ÖZDÖKEN STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

ÖZDÖKEN STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

12/01/2013

Arkadaşlar bugün Avrasya Tarım Fuarı 2013 ' ü ziyaret ettim. Bu yılın ilk fuarıydı. Fuar katılımcı firmalar bakımından biraz eksikti. Fazla firma yer almıyordu. Ama yakın bölge çiftçileri için gezilebilecek bir fuardı. Standlar ufak, ürünler çoktu. Ziyaret etmesi biraz zor oluyordu. Fuarda yoğunluk olarak balya makinaları vardı. Sanırım samanın para yapmasından dolayı tüm firmalar balya makinası üretme yoluna girmişler. Hiç bu işle alakası olmayan firmalar bile balya makinası çıkarmışlar. Seneye bakalım piyasa nasıl olacak. Onun dışında pnömatik mibzer getiren firmada çoktu. Birçok firma pnömatik mibzer çıkarmış. Oda dikkatimi çekti. Fuarda traktör firmalarının yoğun olmamasını piyasanın doygunluğu olarak düşündüm. Birçok önemli firma yer almıyordu. Şimdi sizler ile bugün çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum...;)

Arkadaşlar bu fotoğraflarda Özdöken standını göreceksiniz. Özdöken standında yenilik olarak pistonlu pinokyo tipi merdaneli 11 ' li çizel, pistonlu disk tiller ve pnömatik havalı ekima makinaları yer alıyordu. Fuardan önce bana ulaşan fotoğraflarımı isteyen Dış Pazarlama ' dan sorumlu Sedat Duman ile fuarda da görüşme fırsatım oldu. Kendisine ağarlamasından ve ilgisinden dolayı buradan teşekkür ediyorum...;)

alipasalierkan............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: ÖZDÖKEN STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

eline sağlık Erkan. Ares hakettiği yerde :) zaten çok fotojenik. Özdöken disk tiller de sonunda pistonlu olmuş. yanlız dikkat ettiğim bir şey var, diğer firmaların aksine(ilgi,türkaysan,azim) Özdöken disk tiller merdane bağlantılarında hep yay kullanıyor. aynısını çizelin arkasındaki merdanede de kullanmış. böyle ani yüklenmeler direk pistona binmez heralde. hem de yük sürekli pistonda gitmez. biraz da yay destekler. daha verimli bir iş olur diye tahmin ediyorum. diğer markalarda böyle yay sistemi yok. ayrıca benim de çok merak ettiğim yeni tip merdaneli çizeller de çok güzel olmuş. çift merdane olması güzel. artık pinokyolara gerek yok. oldu olacak Özdöken bacakların önüne üçgen kırıcı koysun tam olur :D 5445 e böyle 11li almak lazım :D

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

ufukk link=topic=61650.msg684910#msg684910 date=1358033525' Alıntı:
Güzel fotolar Erkan , senin traktörün fotolarınımı kullanmışlar?

Evet Ufuk abi ARES ' in fotoğraflarını kullandılar. Özdöken sitemize üyeymiş. Zaten takip ediyorlarmış. Bana telefon ile ulaştılar. Fuarda panolarda fotoğraflarımı kullanmak istediklerini söylediler. Bende tüm fotoğraf ve vidyoları yolladım. Artık tüm fuarlarda bol bol ARES ' i görürüz...:D

anayurtlu 3105d link=topic=61650.msg684927#msg684927 date=1358034454' Alıntı:
Ooo Ares ünlü olmuş Erkan :) Güzel paylaşım.

Zaten ünlüydü. Ününe ün kattı diyebilirim...:D

ÖZzGÜR link=topic=61650.msg684971#msg684971 date=1358038485' Alıntı:
Ares ' in bu pozlarla boş kalmayacağı, bir gün keşfedilip ünlü olacağı belliydi :D

Özgür zaten nam salmıştı. Standa gelenler hemen soruyorlarmış bu Alipaşalı Erkan ' ın traktörü değil mi diye. Özdöken yetkilileride şaşırmışlar. Sen bu baya tanınıyorsun diyorlar...:D

oorhon link=topic=61650.msg684992#msg684992 date=1358060081' Alıntı:
özdöken mibzerin arkasındaki tırmık disklerle birlikte mi otomatik olarak kalkıyo

Tırmık pistonlar ile kalkıyor. Diskler ile alakası yok sanırsam.

ranger link=topic=61650.msg685039#msg685039 date=1358070303' Alıntı:
Güzel paylaşım buğday mibzerinin arkasındaki teller ne işe yarıyormuş?

Toprağı bastırmaya yarıyor. Birçok markada farklı çeşitler ile mevcut Trakya ' da...

GÜRKAN link=topic=61650.msg685152#msg685152 date=1358078502' Alıntı:
eline sağlık Erkan. Ares hakettiği yerde :) zaten çok fotojenik. Özdöken disk tiller de sonunda pistonlu olmuş. yanlız dikkat ettiğim bir şey var, diğer firmaların aksine(ilgi,türkaysan,azim) Özdöken disk tiller merdane bağlantılarında hep yay kullanıyor. aynısını çizelin arkasındaki merdanede de kullanmış. böyle ani yüklenmeler direk pistona binmez heralde. hem de yük sürekli pistonda gitmez. biraz da yay destekler. daha verimli bir iş olur diye tahmin ediyorum. diğer markalarda böyle yay sistemi yok. ayrıca benim de çok merak ettiğim yeni tip merdaneli çizeller de çok güzel olmuş. çift merdane olması güzel. artık pinokyolara gerek yok. oldu olacak Özdöken bacakların önüne üçgen kırıcı koysun tam olur :D 5445 e böyle 11li almak lazım :D

Evet Gürkan abi Özdöken ' i piston sistemi için takdir ettim. Güzel yapmışlar. Yay sisteminin olması gerçekten çok güzel. Ona göre ayar verebiliyorsun. Esneme yapabiliyor. Tamamen pistonlu olunca esneme payı yok ve zamanla sorun çıkarır diye düşünüyordum. Özdöken ' in bu şekilde yapması gayet iyi olmuş. Benimde ilk dikkatimi çeken o oldu. Bizimkinin merdane sistemi çok hoşuma gidiyordu. Birde böyle yapınca tam süper olmuş. Ayrıca yan toprak atmasını engelleyen yerlerinide dile getirdim. Onlarıda diskli sistem yapacaklar. Tek noksan yeri orasıydı. Çizelde gerçekten çok hoş olmuş. Merdanesi ve sistemi çok hoşuma gitti. Dediğin gibi pinokyolara artık gerek yok. Zaten Özdöken ' de pinokyo üretmeyi düşünmüş. Fakat yüksek beygir gücü isteyen bir alet olduğu ve pazarda da çok marka olunca vazgeçip bu tarz çizelde yenilik yapmaya karar vermişler. Üretsekte zaten belli bir kitleden öte satış yapamayacaktık diyorlar. 5445 ' e abi 13 ' lü almanı tavsiye ederim. Çünkü 11 ' li arkasını anca kapar. 2.5 metre genişliği var. Bizde o yüzden 13 ' lüsünü aldıktı. Yoksa hep topaçların üzerinden gidecekti traktör. Ayrıca biz aldıktan sonra Çatalca ' dan bayi senin traktörden alan birilerini bize yönlendirdi. Onlarda bizim çizele baktılar ve ölçtüler. 13 ' lü almanın daha iyi olacağına karar verdiler....

özdöken firması hakikaten takdir edileck bir firma her zaman kullanıcı istek ve görüşlerine göre yenilikler yapıyor