise same ler veya diger traktörler mazotkolik :) tam gaz basma olayı farklı normal kullanıcı en fazla yolda 1-2 dakika dayanabilirsin tam gaz basmaya ama yahya abinin mizacına ters o her yerde tam gaz basar acımazda traktöre tam gaz gider agınlılar bilir. ekonomi pek düşünmez şim biran önce hallolsun der.. yoksa aynı traktörü bende kullanıyorum benimki yolda sakin kullanımda kullandıgım tüm çifçekerlerden az yakıyor..

valla kemal abi yahya abi basar o öle tin tin yol gitmeye dayanamıyormuş yakıt az yaksın diye 15-20 gazla gitmiyor hep tam gaz basıyor zaten konuştuk diyor ilçeden ile kadar hep tam gaz 39km/h ile gittim diyor böle olunca haliyle yakıtı artmış.. 24-25le bile gitseydi en az %30 düşerdi yakıtı..
işin enterasanı kubota az yakıo dıosun ama burda 90-80 ıle nadas yaptılar 90-80 hem ustun nadas ettı ve 4 lıtrede az yaktı.fazla yer surmesıne ragmen

ceya023 link=topic=61626.msg688130#msg688130 date=1358588056' Alıntı:

birde burda bıtane bayı kendısı aldı bıde yanında calısan elemanlardan bırı aldı yanı hiç satılmadı buralarda, koyde ılgılenen dahı olmadı

mustafagursacli link=topic=61626.msg687725#msg687725 date=1358492692' Alıntı:
sana şunu söyleyim bu memlekette kaçan balık sadece kubotanın me serisi oldu ... çünkü çok başkaydı diğer herşey bulunur dediğin gibi elindeki sağlamlar az onların değerini bilmek lazım
kesinlikle katılıyorum bizde me 9000 var ilk geldiğinde şüphe ile baktık.ama çok sağlam ve kullanışlı

doganbey1 link=topic=61626.msg688289#msg688289 date=1358614181' Alıntı:
Arapörenli sayın üye. Yorum attığın konulara şöyle bir göz gezdirdimde çoğunda muhalefetsin :) tebrikler.
sen göz gezdırmeye devam et.burada dedıklerım denenmıs seyler.hayırdır noldu sızın tumosan askınıza tumosan kubotadan az yaktı dıyorum karsı cıkıyosunuz.tumosan motor degıl kara duzen dıyorum ona karsı cıkıyosunuz.tutarlı olun bıraz kendınıze bakın sonra baskasına laf edın.muhalefetlıkle alaksı yok kardesım burda satılmıyor bu traktor bu kadar basıt.

doganbey1 link=topic=61626.msg688289#msg688289 date=1358614181' Alıntı:
Arapörenli sayın üye. Yorum attığın konulara şöyle bir göz gezdirdimde çoğunda muhalefetsin :) tebrikler.
hem muhalefet olucam tabı.yanı sankı motorlar farlı gezegenlerden gelıyormus gıbı konusuluo.aynı motor burdada var atıyorum 2 lıtre yakıo kalkmıs bırısı dıokı 1.5 gecmıo.bu durumda muhalefet olurum yalan solemıcek kımse

İsmim Doğancan. Yaşım 22. Bu siteye kurulduğu zamandan beri üyeyim. Sizde yaşınızı ve isminizi yazın bende ona göre saygı çerçevesinde yorum yapayım.

*** Gelelim konumuza forumu düzenli olarak dikkatli bir şekilde takip ederim göz gezdiririm. Burada ' ' alaycı ' ' bir ifade ile göz gezdirmeye devam et diye bir tabir kullanmanızı yakıştıramadım.
*** TÜMOSAN aşkı diye bir durumum yok. Bu sitede kullanılan ' ' Tümocan ' ' lakabı da benimle birlikte çıkmıştır. Benim bilinçli olarak kullandığım ilk traktör ' ' STEYR 8073 ' ' tür. Bu traktörü yaklaşık 12 sene boyunca kullandık. Rahmetli dedem kendi tecrübelerini de bana aktardı sağolsun. Daha sonra da benim çiftçeker merakım nedeni ile çiftçeker traktör almak istedik. Uzun süren arama sürecinin sonunda da denk gelen TÜMOSAN 74-80 DTK traktörü aldık. Öyle ahım şahım bir traktör değil. Konforu inanın ki 84 model STEYR dan daha az. Bir tek orjinal kabin üstünlüğü var. Tümosanın debriyajınında neden olmasından dolayı biraz da bilinçsizlikten bel fıtığına kadar çıkan bir süreç de yaşadım. Beğendiğim hoşuma giden her traktörü de açık açık söylerim. Artıları ve eksileriyle. Yani Tümosanı bana lütfen anlatmayın. He İzmirde ve Konya tarım fuarında da SIFIR TÜMOSAN almak içinde çok pazarlık yaptım. Cihan Özece de şahittir. Nedeni ise 32 dekar tarlamızın olması ve fiyatının uygun olması. Tamamen merak ve zevk( çiftçeker farkı) amaçlı.

*** Tutarlı olun demişsin. Hangi konuda tutarlı olmamışım acaba? Bunu açarsan sevinirim.

*** Ben sadece bu konu için muhalefetsin demedim. Diğer konulara - bölümlere yazdığın mesajlarla beraber kendi kişisel görüşümü söyledim.

*** Kubota sizin orada satılmayabilir. Şimdi bunun tartışmasını da yapmaya hiç gerek yok. Bizim köylümüz her gördüğüne gördüğü şekilde inanabiliyor.

*** Her yörede tarla ölçüleri farklı olabilmekte. Bu traktörü sizin orada hangi işlerde kullandıklarına bağlı. Yani herkes parası ile makina alıyor. Fanatiklik yapmaya hiç gerek yok. Nicelerini tanıyorum ki bir kıvılcımla bir sürü para dökerek aldığı bir traktörü hemen satıp borca girerek değiştirebiliyor.

*** Herkesin kişisel zevki ve tercihidir saygı duymak gerekir. Umarım anlatabilmişimdir. Şunu da söyleyeyim. Bölüm başkanıyım diye bayii falan değilim. Hiç bir ticari çıkar ilişkim yoktur. Kaldı ki kullanıcı da değilim.

Hayırlı geceler...

doganbey1 link=topic=61626.msg688572#msg688572 date=1358635965' Alıntı:
İsmim Doğancan. Yaşım 22. Bu siteye kurulduğu zamandan beri üyeyim. Sizde yaşınızı ve isminizi yazın bende ona göre saygı çerçevesinde yorum yapayım.

*** Gelelim konumuza forumu düzenli olarak dikkatli bir şekilde takip ederim göz gezdiririm. Burada ' ' alaycı ' ' bir ifade ile göz gezdirmeye devam et diye bir tabir kullanmanızı yakıştıramadım.
*** TÜMOSAN aşkı diye bir durumum yok. Bu sitede kullanılan ' ' Tümocan ' ' lakabı da benimle birlikte çıkmıştır. Benim bilinçli olarak kullandığım ilk traktör ' ' STEYR 8073 ' ' tür. Bu traktörü yaklaşık 12 sene boyunca kullandık. Rahmetli dedem kendi tecrübelerini de bana aktardı sağolsun. Daha sonra da benim çiftçeker merakım nedeni ile çiftçeker traktör almak istedik. Uzun süren arama sürecinin sonunda da denk gelen TÜMOSAN 74-80 DTK traktörü aldık. Öyle ahım şahım bir traktör değil. Konforu inanın ki 84 model STEYR dan daha az. Bir tek orjinal kabin üstünlüğü var. Tümosanın debriyajınında neden olmasından dolayı biraz da bilinçsizlikten bel fıtığına kadar çıkan bir süreç de yaşadım. Beğendiğim hoşuma giden her traktörü de açık açık söylerim. Artıları ve eksileriyle. Yani Tümosanı bana lütfen anlatmayın. He İzmirde ve Konya tarım fuarında da SIFIR TÜMOSAN almak içinde çok pazarlık yaptım. Cihan Özece de şahittir. Nedeni ise 32 dekar tarlamızın olması ve fiyatının uygun olması. Tamamen merak ve zevk( çiftçeker farkı) amaçlı.

*** Tutarlı olun demişsin. Hangi konuda tutarlı olmamışım acaba? Bunu açarsan sevinirim.

*** Ben sadece bu konu için muhalefetsin demedim. Diğer konulara - bölümlere yazdığın mesajlarla beraber kendi kişisel görüşümü söyledim.

*** Kubota sizin orada satılmayabilir. Şimdi bunun tartışmasını da yapmaya hiç gerek yok. Bizim köylümüz her gördüğüne gördüğü şekilde inanabiliyor.

*** Her yörede tarla ölçüleri farklı olabilmekte. Bu traktörü sizin orada hangi işlerde kullandıklarına bağlı. Yani herkes parası ile makina alıyor. Fanatiklik yapmaya hiç gerek yok. Nicelerini tanıyorum ki bir kıvılcımla bir sürü para dökerek aldığı bir traktörü hemen satıp borca girerek değiştirebiliyor.

*** Herkesin kişisel zevki ve tercihidir saygı duymak gerekir. Umarım anlatabilmişimdir. Şunu da söyleyeyim. Bölüm başkanıyım diye bayii falan değilim. Hiç bir ticari çıkar ilişkim yoktur. Kaldı ki kullanıcı da değilim.

Hayırlı geceler...
:D O bir Kubota Aşığı :D

Yok be Fatih o eskidendi. Yani ben şunu söylemek istiyorum. Her markayı da severim içlerinde hoşuma giden makinalar vardır Ama alacak olsam Kubota daha çok ağır basar. Herkesin kendi görüşü tabiki :)

doganbey1 link=topic=61626.msg688572#msg688572 date=1358635965' Alıntı:

Hayırlı geceler...
adım murat yas 30.alaycı bı tavırla dedım o konuda haklısın ozur dılerım.elbette kullanılan malzeme işlenen toprak yapısı yakıtta cok degısıklık yapar ona sozum yok ama ben atıyorum x motor bu kadar yakıo dedım mı yalncı oluyorum yada ıtıraz edılıo.koyumuze 90 km uzaklıkta bır yerde adam dıokı td 85 bır depoyla 80*n dekar surer gelır dıo.bızım burda bı depoyla 40 dekar surme ıhtımalı cok zayıf anlatmak ıstedıgım bu.tutarlı olmak konusuna gelınce sıze hıtaben denmıs bısey degıldı yanlıs anlamayın genel konustum.fanatık degılım cok motor kullandım.bız td 95 ı 2 yılında sattık cunku mazotuna yetısemedık. umarım bende derdımı anlatabılmısımdır. ii geceler

doganbey1 link=topic=61626.msg688586#msg688586 date=1358636486' Alıntı:
Yok be Fatih o eskidendi. Yani ben şunu söylemek istiyorum. Her markayı da severim içlerinde hoşuma giden makinalar vardır Ama alacak olsam Kubota daha çok ağır basar. Herkesin kendi görüşü tabiki :)
Okonuda hemfikirim. Yani demek istediğim bi kişi bir markanın iyi yönlerini söylerse fanatik olmuş oluyor burada :) Bende kızıyorum arada sanki nh ye bayılıyorum. :D Ben işborayı bile onun kadar zevkle kullanırım motor olsun yeter ama diyebilecek bişey yok. Anlatmak bi dert anlamak anlaşılmak ayrı bir dert.

Şimdi Murat abicim teşekkür ediyorum gayet iyi anlattın. Yöreden yöreye ve kişiden kişiye gerçekten değişiyor yakıt ve çekiş oranı. Saygılar iyi geceler.

Fatih sen ne diyon be. Bi param olsa :D her markadan beğendiğim motorları dizerim kapı önüne. Şu T 480 de çok hoşuma gidiyor :D neyse konuyu dağıtmayalım.

doganbey1 link=topic=61626.msg688592#msg688592 date=1358636969' Alıntı:
Şimdi Murat abicim teşekkür ediyorum gayet iyi anlattın. Yöreden yöreye ve kişiden kişiye gerçekten değişiyor yakıt ve çekiş oranı. Saygılar iyi geceler.

Fatih sen ne diyon be. Bi param olsa :D her markadan beğendiğim motorları dizerim kapı önüne. Şu T 480 de çok hoşuma gidiyor :D neyse konuyu dağıtmayalım.
:D Bencede. Çağrı silsin ya hem özlemiştir :D Neyse ya topice yada kapatalım bu konuyu :)