YARDIM LAZIM!

ekinlari ambara yaş koymuştuk. onlarda kokmuş babam da tarlara ekmiş ve tarlalar çok seyrek buna benim ne yapmam lazım tecrübeli olan varsa lütfen yardımcı olun 200 dönüm tarla kapkara

Ynt: YARDIM LAZIM!

olan olmuş yazlık ürün ekme imkanınız varsa sorun yok ama yoksa tarlayı sık sık kontrol edip kardeşlenmeyi arttırmak için elinden geleni yapmaya bakmalısın. Allah yardımcınız olsun .resimlerini de paylaşa bilirsen daha iyi olur.
buradan sadece tahmin yapmaya çalışıyoruz. tarlanın içinde traktör yürürse boş alanda çok büyükse saçıp tırmıkla şansını dene hemen karıştır kuşlara yem olmasın.

facebook sayfasına atarım biz hayvancılık yaptığımız dan arpa buğday dan başka bir şey ekmeyiz ilçe tarım müdürüne gösterdik bir ilaç varmış ondan saç dedi 1 buğday yaprağının yanına 5 tane çıkartır birde üre saç dedi olurmu sizce ?

AYHAN YARAR link=topic=61881.msg689075#msg689075 date=1358707492' Alıntı:
facebook sayfasına atarım biz hayvancılık yaptığımız dan arpa buğday dan başka bir şey ekmeyiz ilçe tarım müdürüne gösterdik bir ilaç varmış ondan saç dedi 1 buğday yaprağının yanına 5 tane çıkartır birde üre saç dedi olurmu sizce ?
Toprağı Eşip Baktınız Mı? Sağlam Ve Filizlenmemiş Tohum Var mı?

seyrek olur dekar basına maaliyet aynı olurken gelir az olacaktır.ve çıkan üründe karadoğu denilen hastalık olacaktır ve karadoğu olan mahsülü de satması zor olur.sağlam fiyat kırarlar.
bence riski azalt.200 dekarın 70 dekarını yeniden ek.70 dekarına ekstra maaliyetle var olanı düzeltmeye çalıs 70 dekarına da olağan stratejini uygula.

hiç vakit kaybetme diskli mibzere arpa koy üzerine dolan arpa su istemez saten yatıyor arpa buğday karışır süper olur ben geçen yıl nisanın 15 de aynısını yaptım 7 dönümden 3 ton arpalı buğday getirdim

hacımemiş link=topic=61881.msg689114#msg689114 date=1358710850' Alıntı:
hiç vakit kaybetme diskli mibzere arpa koy üzerine dolan arpa su istemez saten yatıyor arpa buğday karışır süper olur ben geçen yıl nisanın 15 de aynısını yaptım 7 dönümden 3 ton arpalı buğday getirdim
olabilir bugdayıda yem yap yada sellektörden geçir arpa ayrı bugday ayrı çıksın