kaan a250 mini bahçe traktörü

kaan a250 mini bahçe traktörü nasıl 25hp 50 dönüm tarla için yeterlimi slaj makinası taşıya bilirmi yardımınıza ihtiyacım varr kendi ağırlığı 910kg traktörün

Ynt: kaan a250 mini bahçe traktörü

Ben 25 hp traktörleri inceledim. Bunlar kesinlikle minik hobi amaçlı traktörler bence. 50 Dönüm arazin varsa daha ciddi bir şeyler düşün sonra pişman olma.

hayvancılıkla uraşacağım için acelem yok tarla sürümünde yavaş yvaş yaparım diye düşündüm bide yeni traktörlerde hibe kullanmayı düşünüyorum bunun fiyatı ucuz geldiği içi 14 bin tl bu fiyata yalnızca 85 model bir traktöralabiliyorumm çok kararsız kaldımm tecrübelerinizden yararlanmak istiyorumm üstatlarımmm hepinize sevgilerrr

25 hp bir motor hem 50 dönüm yeri hemde hayvanlar için yetersiz bir traktör. Malesef yavaş yavaş yaparım diye düşünüyorsunuz ama o motorla 50 dönüm yeri 2-3 günde belki sürersiniz.Siz tarlayı süreceksiniz o arada tarla kurumaya başlayacak heleki bizim oralarda ben bu motorla yer sürsem sürüm işi bitene kadar sürdüğüm yerler kurur. Sonra bu yerleri hazırlamak o motor için biraz zor olur diye düşünüyorum. Mısır ektiniz biçtiniz diyelim o tarlanın toprağının yatırılması için gerekli büyüklükte bir pulluğu çekebileceğini sanmıyorum. Slaj makinesi taşıyabilir mi derken salj biçmeyi düşünüyorsanız 2 silindir 25 bg bir motor için olacak iş değil.Hayvancılıkta yapacaksınız O yüzden benim tavsiyem minimum 45 hp bir traktör almanızı öneririm. Yem karmada vs gibi işlerde sizin için daha iyi olur. Hele birde araziniz eğimli ise bence hiç niyetlenmeyin çünkü 1.5 tonluk işbora bile 300 kg lik gübre serpme makinesi ile ön atıyor çoğu yerde dönerken toprak işlenik olduğundan sıkıntı oluyor.

Bende Kubota traktörleri satıcısı olarak bünyemizde 24-25 hp traktörleri satıyoruz size açık yüreklilikle söylüyeyim.Eğerki deseydiniz 50 dönüm meyve bahçesi böyle bir traktör işinizi görür derdim ama iş 50 dönüm tarla ise bu traktörler size küçük gelir yapmaz mı yapar ama iş kaybı gün kaybı olur sizin için.Orta ölçekli bir traktör daha iyi işinizi görür.