ÖZGÜL TARIM STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

ÖZGÜL TARIM STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

12/01/2013

Arkadaşlar bugün Avrasya Tarım Fuarı 2013 ' ü ziyaret ettim. Bu yılın ilk fuarıydı. Fuar katılımcı firmalar bakımından biraz eksikti. Fazla firma yer almıyordu. Ama yakın bölge çiftçileri için gezilebilecek bir fuardı. Standlar ufak, ürünler çoktu. Ziyaret etmesi biraz zor oluyordu. Fuarda yoğunluk olarak balya makinaları vardı. Sanırım samanın para yapmasından dolayı tüm firmalar balya makinası üretme yoluna girmişler. Hiç bu işle alakası olmayan firmalar bile balya makinası çıkarmışlar. Seneye bakalım piyasa nasıl olacak. Onun dışında pnömatik mibzer getiren firmada çoktu. Birçok firma pnömatik mibzer çıkarmış. Oda dikkatimi çekti. Fuarda traktör firmalarının yoğun olmamasını piyasanın doygunluğu olarak düşündüm. Birçok önemli firma yer almıyordu. Şimdi sizler ile bugün çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum...;)

Arkadaşlar bu fotoğraflarda Özgül Tarım standını göreceksiniz. Özgül Tarım ' ın standında yenilik olarak yeni pinokyo modelleri yer alıyordu. Yeni pinokyonın güzel özelliklerinden birisi yanlarda toprak dağılmasını engelleme sisteminin olmasıydı. Ayrıca bu fotoğaflardaki pinokyoda köyümüzden bir abimizindi. Fuardan birkaç gün önce köye getirmişlerdi. Diğer yaptıkları yetişmeyince köyden bunu aldılar. İlk üretim modeli bu yani...;)

alipasalierkan............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: ÖZGÜL TARIM STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

güzel paylaşım Erkan, hayrabolu çakması Pinokyo da ordaymış. ama çizel şasesine olmamış o bacaklar :D merdane tasarımını kendi çizmiş sanırım, önden bakınca türkaysanı da andırıyor. senin düşündüğün yüksek ayaklı kültüvatör de ordaymış. bunu almayı düşünüyorsan kilit yerlerine dikkat et, kültüvatör açılınca pistona yük binmesin diye kilit yeri sadece önde var, arkada yok, ve profilin üstünde kilit yeri verimsiz oluyor. kilit yerleri şasenin altında, hem önde hem de arkada olmalı bence. böylece kanadı hem üstten hem de alttan tutuyor. öteki türlü menteşelerin kaynakları kopuyor, zayıf geliyor.

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

GÜRKAN link=topic=61656.msg685125#msg685125 date=1358076991' Alıntı:
güzel paylaşım Erkan, hayrabolu çakması Pinokyo da ordaymış. ama çizel şasesine olmamış o bacaklar :D merdane tasarımını kendi çizmiş sanırım, önden bakınca türkaysanı da andırıyor. senin düşündüğün yüksek ayaklı kültüvatör de ordaymış. bunu almayı düşünüyorsan kilit yerlerine dikkat et, kültüvatör açılınca pistona yük binmesin diye kilit yeri sadece önde var, arkada yok, ve profilin üstünde kilit yeri verimsiz oluyor. kilit yerleri şasenin altında, hem önde hem de arkada olmalı bence. böylece kanadı hem üstten hem de alttan tutuyor. öteki türlü menteşelerin kaynakları kopuyor, zayıf geliyor.

Zaten hafif tip pinokyo bu Gürkan abi. 7740 çekecek..:D Biz yüksek ayaklı döşemen tarzı ayaklısını düşünüyoruz. Bunlar nasıl bilemiyorum. O yüzden dikkatli incelemedim. Ama dediğin noktalara dikkat ederim. Eğer bundanda alacak olursak dediğin noktalara dikkat ederek sipariş ederim. Firma sahibi her zaman bizim köye geliyor zaten. Çok ekipman sattı bu taraflara. Pinokyoyu alan abinin ekipmanların hepsi Özgül Tarım neredeyse...:D Hatta bugünde pinokyoyu geri getirirken köye uğrayacaklardı...:D

alipasalierkan link=topic=61656.msg685143#msg685143 date=1358078141' Alıntı:
Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Zaten hafif tip pinokyo bu Gürkan abi. 7740 çekecek..:D Biz yüksek ayaklı döşemen tarzı ayaklısını düşünüyoruz. Bunlar nasıl bilemiyorum. O yüzden dikkatli incelemedim. Ama dediğin noktalara dikkat ederim. Eğer bundanda alacak olursak dediğin noktalara dikkat ederek sipariş ederim. Firma sahibi her zaman bizim köye geliyor zaten. Çok ekipman sattı bu taraflara. Pinokyoyu alan abinin ekipmanların hepsi Özgül Tarım neredeyse...:D Hatta bugünde pinokyoyu geri getirirken köye uğrayacaklardı...:D
Doğrudur Erkan. sizin o taraflara çok malzeme satıyorlar. sana doğsan mini tiller ayaklılardan uyar :D