TÜRKAYSAN STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

TÜRKAYSAN STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

12/01/2013

Arkadaşlar bugün Avrasya Tarım Fuarı 2013 ' ü ziyaret ettim. Bu yılın ilk fuarıydı. Fuar katılımcı firmalar bakımından biraz eksikti. Fazla firma yer almıyordu. Ama yakın bölge çiftçileri için gezilebilecek bir fuardı. Standlar ufak, ürünler çoktu. Ziyaret etmesi biraz zor oluyordu. Fuarda yoğunluk olarak balya makinaları vardı. Sanırım samanın para yapmasından dolayı tüm firmalar balya makinası üretme yoluna girmişler. Hiç bu işle alakası olmayan firmalar bile balya makinası çıkarmışlar. Seneye bakalım piyasa nasıl olacak. Onun dışında pnömatik mibzer getiren firmada çoktu. Birçok firma pnömatik mibzer çıkarmış. Oda dikkatimi çekti. Fuarda traktör firmalarının yoğun olmamasını piyasanın doygunluğu olarak düşündüm. Birçok önemli firma yer almıyordu. Şimdi sizler ile bugün çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum...;)

Arkadaşlar bu fotoğraflarda Türkaysan standını göreceksiniz. Türkaysan standında da yenilik olarak balya makinaları yer alıyordu....;)

alipasalierkan............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: TÜRKAYSAN STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

GÜRKAN link=topic=61660.msg685067#msg685067 date=1358073600' Alıntı:
güzel paylaşım. türkaysan da fırsatçı firmalarımızdan çıktı, balyacılığa girdi. hadi hayırlısı. bence kendi kulvarında daha başarılıydı.

Sorma Gürkan abi. Bu işe atlamayan kalmamış....:D Saman paralarını alacaklar balyacılardan...:D

Balya makinası yapmak mesele değil , bakalım yeni üretim yapan firmaların ürünleri randımanlı olacak mı? Yedek parçaso , servisi nasıl olacak , bekleyip görmek lazım.

ufukk link=topic=61660.msg685300#msg685300 date=1358097004' Alıntı:
Balya makinası yapmak mesele değil , bakalım yeni üretim yapan firmaların ürünleri randımanlı olacak mı? Yedek parçaso , servisi nasıl olacak , bekleyip görmek lazım.
henüz Paksan, Elibollar, Kayhan Ertuğrul vb. gibi yıllardır bu işin içinde olan firmalar kendilerine bir piyasa oluşturamadılar, o yüzden bu işe şu sıralar girecek bir firmanın bence şansı çok az. Balyacılığa yeni başlayacak biri, ilk etapta en çok tutulan makinaya yönelecektir.

GÜRKAN link=topic=61660.msg685314#msg685314 date=1358097669' Alıntı:
henüz Paksan, Elibollar, Kayhan Ertuğrul vb. gibi yıllardır bu işin içinde olan firmalar kendilerine bir piyasa oluşturamadılar, o yüzden bu işe şu sıralar girecek bir firmanın bence şansı çok az. Balyacılığa yeni başlayacak biri, ilk etapta en çok tutulan makinaya yönelecektir.
Haklısın Gürkan hocam rekabet iyidir ama kalite ve isim yapmak her konuda yedekparca servıs garanti vs ağını oluşturmak ve tutulmak zaman alır....Makina olarak bunuda gördüm ya ölsemde gam yemem artık :)