76 model 640 ınız olsa değişticek olsanız ne tercih edersiniz balay makinam var

neslimiz fıat cı ferguson demeyin 450 480 540 steyr 8073 vardı ama bu başka be ya üstüne tanımam ya var diyenin alnını karışlarım ama 76 ve altı olacak tümosan motorlu 640 lardan bahsetmiyorm tek hayalim 7066 idi ondanda sütüm uçtu bi fark yok ha 640 ha7066 biri buçuklu teknolojik biri eski 640 ı olan bi arkadaş 7066 aldı balya makinasına tamam iyi ama yakıt 3 katına çıktı eeee kuyruk mili devri yükseltildi motor yedi yemedi canı kesildi deli 640ım nerde onu yapan kendine yapmış diyor ama geçti 640ı kullanan arkadaşlar bilir sesi yeter 640 ın hele bide steyr 8073 egzostu varsa aboovvvvv bi yardım kardeşler seçiminiz ne olurdu bide full revüzyon mu yaptırayım diyorum :S *098*-

Ynt: 76 model 640 ınız olsa değişticek olsanız ne tercih edersiniz balay makinam var

Sen Avrupa 640 ' a alışkınsın. Yeni alacağın traktör daha düşük güçte olursa elbet yapamazsın. 70-66 alan arkadaşında yakıt nasıl 3 kat oldu? Onun mazot deposu kaçırıyor muydu?

Benim tavsiyem 80 veya 90 beygirlik Tümosan. Sizin yayla köylerinde 780 Tümosan ile balya işi yapanlar vardı.

Ynt: 76 model 640 ınız olsa değişticek olsanız ne tercih edersiniz balay makinam var

yaptır yaptır bin 640 balyaya çok iyi motor .tümosan alırsan 85 beygirlikten aşşağı alma 75 lik çevirir ama 85 lik kadar dayanmaz. zaten 80-75 le 80-85 arasında 3 lira fark var aklında olsun. cidd*-*-*

kardeş balya makinesi sahibi olarak sana tavsiyem ya johondere 5615 kendim kullanıyorum yada massey 265s almanı tavsiye ederim 640 aratmazlar yakıt olarakta güç olarakta bu sene zayıf saplarda bile balyada 180 kr geçmedi parça tarla gezmiş iken senin 640 ın sesini 10 tarla öteden duyarsın ama 5615 sesini yanına gelmedikten sonra duyamassın 265s de kullandık o da iyidir makinada johonder kadar olmasada

ben de piyasaya biçer ve balya makinamla çalışıyorum ilk sene same 55 dt ile yaptım tabi sameye göre büyük bi işti düz araziler de rahat çalıştırıyo du ama dik arazide tabiki bayılyodu 2 sene ise 70-56 dt aldım onunla da bir sezon çalıştım iyi iş çıkarıyodu ama istediğimiz sayıları yakalayamadık daha sonra 70-56 satıp td 95 dt kabin klimalı aldım bununla çalışmak süper o yazın sıcağı ve samanın tozu adamı nefes alamaz hale getiriyodu bunu nh ile aştık şunu söyleyim alacağın traktörün beklentilerini karşılaması gerekiyor... 640 balyada o kadar hızlı bi traktör deil aslında çünkü haşbay traktörü ister istemez tutar o yüzden seri gidemiyor biraz zorladığın da bayılma yapar alıcan makina en az 80 beygir olması lazım çok iyi bir karar vermelisin şimdiden hayırlı olsun...