AGROTECH 2008 Tarım Fuarı Ankara...!!!

Arkadaşlar, 30 ağustos cumartesi günü sivastan gelen amcam, dayım ve kuzenlerle beraber ankara fuarında buluştuk... Çorlu ve Tüyap fuarı kadar büyük değildi ve En Çok ilgi gören stand Yine John Deere idi...

İrfan Amcam...

Dayım, amcam ve kuzenler :)

Kabin çok konforlu, traktöre binmesi kolay, inmesi zor...:)

Ekipman fotolarını sonra ekleyeceğim...Yorumlar için şimdiden teşekkürler...

Ynt: AGROTECH 2008 Tarım Fuarı Ankara...!!!

kangalli_84 link=topic=7049.msg74567#msg74567 date=1221129022' Alıntı:
Güzel fotoğraflar sende baya poz vermişsin :) Birde fotoğrafların sağ üst köşeleri neden siyah
nerdende gördün yaa :):) fotograf makinesini bir ara düşürmüşler...cihazı açınca mercek kapağı takılma yapıyor :):):)
tamir etmek için sökmeyi demedimde bayaa ince ayar gerekiyor. ona rağmen güzel resim çekiyor ama :)

ufukbeyoglu58 link=topic=7049.msg74838#msg74838 date=1221196965' Alıntı:
nerdende gördün yaa :):)  fotograf makinesini bir ara düşürmüşler...cihazı açınca mercek kapağı takılma yapıyor :):):)
tamir etmek için sökmeyi demedimde bayaa ince ayar gerekiyor. ona rağmen güzel resim çekiyor ama :)
Benimkide toz oldu yarım açılıyor elle müdahale etmek gerekiyor :) Bazende kapanmıyor... Hasat zamanı motordan çıkarken kapıya geldi lensi :) :)

ufukbeyoglu58 link=topic=7049.msg74968#msg74968 date=1221234552' Alıntı:
Yönetim şekli farklı olduğu içindir...biraz ufak modellerde ekran yok mesela..
Hmm belki olabilir...Bende acaba AutoQuad şanzıman olabilirmi diye düşünmüştüm...Ekren konusunda ise premium modellerinin hepsinde CommandCenter ekran var...Standart seride ise bulunmamakta...

ÖZzGÜR link=topic=7049.msg75048#msg75048 date=1221249723' Alıntı:
Hmm belki olabilir...Bende acaba AutoQuad şanzıman olabilirmi diye düşünmüştüm...Ekren konusunda ise premium modellerinin hepsinde CommandCenter ekran var...Standart seride ise bulunmamakta...
evet... bu konuda John Deere mühendislerinin bir bildiği olduğunu düşünüyorum... yoksa her modele ( kabinsiz dahil ) sırf özellik bulunsun diye ekran, bilgisayar vs bir sürü gerekli gerekzi özellik doldururlardı...JD hangi ihtiyacta hangi model motora ne özellik eklenmesi gerektiği konusunda dengeyi çok iyi sağlıyor diye düşünüyorum... Öyle ki bu durumdan şikayetçi olan şimdiye kadar rastlamadım...Saygılar...

ufukbeyoglu58 link=topic=7049.msg75051#msg75051 date=1221250117' Alıntı:
evet... bu konuda John Deere mühendislerinin bir bildiği olduğunu düşünüyorum... yoksa her modele ( kabinsiz dahil ) sırf özellik bulunsun diye ekran, bilgisayar vs bir sürü gerekli gerekzi özellik doldururlardı...JD hangi ihtiyacta hangi model motora ne özellik eklenmesi gerektiği konusunda dengeyi çok iyi sağlıyor diye düşünüyorum... Öyle ki bu durumdan şikayetçi olan şimdiye kadar rastlamadım...Saygılar...
Katılıyorum...

ÖZzGÜR link=topic=7049.msg74847#msg74847 date=1221203924' Alıntı:
Güzel fotolar...Kabin içindeki fotolarda vites kolu diğer modellere göre değişik...Ne farkı diğerleriyle ?

Özgür bu JD ' ler yanılmıyorsam 2009 model diğer JD 6030 serilerine göre farklı oluyor. Bunlarda elle debriyaj kontrolü var. Büyük ihtimal resimdeki vites kolunda üstteki el debriyajı alttaki düğmeler ise tavşan ve tospa kademeleri oluyor. Onun dışında bu yeni JD ' ler eskilerinde kabine inip binmek zor oluyor diye NH ' ler gibi yan cam yerine komple kapı dizaynına sahipler. Birde bunlarda elektronik valf kontrolü olması lazım. Ama resimdeki versiyonda mevcut değil sanırsam....

Edit: Güzel resimler. Paylaşımiçin teşekkürler..:D

alipasalierkan link=topic=7049.msg75057#msg75057 date=1221250652' Alıntı:
Özgür bu JD ' ler yanılmıyorsam 2009 model diğer JD 6030 serilerine göre farklı oluyor. Bunlarda elle debriyaj kontrolü var. Büyük ihtimal resimdeki vites kolunda üstteki el debriyajı alttaki düğmeler ise tavşan ve tospa kademeleri oluyor. Onun dışında bu yeni JD ' ler eskilerinde kabine inip binmek zor oluyor diye NH ' ler gibi yan cam yerine komple kapı dizaynına sahipler. Birde bunlarda elektronik valf kontrolü olması lazım. Ama resimdeki versiyonda mevcut değil sanırsam....

Hmm saolasın Erkan... :)