Traktör Kredisi...

selamlar arkadaşlar elimdeki traktörü satalı 1 ay oldu şimdide antalya/elmalı ovasından yazlık sebze yapmak için 15 dekar örtü altı 20 dekar açık tarla kiraladım tabi traktör şart oldu bu gelişmeyle birlikte traktör alacağım fakat kredi ile almayı düşünüyorum tarım kredi kooperatifleri ile anlaşması olan markalar yada ziraat bankası veya denizbank ile anlaşması olan markalar nedir bilginiz var mı?

bu arada 35 dekar alanda rahatlıkla kullanılabilecek olan marka-model tavsiyeleriniz?

Ynt: Traktör Kredisi...

m_koyuncu70 link=topic=61810.msg687915#msg687915 date=1358528991' Alıntı:
A.s. Tarım krediyi bilmiyorum ama ziraatbankası denizbank her marka motora kredi veriyor bildigim kadarıyla

hmm ben tüm markalara verdiklerini bilmiyordum aslında en güzeli hepsiyle tek tek gidip görüşmek ama biraz bilgim olsun istiyorum

önerebileceğin bir model varmı ki traktörlerde?

kubilay07 link=topic=61810.msg687966#msg687966 date=1358532943' Alıntı:
hmm ben tüm markalara verdiklerini bilmiyordum aslında en güzeli hepsiyle tek tek gidip görüşmek ama biraz bilgim olsun istiyorum

önerebileceğin bir model varmı ki traktörlerde?
evet en güzeli tek tek görüşmek faiz oranlarını araştır devlet bankaları aynı ama özellerde faiz degişiyor
anladıgım kadarıyla serayla filan ugraşıyosun new hollandın bahçe tiplerine veya erkuntun bahçe tiplerine bi bak derim ama new hollandın bahçe tipleri işinizi görür 50 bg civarı 4*2mi 4*4mü düşünüyorsunuz

evet en güzeli tek tek görüşmek faiz oranlarını araştır devlet bankaları aynı ama özellerde faiz degişiyor
anladıgım kadarıyla serayla filan ugraşıyosun new hollandın bahçe tiplerine veya erkuntun bahçe tiplerine bi bak derim ama new hollandın bahçe tipleri işinizi görür 50 bg civarı 4*2mi 4*4mü düşünüyorsunuz

evet sera ile uğraşıyorum new holland aklımdan geçmiyor değil ttb serilerine ısınamadım bir türlü tdb serisi var onlar hem göze hemde performansa yönelik makinalar açıkçası onlarda bütçemi çok aşıyor new holland ' da en cazip gelen t480 var şuan için açıkçası hem 4*4 hemde 4*2 işimi görür new holland hattat erkunt aklımdan geçen markalar arasında şuanda ama benim için shuttle önemli bi özellik bildiğim kadarıyla erkuntların bahçe serilerinde yok yanılıyorsam düzeltin t480veya hattat alırsam shuttle ' dan dolayı mecburen 4*4 olacak fakat 2.elden temiz bir shuttle 3060 veya 260gold bulursam da kaçırmam gücüm 0 makinaya el vermezsede 2006-2008 mf240s almayı düşünüyorum

Evet bes Holland ın modellerini öneririm size ama bunun yanında küçük bir bahçe çapası alsanız iyi olabilir bence

kültivatör rotavator v.s gibi ekipmanlarım elimde var zaten daha öncedende traktörüm olduğu için onlara sahibim anlicanız semerimiz var eşeğimiz yok şuanda :)

Kredi de en büyük engel 4 kefilin eşleri ile beraber kefil olması.

şimdi öyle bi durumda var değilmi nail abi :D :S

new holland ve case markalarının tekstilbank ile anlaşması var 5 yıl vadeli veriyolardı

ilçemde tekstilbank yok sadece denizbank yapıkredi finansbank garanti işbankası ziraat bankası var dolayısı ile bunlardan kredi almayı düşünüyorum

Motoru sıfır alacaksan bayi halleder o işleri

sanırım sıfır almaya yetişmeyecek gücümüz noo-*-s :S bakarsın gelişmeler olur direk mf3600f zuha-*-s zuha-*-s

new holland da en son bankasız, kefilsiz, imza karşılığı kampanya vardı .hala var mı bilmiyorum.

bütün markalar ile gidip tek tek görüşmek gerekecek sanırım işleri biraz toparlayıp gezinmek gerekli :D hala devam ediyosa t480 olabilir ok-*-s

ls r50 vveya 60 onlarada bak derim ikinci elleride cazip ileri geri levye de var ve manevrada baktiğin 4x4 lerden daha cok ve kuyruk milide gayet iyi

ls r serileri gerçekten çok methediliyor ama hiç kullanmadım haftasonu olması dolayısıyla bekliyorum hafta içi Antalya ' da ki bayileri gezmeyi düşünüyorum bakalım belki deneme şansı bulabilirim :)

biz 3 ay önce traktör kredisi kullandık ziraatten aldık hepsini gezdik bankaların ziraat diger bankalara göre 10 bin tl daha az faiz biniyo tabi 4 taksit için dedim

ben şubat/2014 tek ödemeli düşünüyorum bankaları dolaşmadım daha önce marka seçimini yapmak istiyorum denizbankta çalışan arkadaşım bana bu konuda oldukça cazip kredileri olduğundan bahsetti mayıs 2014e kadar tek ödemeli kredi verebileceklerinden söz etti ama faiz oranları nedir bilmiyorum gidip görüşmedim.

Öncelikle Hepinize Yorumlarınız İçin teşekkür ediyorum arkadaşlar konuyla ilgili bir arpa boyu yol aldım denebilir :)

öncelikle bütçem tam olarak netleştiğinden dolayı 2.el traktör almayı düşünüyorum

marka seçimi olarak kullandığım traktörlerin mf olmasından dolayı mf ' de karar kılmış durumdayım

model olarak bağın-bahçenin sınıfında efendisi olduğundan dolayı 2005-2008 arası 240s veya bulmayı başarabilirsem az kullanılmış
shuttle-minimax 260gold alacağım

içime sinen bir mf bulamazsam seçimimi uzel 240s ' den yana kullanmayı düşünüyorum

bu arada bazı arkadaşlardan 'pm' aldım(bunlar konuya yorum yapan arkadaşlar değil)geçenlerde açmış olduğum 260gold resimlerinin bulunduğu konuya bağıntılı olarak 'zaten 260gold kullanmıyor muydun nasıl traktörüm yok diyorsun' gibilerinden tekrar söylüyorum
260gold kuzenim ile ortak olan bir traktör ve yaz mevsiminde demre ' de yine kuzenimle ortak olan nar bahçelerinin bakım işlerinde kullanıldığı için bir yere götürme olasılığım yok ve hali hazırda kendime ait olan traktörümü sattığım için yine kendime ait olacak bir traktör alacağım(eminim onlar bunu okuyacaklardır)

ilginize ve yorumlarınıza tekrardan teşekkür ediyorum :)