Fendt 936 (Anil_Tm)

Bu resimleri ceken [size=14pt]Anil_Tm[/size]'ye (Kardesim) tsk ederim anlş-*s
P4090004Custom.jpg

P4240003Custom.jpg

P4240004Custom.jpg

P4240007Custom.jpg

P4260010Custom.jpg

P4260011Custom.jpg

Ynt: Fendt 936 (Anil_Tm)

fendt400 link=topic=7039.msg74304#msg74304 date=1221056656' Alıntı:
bu resmleri kardeşin mi cekti. super. ondede 2 bucuk tonluk agırlık olcaktı tam olurdu.
evet kardesim surekli babam ve dayimin yanina gittigi icin o cekmis Fendt in sahibi yan ciftlikte yan komusumuzmus traktöru 2 hafta önce almis

<<B.Özyurt>> link=topic=7039.msg74357#msg74357 date=1221067329' Alıntı:
Baban ve dayın yurt dışında mı.Bir de motoru kaça almış sorma şansın var mı?Yurtdışından Türkiye ' ye gelişte kaça patlıyor hesaplayacam.
evet ikiside isvecte kaliyorlar benden 60 km uzaklikta bi ciftlikleri var ikisinin... yanlis degilsem 570 bin kron ama isvecte traktörler cok pahali

Bulduklu link=topic=7039.msg74371#msg74371 date=1221068700' Alıntı:
evet ikiside isvecte kaliyorlar benden 60 km uzaklikta bi ciftlikleri var ikisinin... yanlis degilsem 570 bin kron ama isvecte traktörler cok pahali
hesaplamak gerekir...türk parasınla kaça geliyor acaba...

gaggoş link=topic=7039.msg74534#msg74534 date=1221121075' Alıntı:
herhalde türkiye parasıyla 110 milyar yapıyo bence ucuz hatta çok ucuz...tabi oranın ekonomisi ne durumda bilemem...
buran ekonomisi iyi tarim bakimindan eger bir traktör alacaksan devlet sana %58 yardim yapiyor geri kalanini kendin öduyorsun

Bulduklu link=topic=7039.msg74537#msg74537 date=1221121318' Alıntı:
buran ekonomisi iyi tarim bakimindan eger bir traktör alacaksan devlet sana %58 yardim yapiyor geri kalanini kendin öduyorsun

bulduklu arkadaşım yani siz bir makina alacağınız zaman % 58 ine karışmıyorsunuz demek istediniz devlet çiftçisine daha böyle ne gibi bir yardımda bulunuyor müsait zamanında yazıya alırsan bilgilenmek öğrenmek isteriz doğrusu şimdiden teşekkürler

insomnia link=topic=7039.msg74539#msg74539 date=1221121535' Alıntı:
bulduklu arkadaşım yani siz bir makina alacağınız zaman % 58 ine karışmıyorsunuz demek istediniz devlet çiftçisine daha böyle ne gibi bir yardımda bulunuyor müsait zamanında yazıya alırsan bilgilenmek öğrenmek isteriz doğrusu şimdiden teşekkürler
simdi Isvecte bir ciftci %100 yardim alirken Turkiyede ise %39 yardim aliyor söyle dusunursek (örnek) Turkler yardim aldigi zaman 3-4 milyar aliyor ama isvecliler 15-20 milyar yardim aliyor ve ciftciye böyle bir secenekte sunuyor sana 2 yillik yardimini vermeyiz alacagin ne olur olsun yarisini biz öderiz diyor ve yillik yardim 20 milyara gelen bi ciftcinin 2 yilda 40 milyar eder ki bu alacagi bi traktör icin cok uygun bi secenek...Yani söyle hesaplarsak 150 milyarlik bi traktör adam 75 milyara aliyor ve adam 35 milyar kar ediyor

Bulduklu link=topic=7039.msg74558#msg74558 date=1221127104' Alıntı:
simdi Isvecte bir ciftci %100 yardim alirken Turkiyede ise %39 yardim aliyor söyle dusunursek (örnek) Turkler yardim aldigi zaman 3-4 milyar aliyor ama isvecliler 15-20 milyar yardim aliyor ve ciftciye böyle bir secenekte sunuyor sana 2 yillik yardimini vermeyiz alacagin ne olur olsun yarisini biz öderiz diyor ve yillik yardim 20 milyara gelen bi ciftcinin 2 yilda 40 milyar eder ki bu alacagi bi traktör icin cok uygun bi secenek...Yani söyle hesaplarsak 150 milyarlik bi traktör adam 75 milyara aliyor ve adam 35 milyar kar ediyor

teşekkürler bulduklu bu güzel ve bilgilendirici paylaşımın için esasında da böyle olmalı milli beraberlik ve kalkınma için devletle milletin elele bir bütün halinde olması gıbta edilecek bir konu peki isveçte traktör piyasası olarak neler hakim kimler lider sulu yada kuru tarımmı yapılıyor bilgilendirirsen sevinirim çünkü hepimizin bir çok insanın sıkıntısı öncelikle maddiyat hepimizin gönlünde bir aslan yatıyor ama ona ulaşmak zor ama biryerlerden destek olduğu zaman bunlar hayal olmaktan çıkabilir diye düşünüyorum

Teşekkürler

insomnia link=topic=7039.msg74573#msg74573 date=1221129559' Alıntı:
teşekkürler bulduklu bu güzel ve bilgilendirici paylaşımın için esasında da böyle olmalı milli beraberlik ve kalkınma için devletle milletin elele bir bütün halinde olması gıbta edilecek bir konu peki isveçte traktör piyasası olarak neler hakim kimler lider sulu yada kuru tarımmı yapılıyor bilgilendirirsen sevinirim çünkü hepimizin bir çok insanın sıkıntısı öncelikle maddiyat hepimizin gönlünde bir aslan yatıyor ama ona ulaşmak zor ama biryerlerden destek olduğu zaman bunlar hayal olmaktan çıkabilir diye düşünüyorum

Teşekkürler
Önceliklte ben tsk ederim...Burda en cok Fendt, Case IH ,John Deere ama JD daha cok ...
Abi burda kuru tarim orani nerdeyse %3 bile yok cunnku yagmur nerdeyse hergun yagiyor daha bugune kadar hic kimsenin tarlasini suladigini görmedim burda. zaten sularsa deli derler adama :)
(hepimizin gönlünde bir aslan yatıyor ama ona ulaşmak zor ama biryerlerden destek olduğu zaman bunlar hayal olmaktan çıkabilir diye düşünüyorum ) walla abi tam ustune basmissin

bulduklu kardeşe özel bir soru...cevaplamak zorunda değilsin ...otomobil olarak , isveç halkı , VOLVO yumu yoksa SAAB mı tercih ediyor...konumuzla ilgisi yok gerçi ama ....

Ben bu motorun fotolarını daha önce paylaşmıştım, diyorum içimden bu motoru nerden tanıyorum diye? Özellikle yazı dikkatimi çekti. :) Farmdan alıp buraya koymuştum. Link aşağıda.

http://www.trakkulup.net/index.php/topic,4306.0.html

Şimdi bu motorun sahibi sizin komşu mu? Ben bu motoru Farm'da çok görmüştüm, istersen oradan bir bak belki sizin komşu oraya takılıyordur.

Not: Bu mesajımı sakın yanlış anlama, sen çekmemişindir demek istemiyorum kesinlikle, sadece ilginç bir tesadüf olduğu için soruyorum.