Küçük baş hayvancılık kredisi

Ynt: Küçük baş hayvancılık kredisi

BENDE MERAK EDİYORUM BUNU.ZİRRAT BANKASI ZORUNLU HAYAT SİGORTASI VE HAYVAN İÇİN SİGORTA ZORUNLULUGU KOYUYRMU.
ASLINDA ŞU AN KREDİLER AÇIK MI.

kim kime 0 faiz krtedi ile haygvan alıyor arkadaşım tüfey göre kafadan zaten her sene para deger klaybettiğinden yüzde 1ordan rahat rahat içeri giriyon. üzerine hayvan sigortaları eklenince dosya masrafı eklenince daha siz deyi,n 0 faiz :)

0 diye çekenler dikkat etsin faiz 0 ama diğer masrafları hesaplarsan sana %30 u geçer. hayvanlara sigorta kredi çekene yaşına göre hayat sigortası ahıra yangın sigortası. krediye vergi ziraat bankasıda her yıl %1 %2 vergi alıyo. özetle söylemek gerekirse 8500 olan taksiti 11500 olarak ödüyoruz ve hayvan sigortası hariç.

özgürbalaban link=topic=61684.msg788379#msg788379 date=1382808125' Alıntı:
alırken 0 faizli diyolar ama öderken öyle olmuyo bizde ziraatbankasından 0 faizli diye 22000 tl küçükbaş kredisi çektik 12 ay sonra 25500 tl ödedik bu nasıl 0 faiz ben anlamadım

adam 12 ay diyor sen 180 bini kaç. ay vadeyle aldın once onu sole 7 sene aldıysan dostum 180 oncelikle hayrını gör lakin masrafına gelirsen 250 bini rahat bulur ödemeniz

yansurbey link=topic=61684.msg788406#msg788406 date=1382814193' Alıntı:
adam 12 ay diyor sen 180 bini kaç. ay vadeyle aldın once onu sole 7 sene aldıysan dostum 180 oncelikle hayrını gör lakin masrafına gelirsen 250 bini rahat bulur ödemeniz
7 yılda ödenecek Allah hayırlı etsin. 300 koyun parası bugun 80 koyun aldık 220 koyun kaldı onuda alıp sürüyü tamamlıycaz inş

Hayırlı olsun... Mümkün olduğunca krediden uzak durmak lazım. Gerçi büyük işletmeler için borçlanma fayda sağlıyor, vergi düştüğü için ama bizim gibi sıradan vatandaşlara gelince giydirebildikleri kadar giydiriyorlar...

IKEA nin sahibi ,bulabileceginiz en ucuz kredi kendi cebinizdeki paradir demisti..Bazen kredi cekmek is kurmak icin bir zorunluluk.Eminim sifir faiz isin biraz reklam kismidir ama genede geri odeme kosullari oldukca uygun..Eger cazip fiyata, bence 500 tl civari,koyun alabilirseniz, buyuk bir firsattir sizin icin.Allah utandirmasin ve hayirli olsun diyelim.

Allah razı olsun hepinizden daha fazlası sizin olsun.. bugune kadar hiç kredimiz yoktu faiz işine din boyutu nedeniyle yaklaşmıyorduk,yalnız bu sefer 0 faiz olup 7 yıldada ödeme olunca alalım deniyelim dedik

çiftliğimiz çok büyük sadece kendi paramızla dolduramadık büyükbaş için yapılmış bir ahırımıza koyun koycaz,açıkçası koyunculuk zor ve karlılığı az olan bi meslek ama boş durcağına 3-5 krş kazanması daha iyidir diye düşündük,koyunları 600tl den alıyoruz cins olması şartıyla
Osman Musaogullari link=topic=61684.msg788696#msg788696 date=1382916328' Alıntı:
IKEA nin sahibi ,bulabileceginiz en ucuz kredi kendi cebinizdeki paradir demisti..Bazen kredi cekmek is kurmak icin bir zorunluluk.Eminim sifir faiz isin biraz reklam kismidir ama genede geri odeme kosullari oldukca uygun..Eger cazip fiyata, bence 500 tl civari,koyun alabilirseniz, buyuk bir firsattir sizin icin.Allah utandirmasin ve hayirli olsun diyelim.

ahmtkskr link=topic=61684.msg788716#msg788716 date=1382946861' Alıntı:
çiftliğimiz çok büyük sadece kendi paramızla dolduramadık büyükbaş için yapılmış bir ahırımıza koyun koycaz,açıkçası koyunculuk zor ve karlılığı az olan bi meslek ama boş durcağına 3-5 krş kazanması daha iyidir diye düşündük,koyunları 600tl den alıyoruz cins olması şartıyla
Hayırlı olsun kendi teşkilatın ve adamın olduğu sürece korkma rahat rahat ödersin. Üretim yapan her zaman karlıdır, bugün olmasa da yarın kesin kazanırsın. Yolun açık olsun.

malkaralı_yusuf link=topic=61684.msg788720#msg788720 date=1382949722' Alıntı:
Hayırlı olsun kendi teşkilatın ve adamın olduğu sürece korkma rahat rahat ödersin. Üretim yapan her zaman karlıdır, bugün olmasa da yarın kesin kazanırsın. Yolun açık olsun.
çoban sıkıntısı olmadıkça azda çokta olsa para kazanılır inş