Tahlil sonuçlarını yorumlar mısnız?

Arkadaşlar sulama imkanı olmayan Buğday yerlerine tahlil yaptırdım sonuçları konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.
Ekim tarihi 27 Aralık 2012. Tabana 20 kg 20-20 kullandım.
Üst gübreleme içinde 15 ' er kg olmak üzere 2 uygulama da toplam 30 kg. %33 nitrat kullanmayı düşünüyorum.
Ot ilacı ile birlikte yapraktan çinko uygulama yapacağım çinko konusunda önerileriniz bana yardımcı olacaktır.
Aje max plus zn markalı ya da sumıtomo markalı sıvı çinkolar tavsiyelerine güvendiğim arkadaşlarımdan geldi.
Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

Ynt: Tahlil sonuçlarını yorumlar mısnız?

Abi şimdi standartlar nedir bilemiyorum Ama standartlar bilinirse senin 1 kg toprağında 64.1 miligram fosforun var. Bu gibi standarlar ile birlikte bir değerlendirme yapılır. Sağda yazanlarda senin toprağına hangi metodlarla analiz yapıldığıdır. Keşke standartlar elimizde olsa da düzgünce yorum yapabilsek.

Ynt: Tahlil sonuçlarını yorumlar mısnız?

ydincbayram link=topic=61845.msg688536#msg688536 date=1358632620' Alıntı:
Arkadaşlar sulama imkanı olmayan Buğday yerlerine tahlil yaptırdım sonuçları konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.
Ekim tarihi 27 Aralık 2012. Tabana 20 kg 20-20 kullandım.
Üst gübreleme içinde 15 ' er kg olmak üzere 2 uygulama da toplam 30 kg. %33 nitrat kullanmayı düşünüyorum.
Ot ilacı ile birlikte yapraktan çinko uygulama yapacağım çinko konusunda önerileriniz bana yardımcı olacaktır.
Aje max plus zn markalı ya da sumıtomo markalı sıvı çinkolar tavsiyelerine güvendiğim arkadaşlarımdan geldi.
Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

potasyum oranı yüksek ülke genelindede böyledir zaten ve fosfor seviyen üstteki resimde iyi idare eder altta ki resimde ise az sayılmaz ama fosfor uygulamasınada gerek duymaz sizin topraklarda organik seviye çook az uyarayım hayvan gübresi yada sıvı gübre olan organik şekilde yosun takviyeside olabilir ben denedim başarılı bir sonuç aldım.Azota gelince azot seviyesi idare etmez takviye lazım sonuçta buğday için alınan bir rapor bu.Ayrıca fuarda görmüştüm toprağa bakteri takviyesi diye bir şey varmış yani nohut ekersinya bıraktığı bakteriler olur aynen öyle yada yapılıyorsa sizin orada nohutla münavebeye gidebilirsiniz.