ÇİFLİKTE AYLIK VE GÜNDELİK YAPTIĞIM RUTİN İŞLER (hacimmet)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

ÇİFLİKTE AYLIK VE GÜNDELİK YAPTIĞIM RUTİN İŞLER (hacimmet)

Aylık işler ana stoğa geçinceye kadar depolardaki balyeleri harcıyorum.

img0544yj.jpg

img0545zo.jpg

img0546u.jpg

img0547rm.jpg

img0548fx.jpg

img0549xn.jpg

img0550fa.jpg

img0552mw.jpg

img0553qc.jpg

Haftada yada 10 günde yemlik kısmını temizliyorum.

img0554jf.jpg

img0555x.jpg

img0556ya.jpg

Yemleme vakti sağımdan önce hayvanların yemleri hazırlanıp harmanlanıyor.

img0557fv.jpg

img0559p.jpg

img0560ty.jpg

img0561sn.jpg

img0562ow.jpg

img0565zk.jpg

img0566j.jpg

Şimdi sağım zamanı tam 12 saatte bir sağım yapılıyor sağım öncesi su fiskiyeleri ile göğüsle iyicene yıkanıyor kuru ve temiz bezlerle kurulanıp sağıma başlanıyor sağımdan sonra siprey olarak meme dezenfektanı uygulanıyor.

img0568fo.jpg

img0569xq.jpg

img0571yx.jpg

img0573el.jpg

Buzağıları emdirme zamanı sağım esnasında sütler soğumadan hemen buzağıları emdiriyoruz.

img0572fb.jpg

img0574ub.jpg

Sağım bitti inekleri yem kilidine alıyorum 1 saat kadar yem kilidinde kalıyorlar sonra istirahat.

img0578jg.jpg

img0579gz.jpg

Hava karardı akşam ezanı okunuyor çiflikte iş bitti istirhat zamanı.

img0584wp.jpg

Ynt: ÇİFLİKTE AYLIK VE GÜNDELİK YAPTIĞIM RUTİN İŞLER (hacimmet)

Allah işini gücünü rast getirsin getirirde çünkü işini seviyorsun karınca misali ama onlar yazın çalışır kışın yatar sende o da yok Hacım...

Güzel paylaşım abi. Sistem gerçekten güzel ve tertipli. Hayvanlarında maşallahı var. Yalnız traktörün önden kepçesi olsa senin daha çok işine yarayacak diye düşünüyorum. En azından sök tak derdi olmaz.

Kolay gelsin hacı abi. Adım adım ilerliyorsun maşallah. Gittikçe gelişiyor. Herşey gönlünce olsun abi. Çok düzenli çalışıyorsun maşallah.

kalay gelsın hacı ALLAH bereketını artırsın inş
sagımdan sonra yemlemek guzel acık kalan meme lopları kapanır mastıtıs ıcın ıyı onlem
agaclar kayısı galıba ama sık ekmıssın gıbı bırde hıc budama gormemıs gıbı

Mevcut imkanlar dahilinde gayet güzel bir düzen kurmuşsun , epeyce emek verdiğin işletmenin genel görünümünden , temizliğindende işine saygın ve çok sevdiğin belli oluyor. Tek eksiğin fotolardan anlaşıldığı kadarıyla yemleme kovası ve traktöre ön kepçe

İmkanlar dahilinde bence yeterince modern bir işletmen var abi dünya para verip senelerce ona çalışmaktansa hem yeteri kadar modern hem de yapımı ucuz :) Eline sağlık güzel paylaşım olmuş kolay gelsin

güzel paylaşım....allah buzaalarını ikiz ikiz versin....sütü güğüme sağıyosun galiba ..hibeli soğutma tankına yazılmayı denesene rahat edersin...allah kolaylıklar versin..